02.12.2003

Захист суспільної моралі: кому потрібне “Міністерство Правди”?

Під такою назвою сьогодні відбулася прес-конференція щодо прийняття нового закону „Про захист суспільної моралі”.

02.12.2003

Святкування 55-тої річниці затвердження Декларації з прав людини, що організовується Представництвом ООН в Україні

Запрошуємо на святкування 55 річниці прийняття Загальної Декларації прав людини та міжнародного дня прав людини, що організовується представництвом ООН в Україні спільно з Києво-Могилянською Академією 9 грудня.

02.12.2003

Сьогодні Міжнародний день заборони рабства

Боротьба з рабством та практикою, подібною до рабства, продовжує бути однією з найголовніших цілей правозахисників на сучасній міжнародній арені та в Україні.

01.12.2003

Дев’яту премію ОБСЄ „Журналістика та Демократія” отримав Комітет Захисту Журналістів

Президент Парламентської Асамблеї ОБСЄ Брюс Жорж оголосив сьогодні, що Комітет Захисту Журналістів (неурядова організація, що знаходиться у США) отримав дев’яту премію ОБСЄ „Журналістика та Демократія”.

01.12.2003

1 грудня – Міжнародний день боротьби зі СНІДом

В Україні СНІД – це не тільки соціальна катастрофа, а значною мірою проблема дотримання прав і свобод осіб, котрі живуть з ВІЛ/СНІД.

30.11.2003

Чи має право людина відмовитися від ідентифікаційного номера?

Комітет Верховної Ради України з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин розглянув запропоновані народними депутатами Б. Беспалим та В.Бондаренко зміни і доповнення до Закону "Про Державний реєстр фізичних осіб-платників податків та інших обов'язкових платежів" (щодо права відмовитися від ідентифікаційного номера).

29.11.2003

В чотирьох країнах відбулися церемонії нагородження премією „Великий Брат”

Нещодавно в Німеччині, Іспанії, Швейцарії та Австрії відбулися церемонії нагородження премією „Великий Брат”. Ця премія, яка щорічно вручається у багатьох країнах під егідою міжнародної організації Privacy International, має на меті відзначити найбільш брутальні порушення права на приватність в країні за минулий рік.

28.11.2003

Правозахисники звернулися до Президента, щоби він наклав вето на Закон „Про телекомунікації”

Цей закон становить пряму загрозу правам людини, зокрема, через встановлення можливості несанкціонованого та таємного стеження за особою. Правозахисні організації звернулися до Президента України, щоби він наклав вето на закон.

27.11.2003

Закінчила роботу друга національна конференція Всеукраїнської асоціації зниження шкоди „Правозахисні організації, мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД та зниження шкоди: працюємо разом”

Метою конференції було налагодження співпраці між правозахисними організаціями та Всеукраїнською мережею людей, що живуть з ВІЛ/СНІД в рамках розвитку програм зниження шкоди в Україні.

27.11.2003

Оголошено перелік країн, які інспектуватиме Європейський Комітет проти катувань в 2004 році

Рада Європи оголосила програму періодичних візитів Європейського Комітету проти катувань, нелюдського або такого, що принижує гідність, поводження чи покарання (CPT) на 2004 рік.

26.11.2003

Обережно! Вас моніторять!

Сьогодні відбулися громадські слухання проекту закону „Про моніторинг телекомунікацій”, на яких у дискусії зустрілися захисники та противники слідкування за користувачами Інтернету та користувачами інших телекомунікацій.

26.11.2003

Чому опозиція підтримала пропозицію влади запровадити цензуру в Інтернеті?

Цю тему 20 листопада обговорювали на радіо „Свобода” два народні депутати: Андрій Шкіль (БЮТ), голова підкомітету Комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності, та Олександр Голуб (фракція комуністів), член Комітету ВР з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин. Пропонуємо вам стенограму цієї дискусії.

26.11.2003

ОБСЄ та „Репортери без кордонів” закликають скасувати кримінальну відповідальність за наклеп

„Кримінальна відповідальність та позови про відшкодування шкоди за наклеп стають найбільшою перепоною для свободи преси в багатьох країнах-членах ОБСЄ”, - заявили вчора Представник ОБСЄ зі свободи медіа Фрейм Дув та неурядова організація „Репортери без кордонів”.

26.11.2003

Коментар Харківської правозахисної групи з приводу поточних політичних подій в Україні в листопаді 2003 року

З огляду на характер та можливі наслідки політичних заяв, акцій та подій в Україні, які мали місце останнім часом в контексті офіційних і неофіційних громадсько-політичних ініціатив, Харківська правозахисна група (ХПГ) вважає за потрібне подати до них свій коментар.

26.11.2003

Зимова міжнародна школа з прав людини у Польщі

Хельсінській Фонд з прав людини організовує в Варшаві з 28 лютого по 7 березня 2003 року Міжнародну зимову школу з прав людини.

C