18.03.2014

"Беркут" и крымская "самооборона" угрожают открыть огонь, если до 10 вечера военные не сдадутся

Командир 5-й бригады надводных кораблей капитан второго ранга Звягинцев Виталий Петрович сообщает, что после обращения Путина к месту дислокации бригады стянуты вооруженные формирования в «форме самообороны» и в форме «Беркута» и российские войска в форме «зеленых человечков» с оружием. КПП бригады захвачен. Командир бригады вывел корабли в акваторию озера. Бригаде выдвинут ультиматум: сдаться до 10 часов вечера. В случае невыполнения условий будет открыт огонь.

14.03.2014

Українська Гельсінська спілка з прав людини висловлює глибоке співчуття рідним і близьким загиблих під час сутичок у Донецьку

УГСПЛ закликає владу зробити все можливе для припинення насильства та забезпечення безпеки людей, а також покарання винних у вчиненні злочинів.

13.03.2014

Як запобігти ризикам та зловживанням під час люстрації?

Люстрація може допомогти очистити країну, але її необдумане застосування спровокує низку небезпечних наслідків, переконані правозахисники. Тому закликають не гарячкувати та зробити все можливе, аби уникнути зловживань цим механізмом.

12.03.2014

Европейский суд поднял вопрос об ответственности России за похищения людей на территории Украины

Ответственность России за события, которые произошли или произойдут на территории, ею оккупированной, может быть признана

10.03.2014

Граждане Украины - жители Крыма спрашивают у руководства страны: "Что вы делаете для обеспечения нашей безопасности?"

Требуем публичных заявлений представителей власти Украины и публичной информации о действиях, предпринимаемых властями Украины по защите прав человека и обеспечения безопасности граждан Украины, проживающих и находящихся на территории АР Крым.

10.03.2014

Правозахисник закликає владу негайно провести антитерористичну операцію в АРК

Зважаючи на ситуацію, що склалася на територіє АРК, звертаємось до Вас, шановні представники влади з вимогою вжити негайних заходів щодо проведення антитерористичної операції з метою припинення терористичної діяльності на території автономії, а в разі нездатності захистити інтереси людей, яких Ви маєте представляти, просимо передати відповідні повноваження іншим особам, які бажають і здатні виконати конституційний обов’язок із захисту інтересів громадян України.

06.03.2014

Заява Гельсінського комітету з прав людини в Словаччині щодо ситуації в Україні

Ми виступаємо за активнішу участь європейських та регіональних органів та інституцій у боротьбі з кризою, зокрема Європейського Союзу, а також ОБСЄ, Ради Європи, Вишеградської четвірки та ОЧЕС (Організації Чорноморського Економічного співробітництва). Ми виступаємо за дипломатичне рішення, але не ті, які обмежать чи поставлять під питання вільну волю українців.

05.03.2014

Інформація про масовий виїзд жителів України до Росії не підтверджується

Люди, які виїжджають на тимчасове проживання в інший регіон, не є "біженцями".

04.03.2014

Громадська спілка «Українська Гельсінська спілка з прав людини» оголошує конкурс на посаду спеціаліста з фандрейзінгу

Умови участі у відборі. Рішення про прийом на роботу буде прийнято за результатами співбесіди з кандидатами. На співбесіду будуть запрошені лише кандидати, відібрані за результатами розгляду резюме. Причини відмови не повідомляються та не обґрунтовуються.

04.03.2014

Звернення УГСПЛ з приводу законопроекту "Про відновлення довіри до судової системи України"

Українська Гельсінська спілка з прав людини закликає відкласти розгляд законопроекту «Про відновлення довіри до судової системи України» до проведення його ретельного обговорення у професійних колах та колах громадських організацій.

04.03.2014

Верховний суд України поставив крапку в справі Вєренцова

Вчора Верховний суд України нарешті відновив справедливість в справі Олексія Вєренцова та визнав, що міліція та суди порушили його право на свободу мирних зборів. Щоправда знадобилося для цього три роки судової тяганини та рішення Європейського суду з прав людини.

04.03.2014

Українська Гельсінська спілка з прав людини відновлює свою співпрацю із органами державної влади

Українська Гельсінська спілка з прав людини повідомляє, що за рішенням правління від 27 лютого 2014 року Спілка відновлює свою співпрацю із органами державної влади та місцевого самоврядування України.

03.03.2014

Українська Гельсінська спілка з прав людини шукає юриста

Громадська спілка «Українська Гельсінська спілка з прав людини» об’являє конкурс на посаду юриста в київському офісі.

28.02.2014

Правозахисники розпочинають консультування бажаючих щодо захисту персональних даних

Користуючись правовою неосвідченістю людей, їх персональні дані для сумнівних цілей отримують в обмін на різноманітні знижки та пільги, через анкети на інтернет-порталах тощо. Значно загрозливішою та масштабнішоою виглядає ситуація, коли персональні дані цілими базами продають банківські установи, пункти обміну валют, оператори зв’язку, компанії-роботодавці.

27.02.2014

Звернення УГСПЛ щодо необхідних змін для захисту прав і свобод

Ми пропонуємо негайно розпочати реформи для захисту прав людини та основоположних свобод, зокрема, вимагаємо здійснити наступні кроки:

C