28.04.2014

Запрошення до участі в конкурсі «Розвиток мережі громадських приймалень УГСПЛ»

Українська Гельсінська спілка з прав людини оголошує конкурс для організацій – членів УГСПЛ щодо отримання фінансування для розвитку громадської приймальні в організації.

25.04.2014

Шахтар-пенсіонер відсудив у держави дві тисячі євро за невиконання Гірничого закону

82-річний мешканець Горлівки, який 13 років пропрацював шахтарем, відсудив у Європейському суді з прав людини 2000 Євро за відмову держави компенсувати його витрати на комунальні послуги.

24.04.2014

Українські експерти увійшли в міжнародну команду з розробки стандартів поліцейської роботи

Правозахисники взялися за розробку універсальних стандартів поліцейської діяльності. Для цього була створена експертна платформа, до роботи якої долучилися 75 експертів неурядових організацій з Азербайджану, Білорусії, Вірменії, Киргизстану, Молдови, Росії та України.

23.04.2014

Європейський суд вважає, що Україна дискримінує пенсіонерів та порушує їх право власності

Уявіть, що ви все своє життя пропрацювали в Україні. Сплачували податки, збори і т.п. А потім, років в 65 вирішили емігрувати, наприклад, до країни, де є море, гори і зима не така холодна. Звісно, ви хочете отримувати українську пенсію, адже ви чесно працювали і сплачували податки в бюджет. І громадянство у вас українське. Та тут виникають складнощі.

22.04.2014

Європейський Суд визнав, що підприємця майже рік незаконно протримали у психлікарні

В Україні людина практично не має шансів оскаржити насильницьке поміщення до психіатричної лікарні. До такого висновку дійшов Європейський суд з прав людини, ознайомившись з заявою Анатолія Руденка. 52-х річного підприємця лікарі дніпропетровської психічної лікарні визнали психічно хворим та направили на примусове лікування.

15.04.2014

Правозахисники назвали ключових порушників прав людини в 2013 році

Українська Гельсінська спілка з прав людини представила щорічну доповідь правозахисних організацій «Права людини в Україні 2013»*. Правозахисники назвали ключових порушників прав людини в минулому році, серед яких президент України, органи внутрішніх справ, СБУ та суди.

02.04.2014

Заключение на тему законопроека о превентивном задержании

Проект предусматривает введение новой меры, исключительной и временной – превентивного задержания. В соответствии с содержанием преамбулы, оно должно применяться к лицам, подозреваемым в том, что они могут совершать действия против безопасности украинского государства, авторитета его органов и другие действия, ставящие под сомнение суверенитет Украины.

02.04.2014

Проект закону «Про люстрацію в Україні» Харківської правозахисної групи

Цей закон визначає підстави та процедуру проведення люстрації в Україні з метою захисту демократії, прав людини та основоположних свобод.

31.03.2014

Луганські правозахисники вимагають від СБУ заборонити в’їзд в Україну усім підписантам листа на підтримку дій Путіна в АРК

Мова йде про висловлювання позиції, згідно якої заперечується незалежність та територіальна цілісність України.

28.03.2014

Людина з інвалідністю виграла у київського СІЗО 5 тисяч гривень

Чоловік потрапив до СІЗО інвалідом 3-ї групи, а вийшов інвалідом 2-ї. Як виявилось, він змушений був перебувати в одній камері з людиною, хворою на важку форму туберкульозу. На всі його прохання та звернення до адміністрації закладу змінити сусіда чи камеру, він отримував відмову.

26.03.2014

Правозахисники вимагають зупинити cпівпрацю силовиків із недемократичними державами

У ситуації, коли Росія у грубій формі порушує взяті на себе зобов’язання щодо безпеки України, а Казахстан у особі Нурсултана Назарбаєва підтримав вторгнення російських військ у Криму, Україна повинна заявити всьому світові про свої європейські наміри та відмову співпрацювати з недемократичними режимами.

24.03.2014

Звернення до Кабміну щодо необхідності врегулювання проблем з пропискою українців, які були змушені залишити Крим

У зв’язку з агресією Росії по відношенню до України та захопленням АРК, зявилася велика кількість громадян України, які були змушені залишити своє постійне місце проживання у Криму. На сьогодні, вказані особи стикаються з великою кількістю проблем, пов’язаних зі зміною постійного місця проживання.

22.03.2014

Україна: звільнення та кримінальне переслідування суддів підривають незалежність судової системи

Міжнародна комісія юристів (МКЮ) сьогодні закликала українську владу припинити кримінальне переслідування та звільнення суддів Конституційного Суду.

21.03.2014

Открытое письмо депутату Бундестага Генриху Гизи

Вы сравнили ситуацию в Крыму с ситуацией в Косово. Однако забыли добавить, что в Косово были проведены полномасштабные этнические чистки, которые основывались на том, что «Косово - исконно Сербская земля», эту же идиому мы слышим и в оправдании аннексии Крыма Россией.

20.03.2014

Херсонська прокуратура «наїхала» на безоплатну правову допомогу

Із подання прокурора можна зробити припущення, що і скарги на дії державних органів мають готувати… державні органи, на які люди хочуть поскаржитись.

C