21.10.2013

Європейський суд не дозволив полтавському колезі вбити ув’язнену

Жінка-ув’язнена з важким онкозахворюванням ледь не померла через байдужість українського судді. Вона потребувала термінової медичної допомоги, яку адміністрація СІЗО не здатна була забезпечити. Суддя призначити таку допомогу не схотів.

17.10.2013

Європейський суд з прав людини визнав, що в Україні неефективно розслідують ДТП

До такого висновку суд дійшов, ознайомившись з матеріалами по справі «Зубкова проти України».Харків’янка Ніна Зубкова – мати хлопця-велосипедиста, який помер через зіткнення з мікроавтобусом. Вона зіштовхнулася з тим, що справу про смерть її сина фактично не розслідують.

16.10.2013

Моє стажування в УГСПЛ. Літо," Нірвана", Європейський суд

Розповідає Наталія Манскова, студентка юридичного факультету в Університеті Бірмінгема, Англія. "Я отримала можливість досліджувати політичні події, писати статті, перекладати ключові елементи заяв і, нарешті, написати скарги до Європейського суду з прав людини. Завжди було відчуття того, що я роблю щось добре, і це я несла з собою додому щовечора".

14.10.2013

Тиждень: За 13 років Україна сплатила майже 200 млн грн за рішеннями Євросуду

У 2001-2013 роках Україна сплатила 199 млн 320 тис 316,83 грн. на виконання рішень Європейського суду. Таку інформацію станом на 26 вересня цього року у відповідь на запит Тиждень.ua надала прес-служба Міністерства юстиції.

11.10.2013

Подружжя інвалідів, яким заборонили усиновлення, змусить чиновників змінити законодавство

За інформацією УГСПЛ Уповоноважений Верховної Ради з прав людини звернулася з поданням до Прем’єр-міністра України, в якому йдеться про необхідність скасування дискримінаційних норм, що регламентують інститут опіки в Україні.

10.10.2013

Законопроект «Про свободу мирних зібрань» буде розглянутий в першому читанні

Комітет Верховної Ради з прав людини, національних меншин та міжнаціональних відносин рекомендував до першого читання Законопроект «Про свободу мирних зібрань» за № 2805-а.

08.10.2013

Укрзалізниця сказала МВС "Ні"

Не зважаючи на наполегливий лист МВС, Укрзалізниця відмовилась вносити паспортні дані до квитків. Про це повідомляє офіційний сайт підприємства.

08.10.2013

В Киргизії адвокатів хотіли покарати за відвід судді

Керівник приймальні Української Гельсінської спілки з прав людини Олег Левицький став на захист киргизьких колег. В складі групи Міжнародної комісії юристів* він взяв участь в спостережній місії, метою якої був нагляд за судовим оскарженням окремої ухвали місцевого суду про притягнення адвокатів до дисциплінарної відповідальності. Фактично їх звинуватили в тому, що вони занадто ревно захищали клієнта – малолітню жертву сексуального насильства, що мало місце в релігійному навчальному закладі..

07.10.2013

В Україні активісти профспілок часто стають жертвами репресій з боку роботодавця

Люди, які намагаються відстоювати трудові права в Україні, часто стають жертвами репресій роботодавців. Про це 7 жовтня, у Всесвітній день дій профспілок за гідну працю, заявили представники Української Гельсінської спілки з прав людини та Конфедерації вільних профспілок України.

05.10.2013

Суддя не пустив журналіста на засідання, бо той може "всьо запісать" (запис розмови)

Суддя Червонозаводського районного суді Харківської області Людмила Нікуліна у категоричній формі зажадала від представника ЗМІ подання заяви… на право користування диктофоном у судовій залі. Усі намагання журналіста пояснити, що таке право закріплене законодавством і не потребує додаткових узгоджень, не знайшли розуміння у представниці судової гілки влади. «Я нє протів, чтоб Ви прісутствовалі, но Ви ж запішитє всьо», – з такою «аргументацією» суддя зажадала від журналіста полишити зал.

04.10.2013

МВС хоче примусити Укрзалізницю зробити з залізничного квитка досьє на пасажира

Міністерство внутрішніх справа України наполегливо пропонує Укрзалізниці вносити в квиток пасажира окрім ПІБ ще й паспортні дані. З таким листом звернувся до цього державного підприємства Начальник департаменту транспортної міліції. Копію листа вдалося отримати Українській Гельсінській спілці з прав людини.

03.10.2013

Укрзалізницю спіймали на незаконному зборі персональних даних пасажирів

Укрзалізницю зобов’язали припинити збір персональних даних про пасажирів. Про це йдеться в приписі Державної служби з питань захисту персональних даних. Виявилось, що інформацію про кожного, хто користувався послугами монополіста, було внесено до незаконної бази даних. Правозахисники стверджують – немає ніякої гарантії, що вказані відомості не будуть передані в розпорядження зацікавлених осіб.

01.10.2013

Правозахисники обурені нападом на активіста і звертаються до Захарченка із вимогою провести ефективне розслідування

24 вересня у Києві у підземному переході під Майданом Незалежності невідомий у цивільному одязі в присутності працівників спеціального підрозділу “Беркут” здійснив напад на активіста громадської кампанії “Міліція під контролем, члена Асоціації українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів Євгена Крапивіна (http://www.youtube.com/watch?v=kICR2kAzS58). Нападник дружньо й жваво спілкувався з правоохоронцями в той момент, коли Євген підійшов до працівників “Беркуту”, а отже, є підстави припускати, що він також є працівником міліції.

30.09.2013

Україну попросили відзвітуватися про стан справ зі свободою мирних зборів

Комітет Міністрів Ради Європи, який стежить за виконанням рішень Європейського суду з прав людини, попросив Україну відзвітуватись про стан виконання рішення у справі Вєренцова.

26.09.2013

Укрзалізниця програла суд жертві Хюндаю

Вперше в Україні суд став на сторону пасажира. Апеляційний суд м. Києва захистив людей, які постраждали від поламок поїздів «Хюндай», а також тих, хто може зіштовхнутися з цим у майбутньому. Це рішення може стати прецедентним, адже до цього часу пасажири не могли довести навіть своєї присутності в несправному потязі.

C