25.09.2013

Якщо вас позбавляють законного майна, значить це комусь потрібно

«Ніхто не може бути протиправно позбавлений права власності» стверджує Протокол № 1 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та Конституція України. В усіх демократичних країнах світу це право є першим, яке захищається після природних прав людини. На жаль, в Україні, ми бачимо протилежну ситуацію – держава практично не сприяє утвердженню непорушності права власності. А суди виносять рішення, які позбавляють майна законних господарів.

20.09.2013

Увага! Розшукуються найбільші порушники прав людини в країні!

Українська Гельсінська спілка з прав людини розшукує зухвалих порушників прав людини аби вручити їм Головну Антипремію Країни «Будяк 2013». Особливі прикмети: пишуть закони, які порушують права людини, обмежують права людини, несправедливо засуджують чи притягають до відповідальності.

19.09.2013

В Україні презентували відеоролики "Користуйся своїм правом на захист!"

Метою відео є поінформувати осіб, які зазнали чи можуть зазнати кримінального переслідування, про їх конституційне право на допомогу за рахунок держави.

12.09.2013

Європейський суд з прав людини може захистити право на страйк в Україні

Європейський суд з прав людини має вирішити, чи мають право на протест представники підприємств транспортної галузі. Так, справа за заявою працівників "Аеросвіту" проти України досягла завершальної стадії комунікації. Наступним етапом буде винесення рішення.

11.09.2013

Чи законне стягнення плати за виготовлення дипломів для студентів бюджетників?

Питання законності оплати студентами бюджетниками за виготовлення дипломів вже неодноразово ставали об’єктами особливої уваги ЗМІ. Нещодавно цієї темою також перейнялася і прокуратура. Зокрема, стало відомим, що прокуратура зобов’язала адміністрацію Національного транспортного університету повернути випускникам понад 15 тис. грн незаконно стягнених коштів.

10.09.2013

Родина з Кривого Рогу відсудила в держави 1000 євро за затягування судового розгляду

Більше 6 років тривав в Україні розгляд судової справи Білого Анатолія Макаровича і Білої Лідії Іванівни проти комунального підприємства КЖП №35 м. Кривого Рогу про забезпечення нормальної експлуатації житлового будинку.

11.09.2013

Заява Української Гельсінської спілки з прав людини з нагоди 70-х роковин Волинської Трагедії

Ми переконані, що заслуговують на моральний осуд злочини проти людяності та геноциду – і не має значення, наскільки високою метою їх було продиктовано та хто їх вчинив. Втрата у 40-і роки багатьох десятків тисяч життів невинних людей для нас однаково трагічна – незалежно від того, вважали себе ці люди українцями чи поляками.

09.09.2013

Кому вигідна заборона автономного опалення в Україні?

Кабінет міністрів України в кінці літа зробив подарунок усім людям, які встановили або планують встановити автономне опалення. А саме, вніс до Верховної Ради законопроект № 3142, яким планується запровадити комплекс обмежувальних заходів щодо переходу квартир на індивідуальне опалення і гаряче водопостачання.

21.08.2013

Конкурс на право стати регіональним партнером Міжнародного фестивалю Docudays UA

Організаційний комітет Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA оголошує конкурс для громадських організацій України на право стати регіональним партнером Міжнародного фестивалю Docudays UA, долучитися до мережі партнерів фестивалю та створити кіноклуб Docudays UA у своєму місті.

28.08.2013

Увага! Конкурс на координатора проекту «Підтримка стратегічного судового захисту в Україні» продовжено до 30 серпня

Метою проекту є підвищення впливу ССЗ на зміну ситуації у правовій системі України

13.08.2013

Міліціонерів, підозрюваних в катуваннях, відсторонено після смерті жертви

В справі трагічно загиблого смілянина Василя Врадія відбулися зрушення. Міліціонерів, яких він звинувачував у катуваннях, за клопотанням прокуратури, взяли під домашній арешт та відсторонили від роботи. Про це повідомляє адвокат Олена Сапожнікова.

12.08.2013

Правозахисника Гройсмана посмертно виправдали у "порнографічній справі"

Сьогодні Вінницький міський суд ухвалив рішення про виправдання правозахисника Дмитра Гройсмана, який помер 5 серпня.

08.08.2013

Заява на дебатах Дмитра Гройсмана

"Вважаю за належне заявити, що я не вважаю себе винуватим, не відчуваю суму, жалю чи каяття щодо діянь, у вчиненні яких мене можуть визнати винуватим. Відтак моє виправлення не можливе у принципі, а підстав для застосування щодо мене будь-якої міри покарання, крім найжорстокішої, передбаченої відповідною санкцією статей КК України не існує".

06.08.2013

5 серпня від серцевого нападу пішов з життя наш колега Дмитро Гройсман

Правозахисна спільнота втратила одну із яскравих особистостей, людину, для якої не існували регалії і авторитети, якщо справа йшла про несправедливість.

04.08.2013

Вакансія координатора проекту «Підтримка стратегічного судового захисту в Україні»

УГСПЛ шукає координатора проекту «Підтримка стратегічного судового захисту в Україні». Подробиці нижче

C