23.06.2014

Звернення до Президента щодо закону про внутрішньо переміщених осіб

Розуміючи, наскільки терміновим та важливим є питання забезпечення прав внутрішньо переміщених осіб в Україні, все ж таки звертаємося до Вас з вимогою не підписувати закон та терміново направити його на доопрацювання із залученням відповідних громадських організацій та експертів

20.06.2014

Відкритий лист представників українського громадянського суспільства до держав-членів Ради ООН з прав людини (відкрито для приєднання)

Представники громадських організацій, громадяни України, звертаються до Іноземних дипломатичних представництв в Україні з проханням врахувати позицію громадянського суспільства щодо ситуації з правами людини в Україні під час розгляду та ухвалення Радою ООН з прав людини резолюції по Україні.

18.06.2014

Солом’янський районний суд Києва легалізував шлюб з небіжчиком

Як відбирають квартири у законних власників? Як небіжчик стає стороною у справі, навіть про це не підозрюючи? Як діють організовані злочинні угрупування, серед яких судді, нотаріуси та адвокати? Відповіді на ці запитання ви знайдете в цій статті. А також конкретні прізвища та факти. Всі збіги з реальними людьми і подіями не випадкові.

18.06.2014

Хто має право на амністію в 2014 році

Наводимо простий алгоритм для людей, які відбувають кримінальне покарання (або осіб, щодо яких суд встановить наявність підстав для амністії), зміг скористатися правом на амністію.

17.06.2014

Правозахисники: перед лицем Гаазького трибуналу Янукович повинен стояти разом з Путіним

Українська справа про побиття протестувальників з 21 листопада 2013 р. по 22 лютого 2014 р. має хороші перспективи в Міжнародному кримінальному суді (МКС). Про це зазначили представники організації-засновника МКС, Міжнародної федерації за права людини*.

16.06.2014

ООН закликали Україну боротися з кризою, а не з соціальними гарантіями

На жаль, традицією українських урядовців, є так боротися з економічною кризою, що найбільше від цього страждають найменш захищені. І Комітет ООН ще раз підтвердив цю закономірність", - зазначив Максим Щербатюк, програмний директор Української Гельсінської спілки з прав людини..

16.06.2014

Як отримати від держави гроші, які присудив Європейський Суд

В цій статті зазначено які документи і куди потрібно подати для отримання компенсації, присудженої рішенням Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ).

11.06.2014

Краткий обзор ситуации по Крыму полевой миссии по правам человека (май 2014 года)

Обзор готовится ежемесячно и включает в себя разделы, посвященные ситуации с гражданскими и политическими, социально-экономическими правами в Крыму, а также касается положения уязвимых групп и проявлений ксенофобии на полуострове.

08.06.2014

Про що не говорить уряд при анонсуванні підвищення допомоги при народженні

Остання заява Мінсоцполітки щодо підвищення на 10 тис гривень допомоги при народженні дитини, яку підхопили усі ЗМІ в мене викликала великий подив і сум з того, що позитивним інформаційним приводом зробили зміни, які в цілому мають досить негативний присмак і наслідки для більшості сімей з дітьми.

06.06.2014

В який суд звертатися людям, які мають судові справи в Криму

Для багатьох людей актуальним є питання, що робити з судовими справами, які пов’язані з Кримом. Яка процедура захисту своїх прав у суді? В який суд звертатися при порушенні прав та свобод? А також чи можна шляхом звернення в судові органи в Києві захистити своє право.

02.06.2014

За катування львівські міліціонери сядуть до в’язниці

Жертвою правоохоронців став чоловік, хворий на гепатит С та ВІЛ. Його забрали у відділок за справляння природних потреб в неналежному місці. Три доби міліціонери вибивали з нього зізнання у скоєнні низки злочинів, які він не вчиняв. Не давали ліків та нормального харчування.

29.05.2014

Доповідь правозахисних організацій «Права людини в Україні» використовує ЄСПЛ

Українська Гельсінська спілка з прав людини провела моніторинг рішень Європейського суду з прав людини щодо України, та відзначила, що в своїх рішеннях суд посилається на матеріали щорічної доповіді правозахисних організацій*. Зокрема згадки про доповідь містяться щонайменше в 5 справах

29.05.2014

Фільм "20" про масові розстріли на Інститутській нарешті в мережі!

Стрічка "20. Двадцять свідчень про переломний день протистоянь на Майдані", про події ранку 20 лютого на вул. Інститутській, створена спільними зусиллями Євромайдан SOS, Ukrlife.tv, Української Гельсінської спілки з прав людини, а також численних свідків подій на Майдані, які зафіксували цей драматичний момент на мобільні пристрої, - нарешті в мережі!

28.05.2014

Обращение правозащитников к омбудсменам Украины и России с просьбой приложить усилия для прекращения нарушения прав человека в Донецкой и Луганской областях

Наиболее острые проблемы, решению которых может существенно помочь совместная миссия, - это освобождение насильственно удерживаемых гражданских лиц, не принимавших участия в вооруженном противостоянии, и обеспечение (мониторинг) соблюдения прав задержанных в регионе конфликта.

28.05.2014

Заявление УХСПЧ в связи с ситуацией, которая произошла с Александром Поповым

Мы призываем соответствующие органы правопорядка расследовать указанный скандальный инцидент и привлечь виновных в нарушении общественного порядка, в применении насилия в отношении Александра Попова к ответственности.

C