28.05.2013

Заява Коаліції з протидії дискримінації щодо маршу рівності, що відбувся у києві 25 травня 2013 року

Коаліція відзначає високий рівень професіоналізму, що продемонструвала столична міліція та спеціальні підрозділи, а також державна автоінспекція у справі забезпечення правопорядку під час Маршу рівності. Цього року правоохоронні органи держави засвідчили, що мають достатньо ресурсів та навичок, щоб гідно та ефективно забезпечувати правопорядок.

28.05.2013

Оголошено переможців конкурсу карикатур «Вибір є»

Стали відомі результати конкурсу карикатур «Вибір є», співорганізатором якого є Українська Гельсінська спілка з прав людини. За перемогу змагалися 46 авторів, які надіслали 314 робіт.

27.05.2013

Правозахисники звернули увагу Євросоюзу на основні проблеми з правами людини в Україні

В Брюсселі відбулась зустріч посадовців з ЄС та представників українських правозахисних організацій, під час якої була озвучена ситуація з правами людини в Україні. Правозахисники, зокрема, відзначили проблемні питання в сфері свободи мирних зібрань, права на справедливий суд та свободі від катувань.

23.05.2013

Відкрите звернення Української Гельсінської спілки з прав людини щодо масових порушень основоположних свобод у зв’язку з проведенням акції «Вставай, Україно!»

Українська Гельсінська спілка заявляє, що всі ці волаючі факти обмеження органами виконавчої влади свободи пересування й свободи мирних зібрань, гарантованої Конституцією України кожному, хто на законних підставах перебуває на її території, не мали ніяких правових підстав і є чистим свавіллям. Фактично країна зіштовхнулася в ці дні з неоголошеним надзвичайним станом, з масовими репресіями по відношенню до політичної опозиції.

22.05.2013

Проект «Без Кордонів» заявляє про свою підтримку Маршу Рівності, запланованого на 25 травня у Києві

Марш Рівності оголошено як публічну правозахисну акцію з вимогами забезпечити рівні права та можливості для громадян України, які належать до ЛГБТ-спільноти. На сьогоднішній день, організатори Маршу стикаються з погрозами з боку радикально налаштованих опонентів, а також з проблемами при узгодженні місця і часу проведення маршу з КМДА.

21.05.2013

Виконавчий директор УГСПЛ став фіналістом "Юридичної премії 2013"

Аркадій Бущенко, виконавчий директор Української Гельсінської спілки з прав людини став фіналістом юридичної премії, яка визначає кращих юристів України. Ініціатор проекту - газета "Юридична практика".

17.05.2013

Покинуті діти: що приховують зачинені двері інтернатів

Держава не здатна забезпечити якісну освіту, соціалізацію та реабілітацію для дітей, які знаходяться в інтернатах, тому багато випускників дитячих інтернатних закладів не можуть адаптуватися в суспільстві і нерідко стають потенційними клієнтами інтернатів для дорослих.

16.05.2013

Проблеми та перспективи розвитку Pro Bono в Україні

23 травня у Києві та інших містах України пройде «Всеукраїнський день безоплатної правової допомоги–2013». В цей день адвокати надаватимуть кваліфіковану правову допомогу тим, хто її найбільше потребує — малозабезпеченим особам, громадським, благодійним та іншим неприбутковим організаціям, а також суб’єктам малого підприємництва.

14.05.2013

Комісія при Президенті не знайшла підстав для помилування Тимошенко

Про це УГСПЛ повідомив керівник Управління з питань помилування при адміністрації Президента І. Козлов. Аргументами, зокрема стали ступінь тяжкості вчиненого злочину, а також те, що вона відбула незначну частину призначеного судом строку покарання.

13.05.2013

Колишні білоруські адвокати виступили на підтримку українських колег

Враховуючи наявні у нас сумний досвід, попереджаємо вас: схожі події відбулися в Білорусі в 2011 році, що призвело до фактичної ліквідації незалежності адвокатури в нашій країні. Нескінченні перевірки адвокатів Міністерством юстиції, залучення в переслідування адвокатів органів адвокатського самоврядування, постійні претензії у зв’язку з критичними виступами адвокатів у пресі, масові переатестації адвокатів привели в кінцевому підсумку до позбавлення адвокатських ліцензій у одних і до вимушеного відходу з адвокатури інших адвокатів.

13.05.2013

Донецький Меморіал: нові Правила внутрішнього розпорядку СІЗО порушують міжнародні стандарти дотримання прав людини

Нові Правила внутрішнього розпорядку слідчих ізоляторів Державної кримінально-виконавчої служби України (далі - Правила) затверджено у березні Міністерством юстиції України. Аналіз положень нового нормативного документу свідчить про те, що він не відповідає багатьом стандартам у сфері дотримання прав людини, як національним, так і міжнародним.

29.04.2013

Держава позбавляє українців ефективного інструменту для захисту своїх прав

Найближчим часом українці не отримають ефективного інструменту для боротьби з бідністю та дискримінацією. Адже керівництво країни не захотіло ратифікувати Факультативний протокол до Міжнародного пакту про економічні, соціальні та культурні права, який був прийнятий Генеральною Асамблею ООН 10 грудня 2008 року.

29.04.2013

Правозахисники та пацієнти свідчать про порушення прав людини у сфері охорони здоров’я та наслідки впровадження медичної реформи в Україні

Новий звіт правозахисних організацій «Права людини в галузі охорони здоров’я — 2012» містить огляд порушень, які супроводжують впровадження медичної реформи в різних регіонах Україні. Андрій Роханський, упорядник звіту, голова ГО «Інститут правових досліджень і стратегій»: «Як завжди, на папері, медична реформа виглядає яскраво, сучасно, але як вона взагалі впроваджується на практиці - ми маємо знати зі свідчень очевидців реформи: пацієнтів, пенсіонерів, молодих матерів, лікарів, селян, молоді, інвалідів». Свідчення ж доводять: права людей у сфері охорони здоров’я систематично порушуються.

29.04.2013

Прокуратура вирішила стягувати з адвокатів кошти за ознайомлення з обвинувальним висновком

Про таке намагання повідомила адвокат Олена Сапожнікова, якій прокурор Баришівської міжрайонної прокуратури (Київська область) надіслав обвинувальний акт "Новою поштою". За що вона мала сплатити з власної кишені 35 гривень.

26.04.2013

Громадські експерти оцінили відкритість омбудсмена

Спеціально розроблені письмові опитувальники були розіслані 110 експертам, представникам громадських організацій та інститутів, які мали довід співпраці з Секретарітом Уповноваженого.

C