25.11.2013

Позиція народного депутата Іштвана Гайдоша щодо його номінування на "Будяк року 2013"

Українська Гельсінська спілка з прав людини отримала звернення народного депутата Іштвана Гайдоша щодо його номінування на "Будяк року 2013" як автора «найнебезпечнішої законодавчої ініціативи у галузі прав людини». До вашої уваги повний текст документу

25.11.2013

Моніторинг порушень права на мирні збори при проведенні Європейських майданів (оновлюється)

Українська Гельсінська спілка з прав людини розпочинає збір інформації про порушення мирних зібрань по всій території України. Просимо повідомляти про всі рішення суду, які забороняють чи обмежують мирні зібрання, а також випадки фізичної розправи з активістами з боку міліції. Інформацію просимо надсилати за адресою: office@helsinki.org.ua або до фейсбук-сторінки UGSPL. Станом на сьогодні є така інформація:

23.11.2013

Українські суди практично недоступні для маломобільних груп населення

Українські суди практично недоступні для маломобільних груп населення – саме такий висновок зробили координатори Всеукраїнської кампанії «Правосуддя без бар’єрів», оприлюднивши результати моніторингу 72 українських судів у 16 областях України. Окрім фізичних бар’єрів, є чимало безглуздих правил і заборон, які ускладнюють для громадян реалізацію свого права на справедливий суд.

16.11.2013

Відкрите звернення з приводу можливої екстрадиції до України казахського опозиційного політика Мухтара Аблязова

Всеукраїнська асоціація правозахисних організацій «Українська Гельсінська Спілка з прав людини» та Проект «Без кордонів» заявляють про свою глибоку занепокоєність з приводу можливої екстрадиції до України відомого казахського опозиційного політика Мухтара Аблязова.

15.11.2013

Правозахисники назвали найбільш злісних порушників принципів рівності та недискримінації

З нагоди Міжнародного дня толерантності, який у всьому світі відзначається 16 листопада, правозахисники оприлюднили імена осіб та організацій, які найбільш злісно порушували принципи рівності та недискримінації в Україні протягом року.

14.11.2013

Європейський суд з прав людини знов вказав на необхідність закону про мирні збори

Україна програла в Європейському суді з прав людини ще одну справу про мирні збори. Цього разу на Україну скаржився депутат Одеської міської ради Михайло Шмушкович. За організацію малолюдного пікета біля Одеської міської ради він був незаконно оштрафований на 170 грн. За це Україна має виплатити йому 2000 євро.

14.11.2013

Хто й чому зриває Мандрівний фестиваль Docudays UA в Івано-Франківську?

Власники кінотеатру за дві години до початку телефоном повідомили, що у них зникло електропостачання. Коли організатори прибули на місце проведення, їх «зустріли» зачинені двері з написом, що ведуться ремонтні роботи. На телефонні дзвінки організаторів, журналістів та гостей власники не відповідають.

13.11.2013

Позиція народного депутата Валентина Королюка щодо його номінування на "Будяк року 2013"

Українська Гельсінська спілка з прав людини отримала звернення народного депутата Валентина Королюка щодо його номінування на "Будяк року 2013" як автора «найнебезпечнішої законодавчої ініціативи у галузі прав людини». До вашої уваги повний текст документу

08.11.2013

Правозахисники притягнуть до відповідальності організаторів мітингів за участю школярів

Замість уроків старшокласників гімназії № 30, так само, як і учнів більшості інших шкіл Луганська, відправили на участь у мітингу, присвяченому святкуванню річниці визволення Луганщини, організований місцевою владою спільно з Партією Регіонів. Правозахисники переконані – такі дії школи й управління освіти є прямим порушенням права на свободу мирних зібрань та звернулися до суду.

07.11.2013

Європейський суд не повірив міліціонерам, що чоловік сам себе побив

34-х річний харків’янин В’ячеслав Білоусов був визнаний Європейським судом з прав людини жертвою катувань. Чоловіка тортурами змусили зізнатися в сексуальному насильстві стосовно двох неповнолітніх дівчат.

05.11.2013

Номінанти Головної Антипремії країни «Будяк року 2013»

Безумовними лідерами по кількості заявок про порушення прав людини в Україні цього року стали СУДИ. Також українці скаржаться на роботу омбудсмена, прокуратури та Укрзалізницю.

31.10.2013

Україна програла в Європейському суді чергову справу про катування

Олексій Тарасов отримає 27 тисяч євро компенсації за катування, які застосували до нього макіївські міліціонери. Побиття, удушення, електрошокер до геніталій – такі засоби переконання застосовували правоохоронці, аби пан Тарасов зізнався у крадіжці авто. Також міліціонери схилили заявника відмовитись від послуг адвоката, який, скоріше за все, завадив би такому «ефективному» розслідуванню.

25.10.2013

Європейський суд: ув’язнених не можна примушувати доносити один на одного

Сергій Савенко став жертвою катувань через відмову доносити на інших ув’язнених. Про це йдеться у рішенні Європейського Суду з прав людини в справі «Савенко проти України».

24.10.2013

Звернення УГСПЛ до Верховної Ради України з приводу можливості запровадження "заочних вироків"

Українській Гельсінській спілці з прав людини (УГСПЛ) з публікацій у ЗМІ стало відомо про намір ініціювати несподівано швидке внесення Верховною Радою України змін до законодавства, які нададуть можливість виносити вироки у кримінальних справах в заочному порядку.

22.10.2013

Правозахисники: Закон «Про свободу мирних зібрань» може стати найліберальнішим в Європі

24 жовтня Верховна Рада має розглянути в першому читанні два законопроекти «Про свободу мирних зібрань». Обидва були підготовлені за участю правозахисних організацій та можуть вважатися найбільш ліберальними в Європі. Про це повідомили учасники партнерства "За свободу мирних зібрань"

C