27.06.2013

Катуванням не місце в українській міліції

УГСПЛ долучилася до акції Amnesty International проти тортур та безкарності в українській міліції.

20.06.2013

Біженцям в Україні доводиться зіштовхнутися з корупцією, неможливістю працювати, вступати в шлюб та лікувати дітей

Біженцям в Україні доводиться зіштовхнутися з корупцією, неможливістю працювати, вступати в шлюб та лікувати дітей. Про це розповіли експерти Коаліції з протидії дискримінації в Україні під час прес-клубу, присвяченому Міжнародному дню біженців, який проходив за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

20.06.2013

Відкрите звернення правозахисних організацій щодо ситуації з поміщенням під варту працівників служби охорони у м. Харкові

Ми звертаємося до органів прокуратури та суду України з вимогою якнайшвидше переглянути рішення про поміщення працівників міліції під варту й забезпечити відкритий та справедливий розгляд цієї справи.

19.06.2013

Якість надання безоплатної правової допомоги в Україні буде оцінена

Вперше за історію існування української адвокатури якість захисту від обвинувачення у кримінальному процесі буде оцінена. Більше ста адвокатів з усієї України, які надають безоплатну вторинну правову допомогу, погодились, аби якість їх роботи дослідили.

18.06.2013

Чи можна добитися правосуддя в Україні? Можна, якщо наполегливо і майстерно над цим працювати

Починаючи з червня 2004 року справу Івана Нечипорука підтримував Центр стратегічного судового захисту Харківської правозахисної групи. Завдяки цій підтримці було подано три послідовні скарги до Європейського суду з прав людини. Врешті решт ця робота призвела до рішення Європейського суду у справі Нечипорука і Йонкало проти України.

18.06.2013

Невинувата людина майже 8 років відсиділа за чужий злочин. Хто за це відповість? Інтерв’ю з адвокатом Нечипорука

Хто має понести відповідальність за те, що невинувату людину запроторили за грати? Відповідає на це запитання Аркадій Бущенко, голова правління Української Гельсінської спілки з прав людини та адвокат, який представляв інтереси Івана Нечипорука в Європейському суді з прав людини

17.06.2013

"Пишите Шура, пишите" або як юрист УГСПЛ намагався скористатися державною системою електронних звернень

Максим Щербатюк спробував скористатися розрекламованою електронною системою, яка дозволяє подавати звернення і запити в державні органи у електронному вигляді. Що з цього вийшло читайте тут

13.06.2013

В Україні діти в конфлікті з законом стають жертвами насильства

Оприлюднено дані нових досліджень щодо попередження катувань та неналежного поводження з дітьми, які перебувають у конфлікті з законом в Україні

13.06.2013

Заява правління УГСПЛ у зв’язку із публікаціями в пресі про вихід із Української Гельсінської спілки з прав людини Інституту економіко-соціальних досліджень «Республіка»

6 червня 2013 року правління Спілки розглянуло питання про відповідність дій Інституту економіко-соціальних досліджень «Республіка» Статуту та Декларації етичних засад Спілки. На правління були запрошені представники «Республіки». Після пояснень представників і обговорення ситуації що склалася, правління прийняло рішення запропонувати загальним зборам розглянути питання про виключення Інституту економіко-соціальних досліджень «Республіка» з УГСПЛ за дії, які завдають шкоду Спілці.

12.06.2013

Правозахисники закликають депутатів захистити свободу мирних зборів

Закликаємо народних депутатів України розглядати питання захисту прав людини, і свободи мирних зібрань зокрема, не із ситуативних політичних позицій, а керуватися принципом верховенства права.

12.06.2013

Міліція хоче переписати законопроект правозахисників «Про свободу мирних зібрань»

Партнерство «За свободу мирних зібрань» заявляє, що інформація надана заступником голови МВС Віктором Ратушняком, щодо заборони носіння масок законопроектом «Про свободу мирних зібрань» не відповідає дійсності. У законопроекті, який підготували правозахисники і запропонували для внесення народним депутатам, відсутня така заборона.

06.06.2013

Заява громадських організацій у зв’язку із ситуацією зі свободою ЗМІ в Україні

У День журналіста, який відзначається 6 червня, ми, представники громадських організацій, виступаємо із заявою, в якій вважаємо за необхідне висловити своє занепокоєння у зв’язку із прискореним згортанням в Україні свободи вираження поглядів разом із іншими фундаментальними свободами.

05.06.2013

Українці зможуть оскаржити «правову смерть»

На днях Європейський суд з прав людини прийняв важливе для України рішення, яким дозволив оскаржувати «правову смерть». Цим терміном юристи називають рішення про позбавлення дієздатності в наслідок стану здоров’я.

04.06.2013

Посол ЄС Томбінський зустрівся з українськими правозахисниками

Представництво Європейського Союзу в Україні провело неформальну зустріч для організацій громадянського суспільства, що працюють у сфері захисту прав людини. Зустріч відбулася після завершення щорічного Діалогу з прав людини між ЄС та Україною, що пройшов у Брюсселі 23 травня за участі заступника Міністра юстиції України Інни Ємельянової.

04.06.2013

Держава не планує віддавати борги за рішеннями суду

На превеликий жаль всі побоювання щодо застосування Закону «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень» справдилися і процедура виконання рішення де боржником є державний орган переважно залишилася на папері.

C