16.12.2015

УГСПЛ презентувала дослідження "Тотальна безкарність в зоні АТО: розслідування вбивств та зникнень"

Правозахисники назвали низку проблем, що заважають державним органам проводити ефективне розслідування загибелі та зникнення безвісти військовослужбовців. Та запропонували способи виходу з цієї ситуації.

10.12.2015

Скільки ми переплачуємо за опалення, або "економічно-обґрунтований грабіж"

"Київенерго" здійснило чергову атаку на сімейні бюджети киян. У порівнянні з минулим роком оплата за опалення подвоїлась. Влада аргументує таке підвищення «економічною обґрунтованістю» тарифів. Та що стоїть за цією «економікою»?

10.12.2015

Україна дізналася про найбрутальніших порушників прав людини в 2015 році

10 грудня в Міжнародний день прав людини Українська Гельсінська спілка з прав людини нагороджує справжніми будяками найбільших порушників прав людини в країні. Вони стають лауреатами Антипремії «Будяк року».

09.12.2015

«Права людини в Україні: міжнародний та національний виміри 2015 року»

Правозахисні організації презентували доповідь «Права людини в Україні: міжнародний та національний виміри 2015 року». В ході обговорення були представлені результати проміжних альтернативних звітів, підготовлених правозахисниками у 2015 році до Комітету ООН з прав людини та Комітету ООН проти катувань, а також тематичних звітів за результатами моніторингових місій в Донбасі та АР Крим.

09.12.2015

Найцікавіша інформація про права людини за листопад 2015 року

Пропонуємо вашій увазі дайджест №2(14) Української Гельсінської спілки з прав людини за листопад 2015 р., який видано в рамках програми USAID «Права людини в дії».

09.12.2015

Пенсійний Фонд отримав наганяй від юристів Української Гельсінської спілки з прав людини

Пенсійний Фонд України вкотре програв суд Українській Гельсінській спілці з прав людини. Цього разу юристи УГСПЛ виграли стратегічну справу — Пенсійний Фонд Львова незаконно відмовляв жінці у перерахунку пенсії.

09.12.2015

Позиція адміністрації Президента з приводу номінування на "Будяк" Петра Порошенка

Пропонуємо вашій увазі реакцію на номінування Президента України на "Будяк року 2015" за підписання Закону України «Про місцеві вибори».

08.12.2015

Звернення журналістів щодо номінування на "Будяк" Володимира Гройсмана

Як нам стало відомо, 10 грудня відбудеться оприлюднення лауреатів всеукраїнської Антипремії «Будяк року», організаторами якої є Українська Гельсінська спілка з прав людини. Одним з номінантів на отримання Антипремії став Голова Верховної Ради Володимир Гройсман. Згідно з повідомленням на вашому сайті йому «інкримінується», цитуємо, «підписання Закону України «Про місцеві вибори», № 595-VIII/2015, згідно частини 3 статті 30 якого сотні тисяч внутрішньо переміщених осіб (ВПО) не прийняли участі у виборах 25 жовтня 2015 року і тим самим зазнали факту дискримінації за ознакою місця проживання».

07.12.2015

Правозахисники вчилися методам впливу на людей

Наприкінці листопада у Херсоні пройшов перший українсько-чеський БарКемп. Захід відбувся за ініціативи Міністерства закордонних справ Чеської Республіки та члена УГСПЛ — міської приймальні Херсонського обласного Фонду милосердя та здоров’я.

07.12.2015

Позиція Олександра Ткаченка щодо його номінації на Антипремію "Будяк року"

Тільки сьогодні повернувся з відрядження і зі здивуванням дізнався, що мене було включено до складу номінантів на премію «Будяк року-2015». Спочатку сприйняв це за невдалий жарт. Адже на відміну від багатьох конкурентів, 1+1 медіа, так само як і власник групи, неоднарозово не тільки заявляли про невтручання у редакційну політику новин, але й наочно продемонстрували свою неупередженість у висвітленні подій Революціі гідності та активно протистояли російській пропагандистській експансії в Україні.

01.12.2015

Львівський пенсіонер, за допомогою правозахисників, виграв суд в Ощадбанку

Суд став на захист ошуканого вкладника ощадбанку, 82-х річного Івана Олексіва. Львівський Ощадбанк має повернути пенсіонеру вкрадені гроші, навіть з відсотками.

01.12.2015

Позиційний документ правозахисників щодо проведення конституційної реформи у частині реформування правосуддя

Після розгляду проектів змін до Конституції з питань правосуддя, які були підготовлені робочою групою Конституційної комісії та Реанімаційним пакетом реформ (РПР), правозахисні організації-учасники платформи “Правозахисний порядок денний” дійшли згоди, що ці проекти в цілому одні з найкращих серед пропонованих за останні роки варіантів судової реформи.

30.11.2015

Захисники прав людини стають жертвами гонінь та переслідувань

Правозахисники та адвокати, які захищають права людини, стають об’єктами гонінь, погроз та переслідувань. Про це свідчать дані, отримані в результаті дослідження в Україні, Росії, Молдові, Азербайджані та Білорусі. Дослідження свідчить - ситуація погіршується. Як боротися з такими загрозливими тенденціями обговорювали в Києві на Міжнародній конференції «Імплементація гарантій правозахисної діяльності адвокатів прав людини».

26.11.2015

Крым без правил: свобода передвижения и выбора места жительства. Аналитический обзор правозащитников

Обзор, подготовленный правозащитниками и независимыми экспертами, призван помочь мировому сообществу, правозащитным организациям, международным и национальным органам и структурам, а также всем, кто хочет разобраться в ситуации с правами человека в Крыму. Первый выпуск обзора посвящен свободе передвижения и выбора места жительства.

26.11.2015

Юристи Хмельницької громадської приймальні УГСПЛ допомогли учаснику АТО

Відповідно до чинного законодавства, держава гарантує учасникам антитерористичної операції, що проходить на Сході нашої країни, відповідні виплати та компенсації. У випадках, коли закон ігнорується, допоможе фахова консультація юриста.

Cпеціальні проекти