02.10.2015

Міжнародна комісія юристів: адвокат Андрій Вишневський неправомірно позбавлений статусу адвоката за здійснення свободи вираження поглядів

Міжнародна комісія юристів (МКЮ) стурбована нещодавнім позбавленням права на адвокатську діяльність адвоката Андрія Вишневського, директора Координаційного центру безоплатної правової допомоги при Міністерстві юстиції України.

02.10.2015

Відкритий лист Української Гельсінської спілки з прав людини до Ради колегій адвокатів і юридичних співтовариств Європи

Від імені Української Гельсінської спілки з прав людини – недержавної асоціації яка складається з 30 правозахисних організацій – дозвольте проінформувати вас про нещодавній прикрий розвиток подій у галузі адвокатської професії в Україні.

28.09.2015

День Автономної Республики Крим в Парламентській Асамблеї Ради Європи. АНОНС

Постійна делегація Верховної Ради України в Парламентській асамблеї Ради Європи, Українська Гельсінкська спілка з прав людини, Міжнародний фонд «Відродження», Меджліс кримськотатарського народу напередодні святкування 20-ї річниці вступу України до Ради Європи мають честь повідомити про проведення 30 вересня 2015 року в стінах Парламентської асамблеї Ради Європи міжнаціонального заходу «День Автономної Республіки Крим».

28.09.2015

Найцікавіші аспекти зустрічі «Документування порушень прав людини та воєнних злочинів у зв’язку із військовим конфліктом на Сході України»

На зустріч були запрошені документатори громадських приймалень УГСПЛ з 19 міст України, в тому числі – з Артемівська, Краматорська, Кривого Рогу, Маріуполя, Сєверодонецька, Слов’янська, Червоноармійська.

26.09.2015

Рада Європи скасувала форум Національної асоціації адвокатів України 28-29 вересня

Як йдеться на офіційному сайті Ради Європи, Спеціальний представник Генерального секретаря Ради Ради Європи (СПГС) відзначив що: «відмова від участі у Форумі важливих національних інституцій та організацій спричиняє ризик неможливості забезпечити всебічну та інклюзивну дискусію».

21.09.2015

Українська Гельсінська спілка з прав людини припиняє співпрацю з органами Національної асоціації адвокатів України

Враховуючи системний і цілеспрямований характер дій керівництва НААУ впродовж більш ніж двох років, несумісних з демократичними принципами та основними принципами прав людини, УГСПЛ заявляє про неприйнятність для Спілки будь-якої співпраці з органами Національної асоціації адвокатів України. УГСПЛ також заявляє про свою підтримку потерпілим від таких свавільних дій адвокатам і висловлює готовність надати юридичну допомогу тим адвокатам, права яких були порушені діями або рішеннями органів Національної асоціації адвокатів України.

21.09.2015

Публічна заява Аркадія Бущенка щодо відмови від участі у форумі Національної асоціації адвокатів України

Хоча на порядок денний форуму поставлені важливі питання, які я вважаю вартими професійного обговорення, нещодавні події в адвокатурі змушують мене публічно відмовитися від участі у цьому заході.

18.09.2015

Вступив в силу новий закон України про управління житловими будинками. Що чекає на господарів квартир найближчим часом?

Вступив в силу новий закон України «Про особливості здійснення права власності в багатоквартирних будинках». Незважаючи на те, що закон містить у собі серйозні зміни у системі управління житловими будинками, влада не поспішає інформувати населення про нововведення. Що ж чекає на власників квартир багатоповерхових будинків у найближчій перспективі?

17.09.2015

Щоб зекономити бюджетні кошти, постраждалих від Чорнобильської катастрофи незаконно позбавили прав

Понад 70 мешканців Чернігівщини, що отримали інвалідність через аварію на ЧАЕС, місцева влада незаконно позбавила статусу чорнобильців. Більшість з них хворіють на рак щитоподібної залози.

15.09.2015

Правозахисники обіцяють покарати банки, які дискримінують кримчан

Банки ігнорують постанову суду, якою кримчан знову визнали резидентами. Про це заявляють представники правозахисних організацій, які отримали вже десятки звернень обурених переселенців. Фінансові установи продовжують дискримінувати кримчан, пред’являючи до них вимоги, з якими «нормальні» українці не зіштовхуються. Правозахисники переконані: НБУ міг дати вказівку продовжувати дискримінацію кримчан, обґрунтовуючи це своїм наміром оскаржити вказане рішення суду.

13.09.2015

Українська Гельсінська спілка з прав людини готує заяву до Європейського Суду в інтересах активістки Донецького Євромайдану

Дівчина була затримана в червні 2015 року у м. Донецьк. В полоні її утримували 41 добу. Били, катували голодом, спрагою. Навмисно ускладнювали умови утримання. Погрожували смертю, катуванням матері та бабусі. Мали місто антисемітські висловлювання. Обманом змусили дати кілька неправдивих інтерв’ю ЗМІ ДНР та Росії за підготовленим сценарієм в обмін на свободу.

11.09.2015

Українська Гельсінська спілка судитиметься з Міноборони за доступ до інформації

В Україні існує процедура, згідно якої підприємства, що виконують мобілізаційні завдання (як державні, так і недержавні), можуть звернутися до Міноборони та попросити накласти «броню» на окремих унікальних робітників. Проте яким чином здійснюється ця процедура та як нею скористатися мало хто знає. Адже вся інформація про це міститься в документі під грифом «Для службового користування».

09.09.2015

Що робити, якщо вам не виплачують зарплату? (Інфографіка)

Поради від юристів-практиків Української Гельсінської спілки з прав людини.

08.09.2015

Українська Гельсінська спілка з прав людини представляє звіт про права людини в Україні (перше півріччя 2015 року)

Динамічні соціально-політичні зміни, що відбуваються у країні, безпосередньо впливають на стан дотримання державою прав людини в різних сферах нашого життя. Саме тому Українська Гельсінська спілка з прав людини вирішила підготовити огляд за перше півріччя 2015 року, аби зацікавлені читачі змогли разом із нами відстежити основні тенденції суспільного життя.

07.09.2015

Найцікавіші новини про права людини за серпень 2015 року

Пропонуємо до вашої уваги одинадцятий випуск дайджесту (українською мовою) в рамках програми USAID «Права людини в дії», яка впроваджується Української Гельсінської спілкою з прав людини.

C