16.11.2003

В Чернігові відбувся семінар для суддів

З 14 по 15 листопада 2003 року в Чернігові проходив дводенний семінар для суддів Чернігівської області „Право на справедливий публічний розгляд справи в розумні строки; право громадян на справедливий суд; право на ефективний засіб правового захисту”.

15.11.2003

Права національних меншин – в центрі уваги європейських Омбудсманів

У столиці Норвегії м.Осло завершив роботу 8-й “круглий стіл” європейських Омбудсманів, організований за підтримки Комісара Ради Європи з прав людини Альваро Хіль Роблеса та Омбудсмана Європейського Союзу Нікіфороса Діамантуроса. У цьому міжнародному форумі взяли участь представники 33 європейських країн.

14.11.2003

Кампанія проти катувань і жорстокого поводження в Україні

У понеділок 17 листопада 2003 року о 12.00 у прес-центрі “Український час” (“Український дім”, вул. Хрещатик, 2) відбудеться прес-конференція Харківської правозахисної групи з приводу розпочатої нею реалізації проекту “Кампанія проти катувань і жорстокого поводження в Україні”.

13.11.2003

Турція заборонила смертну кару в мирний час

Президент Парламентської Асамблеї Ради Європи Петер Шейдер та Генеральний Секретар цієї міжнародної організації Волтер Швімер привітали сьогодні формальне надходження від Турції ратифікаційної грамоти Протоколу № 6 Європейської Конвенції з захисту прав людини і основних свобод, яким заборонено застосування смертної кари в мирний час. Це ще один крок до звільнення європейського континенту від цього покарання.

10.11.2003

Суд заборонив ЗМІ писати про події протягом розгляду судової справи

Суворовський районий суд м. Херсона виніс ухвалу, якою заборонив будь-яким особам протягом розгляду справи за позовом про захист честі, гідності і ділової репутації та про відшкодування моральної шкоди поширювати інформацію про позивача. Прецедент щодо попередньої заборони публікацій здійснюється в Україні чи не вперше. Проте уваги заслуговують і інші аспекти ухвали.

10.11.2003

Відбувся другий форум журналістів „За вибори без цензури”

У Києві відбувся другий форум журналістів „За вибори без цензури” за участю представників регіональних та загальноукраїнських ЗМІ, народних депутатів, представників органів влади та неурядових організацій, а також іноземних гостів.

10.11.2003

Діяльність Комітетів Верховної Ради України з 11 по 14 листопада

Пропонуємо стислий огляд законопроектів щодо прав людини, які будуть розглядатися Комітетами Верховної Ради України з 11 по 14 листопада.

10.11.2003

Комітет з питань соціальної політики та праці рекомендував парламенту прийняти за основу проект закону про Єдиний реєстр персональних даних

Комітет з питань соціальної політики та праці рекомендував парламенту прийняти за основу проект закону про Єдиний реєстр персональних даних, внесений народними депутатами України Л.Кириченко, В.Харою, В.Онопенком. На думку багатьох правозахисників цей проект становить загрозу правам людини в Україні.

09.11.2003

Громадські слухання та форум щодо проекту Закону України "Про моніторинг телекомунікацій"

26 листопада відбудуться громадські слухання проекту Закону України "Про моніторинг телекомунікацій". Вже зараз працює форум, на якому обговорюється цей законопроект.

08.11.2003

Комітет з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин розглянув проект рекомендацій засідання круглого столу з обговорення проблем паспортної системи в Україні

На цьому тижні Комітет розглянув питання паспортної системи та рекомендував до прийняття у другому читанні проект закону про свободу пересування та вільний вибір місця проживання (проект № 1089).

08.11.2003

Слід зупинити використання доказів, що отримані з застосуванням катувань

У Відні закінчилася конференція ОБСЄ щодо попередження катувань. Директор Департаменту ОБСЄ з демократичних інститутів та прав людини Крістіан Строгал закликав держави-учасниці ОБСЄ вжити заходів для зупинення використання доказів, отриманих шляхом катувань.

07.11.2003

Найбільші телеканали України виступили проти державного регулювання суспільної моралі

Асоціація мережевих телерадіомовників України та Індустріальний Телевізійний Комітет звернулися з відкритим листом до народних депутатів з проханням голосувати „проти” прийняття Закону України “Про захист суспільної моралі від продукції, що пропагує порнографію” (проект № 2384).

06.11.2003

Проект громадської експертизи правозастосувальної практики діяльності Верховного Суду та Генеральної прокуратури Російської Федерації

Пермська громадська палата та Пермський регіональний правозахисний центр починають консультації з громадськими організаціями Росії про проведення громадської експертизи правозастосувальної діяльності верховного Суду та Генеральної прокуратури Російської Федерації

06.11.2003

Тортури та зловживання правоохоронних органів продовжують існувати в країнах-членах ОБСЄ

Сьогодні Міжнародна Хельсинська Федерація прав людини надіслала свій звіт для Зустрічі ОБСЄ щодо попередження тортур, яка відбудеться 6-7 листопада 2003 року у Відні. Звіт містить опис практики тортур та жорстокого поводження в десяти країнах-членах ОБСЄ та дає низку рекомендацій щодо попередження тортур.

05.11.2003

Міністерство оборони прагне монополії на носіння військового одягу

Міністерство оборони України хоче встановити відповідальність за носіння віськового одягу не військовими. Кабінет Міністрів нещодавно вніс законопроект, який передбачає встановлення адміністративної відповідальності за носіння військової форми одягу і знаків розрізнення військовослужбовців особами, які не мають на те права.

C