27.02.2014

Звернення адвокатів і юристів до Верховної Ради

Неможливо побудувати правову державу на фундаменті масових порушень Конституції та законів. На таких відверто антиправових підвалинах, які зараз закладають зголоднілі за владою та знахабнілі від безкарності "переможці", збудувати можна лише таку ж саму мафіозну бананову республіку, у якій ми живемо останні роки.

25.02.2014

Євген Захаров до депутатів опозиції: "Старий дракон переможений, але ви вже породили нового дракончика"

Я звертаюсь до депутатів опозиційних фракцій – зупиниться! Припинить наругу над правом! Не псуйте нашу спільну перемогу! Старий дракон переможений, але ви вже породили нового дракончика.

24.02.2014

Звернення УГСПЛ щодо спроб усунення з посади діючого омбудсмена

У зв’язку зі спробами усунення Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини з посади за сумнівними підставами ми, різні громадські правозахисні організації, які були активними учасниками подій листопада 2013 – лютого 2014 року заявляємо про неприпустимість застосування принципу політичної доцільності у сфері захисту прав людини. Ця сфера за будь-яких обставин має залишатись поза політикою та бути вільною від політичних впливів.

24.02.2014

Звернення правозахисних організацій щодо необхідності негайного розслідування фактів порушень прав людини під час Євромайдану

Вбивства, катування та жорстоке поводження, незаконні затримання та арешти, фабрикування кримінальних проваджень, порушення права на справедливий суд, незаконні стеження, обшуки та прослуховування телефонів, перешкоджання проведенню мирних зібрань, хабарництво та різні форми переслідування представників опозиції та громадянського суспільства повинні бути розслідувані з метою покарання винних.

22.02.2014

Заява Української Гельсінської спілки з прав людини з приводу загибелі людей

Міністр внутрішніх справ Захарченко надав наказ стріляти по людям бойовою зброєю. Стріляли прицільно на смертельне ураження. Ці дії недостатньо кваліфікувати як надмірне, непропорційне застосування сили у складних умовах соціального конфлікту. Ці дії мають ознаки злочину проти людяності. Відповідальність за такі дії не мають терміну давності.

19.02.2014

Нічні думки про президента

Коли в країні за день гине понад 20 осіб, в такій країні оголошують траур. А не цинічно закривають метро, брешучи про загрозу терактів, та зупиняючи уночі автобуси, поїзди та автівки, боячись власного народу.

17.02.2014

Соціально-економічні права українців будуть захищати на міжнародному рівні

Якщо ви запитаєте «які права в Україні порушуються найчастіше?» - експерти дають одностайний висновок – соціально-економічні. Щодня до правозахисних організацій звертаються люди, які потребують поради і допомоги у відновленні трудових прав, перерахунку пенсії, отримання пільг тощо.

14.02.2014

Міжнародна комісія юристів: українських адвокатів переслідують за опозицію керівництву адвокатури

Про це йдеться в звіті, який опублікований Міжнародною комісією юристів (МКЮ). Більше того, спільні дії керівництва адвокатури та судів по відношенню до колег МКЮ назвала «скоординованим планом свідомого нападу на певних адвокатів».

11.02.2014

УГСПЛ закликає уряд Французької республіки розслідувати напад на українського правозахисника

Українська Гельсінська спілка з прав людини зі стурбованістю відзначає, що ввечері 10 лютого було вчинено напад на українського правозахисника Андрія Фєдосова, який отримав політичний притулок і проживає наразі у Франції.

11.02.2014

Міжнародні експерти засудили розправу керівництва української адвокатури над колегами

Керівництво української адвокатури застосувало до «незручних колег» санкції, які не використовує жодна європейська країна. Це відзначили Експерти Ради адвокатур та юридичних асоціацій Європи – поважної організації, яка об’єднує понад мільйон європейських юристів.

10.02.2014

В Кривому Розі міліція розказала студентам про небезпеку мати активну позицію

Про це УГСПЛ повідомило Криворізьке міське правозахисне товариство. До них звернулися батьки студентів, з якими проректор та двоє працівників кримінальної міліції понад годину вели "довірливу розмову". Її суть зводилася до того, що "такі активні, кращі студенти повинні навчатися, а політика, то справа політиків; щоб їх ніхто не завербував, бо активна позиція може стати мішенню для провокаторів."

06.02.2014

УГСПЛ проведе тренінги з практики Європейського суду для адвокатів – захисників майданівців (оновлено)

Українська Гельсінська спілка з прав людини розпочинає серію тренінгів для адвокатів, які надають допомогу учасникам подій під час Євромайдану.

03.02.2014

Заявление правозащитных организаций по поводу ситуации с антисемитизмом в Украине в контексте кампании гражданского протеста

Мы призываем граждан Украины и иностранных наблюдателей сохранять спокойствие и критически оценивать распространяемые в СМИ панические заявления о ситуации с антисемитизмом в стране

30.01.2014

Заява УГСПЛ щодо «закону про заручників»

Фактично, цим законом Верховна Рада ставить українську державу в один ряд із піратами та терористами, що використовують інститут заручників як інструмент впливу на ситуацію.

30.01.2014

Правозахисники збирають підписи на підтримку узбеків, яких затримали за акцію на підтримку українців

Керівництву Республіки Узбекистан! Ми вимагаємо негайно припинити репресії проти своїх громадян і негайного звільнення Уміди Ахмедової, Тимура Карпова, Олексія Улько, Ашота Даніеляна, Ільгара Гасимова і Гульсум Османової. Громадяни Узбекистану були затримані за участь в акції на підтримку прав людини в Україні і деякий час їх доля була невідома.

C