28.05.2014

Онлайн-трансляція міжнародної конференції «Адвокати: захист прав людини і гарантії здійснення професійної діяльності»

2-3 червня з 9 год. 30 хв. до 18 год. відбудеться інтернет-трансляція міжнародної конференції «Адвокати: захист прав людини і гарантії здійснення професійної діяльності».

27.05.2014

Конкурс на участь в літній школі зі стратегічного судового захисту у сфері прав людини

Національна платформа стратегічного судового захисту у партнерстві з Українською Гельсінською спілкою з прав людини спільно з Центром інформації про права людини в рамках проекту Створення платформи стратегічного судового захисту, що підтримується Програмою розвитку ООН (ПРООН) в Україні, оголошує про проведення 2-4 липня 2014 року Літньої школи зі стратегічного судового захисту у сфері прав людини.

26.05.2014

В допомогу українським матерям, які знаходяться на окупованій території. Порівняльний аналіз українського та російського законодавства

Експерти Української Гельсінської спілки підготували порівняльну таблицю норм українського та російського законодавства, в якій можна знайти відповіді на найбільш актуальні запитання, які стосуються видів допомоги матерям. Зокрема щодо наданні відпустки по догляду за дитиною, розміру матеріальної допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами, допомоги при народженні дитини тощо.

26.05.2014

Інтернет-версія збірки "Стратегічні судові справи, які змінюють Україну"

До вашої уваги PDF-версія збірки "Стратегічні судові справи, які змінюють Україну". Звернуть увагу, в кожній справі є гіперпосилання на рішення суду.

21.05.2014

Оголошення конкурсу пропозицій

ГC «Українська Гельсінська Спілка з Прав Людини», оголошує конкурс пропозицій на проведення реконструкційних та оздоблювальних робіт житлового будинку під адміністративно-побутову будівлю Освітнього дому прав людини в Чернігові

21.05.2014

Звернення про недопущення прийняття законопроекту "Про амністію сепаратистів"

Щодо необхідності внесення змін до законопроекту «Про недопущення переслідування та покарання осіб з приводу подій, які мали місце під час масових акцій громадянського протистояння, що розпочалися 22 лютого 2014 року»

16.05.2014

В Крыму начала работу полевая миссия по правам человека

Цель полевой правозащитной миссии – обеспечение мониторинга ситуации с соблюдением фундаментальных прав человека и отдельных элементов защиты прав человека в Крыму посредством присутствия в регионе.

15.05.2014

Пам’ятка для мешканців Криму щодо реалізації своїх виборчих прав під час виборів Президента України 25.05.2014 (рос)

Граждане Украины, которые проживают на временно оккупированной территории, имеют право реализовать свое право голоса на выборах путем изменения места голосования без изменения избирательного адреса. Как это можно сделать на практике?

15.05.2014

Експерти вважають, що складна ситуація в країні не є перешкодою для реформування міліції

Громадські експерти підготували для країни проект реформи міліції. Про це представники робочої групи з реформування органів правопорядку в рамках громадської ініціативи «Реанімаційний пакет реформ» розказали на прес-конференції 15 травня. Група експертів з різних організацій і установ розробила і представила для широкого обговорення концепцію реформування міліції, а також проект закону про поліцію і поліцейську діяльність в Україні, який має замінити застарілий закон про міліцію.

14.05.2014

Права осіб мобілізованих на військову службу

Українська Гельсінська спілка з прав людини підготувала посібник для осіб, мобілізованих на військову службу. Тут можна знайти відповіді на такі запитання: на який строк за мобілізованою особою зберігається місце роботи та заробіток? Чи припиняється на час мобілізації державна реєстрація підприємців-фізичних осіб? Хто не підлягає мобілізації тощо.

12.05.2014

Громадянське суспільство закликає пришвидшити реформу прокуратури

Представники громадських організацій та експерти Реанімаційного пакету реформ закликають українську владу пришвидшити реформу прокуратури. Відповідний проект закону номер 3541 уже був прийнятий Верховною Радою у першому читанні восени минулого року і отримав позитивний висновок Венеціанської комісії, однак профільний комітет ВР досі не підготував його до другого читання.

12.05.2014

Як системно і ефективно реформувати міліцію

15 травня о 12.30 в інформаційному агентстві УНІАН (вул. Хрещатик, 4) відбудеться прес-конференція «Як системно і ефективно реформувати міліцію». Учасники прес-конференції розкажуть про першочергові кроки, які дозволять вже найближчим часом докорінно змінити систему органів правопорядку, а також пояснять, чому втілення реформ необхідно починати вже зараз.

08.05.2014

Прес-конференція: «Як реформувати прокуратуру і чому влада блокує цю реформу»

У вівторок, 13 травня, о 10:30 в інформаційному агентстві УНІАН (вул. Хрещатик, 4) відбудеться прес-конференція на тему «Як реформувати прокуратуру і чому влада блокує цю реформу».

05.05.2014

Заявление УХСПЧ о событиях в Одессе и восточных регионах Украины

Мы требуем тщательного и всестороннего расследования обстоятельств одесской трагедии, привлечения к ответственности виновных, в том числе должностных лиц одесской милиции, которые не приняли необходимых мер к задержанию и разоружению провокаторов, напавших на мирную демонстрацию.

29.04.2014

Міліція та прокуратура понад 6 років не випускала людей за межі села

Троє мешканців смт Шевченково отримають по 15 тисяч гривень відшкодування моральної шкоди за незаконні дії міліції та прокуратури.

C