12.11.2015

Моніторинговий звіт «Моніторинг порушень прав людини мирних жителів міста Сватове внаслідок порушення правил зберігання боєприпасів»

3-7 листопада Програма USAID «Права людини в дії» здійснила моніторинговий візит «Моніторинг порушень прав людини мирних жителів міста Сватове (руйнування міської інфраструктури, тілесні ушкодження) внаслідок порушення правил зберігання боєприпасів»: монітори УГСПЛ відвідали м. Сватове Луганської області. Основні завдання візиту: опитати постраждалих внаслідок вибуху складів з боєприпасами та задокументувати реальні руйнування міської інфраструктури.

09.11.2015

Найцікавіші новини про права людини за жовтень 2015 року

Пропонуємо до вашої уваги дайджест №1(13) Української Гельсінської спілки з прав людини за жовтень 2015 р., який видано в рамках програми USAID «Права людини в дії».

04.11.2015

Принятие законопроекта №2166 – большая победа правозащитников

Семь месяцев борьбы за закон о вынужденных переселенцах, затем еще год борьбы за принятие этого закона в совершенном виде и – победа! 3 ноября 2015 года парламент Украины принял наш законопроект №2166. Закон, который создавался все это время правозащитными организациями совместно с УВКБ ООН и народными депутатами. На сегодня компромиссы отброшены и у нас есть образцовый закон, который полностью соответствует международным стандартам.

03.11.2015

Моніторинговий звіт “Проблеми насильства за ознакою статі в зоні конфлікту” за результатами моніторингового візиту правозахисників в зону АТО

Ми пропонуємо до вашої уваги моніторинговий звіт за тематикою “Проблеми насильства за ознакою статі в зоні конфлікту”.

02.11.2015

Свобода слова в зоні АТО: як розслідуються справи щодо загибелі, тиску та переслідування журналістів?

Правозахисники стверджують: діяльність журналістів на сході України обмежується як незаконними збройними угрупованнями, так і державними установами, які перешкоджають професійній діяльності працівників ЗМІ і піддають їхню інформацію цензурі. Крім того, непоодинокими є випадки нападу, побиття, незаконних арештів, тримання під вартою та навіть вбивства журналістів.

28.10.2015

Європейський суд взявся за Євромайдан

Європейський суд з прав людини оприлюднив 26 жовтня на своєму сайті повідомлення про Комунікацію українському уряду щодо 33 скарг, які стосуються трагічних подій, що сталися під час Революції Гідності на Євромайдані.

26.10.2015

Як помилка у прізвищі померлого військовослужбовця ледь не позбавила пільг його родину

Родичці померлого, військовослужбовця у минулому, відмовляли в компенсації витрат на церемонію поховання через помилку в паспорті покійного. З такою дивною ситуацією зіштовхнулась пані Олена, мешканка міста Рівного.

26.10.2015

Правозахисники вимагають у влади обов’язкової участі в розробці Плану дій щодо реалізації Національної стратегії у сфері прав людини

У зв’язку з наведеним вище та з метою врахування позицій всіх сторін, просимо забезпечити обов’язкову участь в подальшому опрацюванні тексту Плану дій представників громадянського суспільства, в тому числі просимо проводити відповідні консультації та узгодження перед затвердженням остаточного варіанту документу.

12.10.2015

Злочини без покарання: чи реально в Україні притягнути до відповідальності злочинця-гомофоба?

В Україні правоохоронці та влада продовжують вперто ігнорувати злочини з гомофобних мотивів. Це, в свою чергу, призводить до зростання їх кількості. Все більше українців можуть стати жертвами радикальних угрупувань та їх прихильників. Адже якщо сьогодні радикальні організації можуть поставити собі за мету знищення однієї групи людей, завтра їх жертвою можете стати кожен, хто ходить не в ті кінотеатри, кафе, клуби чи книгарні.

09.10.2015

Як знаходять роботу в україні люди з інвалідністю?

В Україні знайти роботу людині з інвалідністю важко, але можливо, причому на високооплачувані посади. Ключовим критерієм для бізнесу стає професіоналізм працівника. Держава ж замість заохочення застосовує "принцип батога" до тих підприємств, які не виконують квоту працевлаштування 4% осіб з інвалідністю.

07.10.2015

Львівський Пенсійний Фонд України спекулює на пенсіях?

Пані Тетяна, мешканка міста Львова, протягом трьох останніх років не може домогтися від Пенсійного Фонду України перерахунку пенсії, хоча має на це законне право. Як не банально це звучить — все уперлося в одну злощасну довідку. Яку, як виявилося згодом, жінка і не зобов’язана була подавати до Пенсійного Фонду.

06.10.2015

Найцікавіша інформація про права людини за вересень 2015 року

Пропонуємо до вашої уваги дванадцятий випуск дайджесту Української Гельсінської спілки з прав людини за вересень 2015 р., який видано в рамках програми USAID «Права людини в дії».

06.10.2015

Моніторинговий звіт «Свобода слова в зоні АТО» за результатами візиту до м. Краматорськ та м. Маріуполь Донецької області

15-19 вересня Програма USAID «Права людини в дії» здійснила моніторинговий візит «Свобода слова в зоні АТО» до м. Краматорськ та м. Маріуполь Донецької області. Основні завдання візиту: здійснити моніторинг ЗМІ та встановити попередній контакт з потенційними клієнтами; опитати журналістів та редакторів місцевих видань; розшукати інших свідків подій; встановити контакт з колишніми працівниками, що виїхали як ВПО; опитати родини загиблих, зниклих безвісти.

05.10.2015

Голова ради адвокатів Київщини п. Бойко прагне доказів суспільного інтересу до її фінансової діяльності

Враховуючи суспільний інтерес до напрямів використання бюджетних коштів, виділених для організації надання безоплатної вторинної правової допомоги, зокрема, з боку окремих органів Національної асоціації адвокатів України, Українська фундація правової допомоги як всеукраїнська благодійна організація, що працює у правозахисній сфері, вирішила також долучитись до громадського моніторингу використання публічних коштів як установами системи БВПД, так і органами адвокатського самоврядування.

05.10.2015

Антипремія «Будяк року» повертається!

Українська Гельсінська спілка з прав людини (УГСПЛ) розпочинає збір інформації про найбільших порушників прав людини в країні. Ваші права порушують – розкажіть про це УГСПЛ.

C