12.02.2004

Французький парламент проголосував за заборону знаків віри в школах

У вівторок Національна Ассамблея проголосувала більшістю за заборону релігійних символів в державних школах, міра покликана утримувати напругу між мусульманською та іудейською меншиною за межами класів.

12.02.2004

Україну навчатимуть, як розглядати справи в суді відповідно до стандартів Ради Європи

Радою Європи спільно з Європейською Комісією, запроваджено ряд навчальних візитів для українських юристів щодо організації діяльності судів. Зокрема – щодо розгляду справ у судах відповідно до стандартів Ради Європи.

12.02.2004

Кабмін збільшив кількість керівників Державного комітету у справах релігій

Кабінет Міністрів України збільшив чисельність заступників Голови Державного комітету у справах релігій, підпорядкованого Міністерству юстиції України.

12.02.2004

Депутати пропонують утворити ще один єдиний державний реєстр

Комітет з питань науки і освіти рекомендував Верховній Раді України прийняти у першому читанні проект закону про Єдиний Державний реєстр дітей, які залишились без опіки батьків і можуть бути усиновлені та громадян, що бажають усиновити дитину.

12.02.2004

Продовжується проект щодо захисту майнових прав власників паїв в Чернігівській області

6 лютого 2004 року в м. Ніжин відбулись громадські слухання на тему „Захист та просування майнових прав власників земельних часток (паїв) в Чернігівській області”.

11.02.2004

Європейський Суд з прав людини виніс рішення в справі Г.Науменко проти України

Європейський Суд з прав людини 10 лютого виніс рішення в справі Г.Науменко проти України (скарга № 42023/98).

11.02.2004

Невиконання судових рішень - це дії виконавчої влади, які підривають авторитет судової влади

4 лютого 2004 року було проведено Загальні Збори Асоціації Суддів Донецької області.

11.02.2004

Заява Інституту свободи совісті (Росія) в зв’язку з клерикальною ідеологізацією державної системи освіти

З 90-их років минулого століття в багатонаціональній та поліконфесійній Росії почався період релігійної свободи, що наступив після десятиліть тотального панування атеїзму, як державної ідеології.

10.02.2004

Відбувся тренінг зі стандартів захисту від катувань

Харківська правозахисна група провела 7-8 лютого дводенний тренінг «Практика застосування європейських стандартів захисту від катувань та право на свободу у національних юридичних процедурах» для адвокатів м. Харкова в рамках проекту «Кампанія проти катувань та жорстокого поводження в Україні», що здійснюється за підтримки Європейської Комісії.

10.02.2004

Парламентарі пропонують ратифікувати Протокол до Угоди з питань, пов'язаних з відновленням прав депортованих осіб, національних меншин і народів

Комітет Верховної Ради України у закордонних справах рекомендує парламенту ратифікувати Протокол до Угоди з питань, пов'язаних з відновленням прав депортованих осіб, національних меншин і народів від 9 жовтня 1992 року.

10.02.2004

Ще один парламентський Комітет за відмову від ідентифікаційних номерів через релігійні та інші переконання

Комітет Верховної ради України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності рекомендував парламенту прийняти за основу проект закону про внесення змін до Закону України "Про Державний реєстр фізичних осіб - платників податків та інших обов'язкових платежів", внесений народними депутатами України В.Майстришиним, М.Комаром, О.Корсаковим, про який ми вже писали.

10.02.2004

Інтернет хочуть поділити на дві частини

„Інтернет слід розділити на дві частини: одна частина буде повністю контрольована та безпечна, а інша залишиться такою ж „дикою”, якою зараз є Всесвітня павутина” – каже Джон Карр, британський спеціаліст в сфері інформаційних технологій.

09.02.2004

У Комітеті Верховної Ради України у справах пенсіонерів, ветеранів та інвалідів проаналізовано зміст і характер звернень громадян, що надходять до Комітету

За останні два місяці у зв'язку з підготовкою і введенням в дію Закону "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" їх кількість зросла вдвічі.

09.02.2004

Комітет парламенту виступає за обов’язкові теледебати кандидатів у президенти

Комітет Верховної Ради України з питань свободи слова та інформації розглянув звіт Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення за 2003 рік та низку проектів законів України.

09.02.2004

Італійський план зберігання даних під вогнем критики

Нове рішення італійського уряду стосовно зберігання комунікаційних даних призвело до протестів з боку захисників приватності.

C