26.03.2013

В Києві відбулась презентація щоденника українського пікетувальника

Зазирнути в майбутнє? Це реально в рамках міжнародного фестивалю документального кіно з прав людини Docudays UA! Уявіть, що активістам вдалося дістати щоденник українського пікетувальника з 2020 року. Там розповідається, що сталося зі свободою мирних зборів. Перша фраза щоденника "Через неузгодженість позицій громадських організацій Закон «Про свободу мирних зборів» так і не був прийнятий. Заборони мітингів, пікетів демонстрацій становлять близько 95%."

19.03.2013

Як виконати рішення суду де боржником є держава

В останні роки виконання рішень судів де відповідачем є державний орган або державне підприємство стало справжньою проблемою. Чорнобильці, діти війни, пенсіонери, які мали на руках рішення судів про порушення права на ту чи іншу виплату фактично опинилися в безвихідній ситуації, коли рішення просто не виконувалось.

20.03.2013

Куди піди на Docudays UA? Правозахисники рекомендують

Майстер-класи та тренінги, обговорення та виставки - під час 10-го Міжнародного фестивалю про права людини Docudays UA правозахисники організовують безліч подій. Проте цього року є одна особливість. Всі вони матимуть практичний характер. Конкретні відповіді на конкретні запитання шукайте під час фестивалю зокрема на таких заходах

18.03.2013

Міліція затримала активістів акції в підтримку Дмитра Гройсмана

Під Генпрокуратурою під час акції на підтримку Дмитра Гройсмана було затримано чотирьох активістів, яких звинуватили у невиконанні рішення суду, що заборонив протести під цією державною установою.В цей же час у Вінниці відбувалося чергове судове засідання, яке мало стати останнім.

15.03.2013

Голова вищої кваліфікаційної комісії тисне на суддів?

Голова Вищої кваліфікаційної комісії суддів (ВКК) Ігор Самсін заявив що українські судді при прийнятті рішень повинні менше посилатися на рішення Європейського суду з прав людини. Про це повідомляє сайт http://news.liga.net. Директор зі стратегічних справ Української Гельсінської спілки з прав людини вважає, що це можна трактувати як тиск на суддів.

14.03.2013

Майбутні адвокати розслідуватимуть справи довічників

Українська Гельсінська Спілка з прав людини разом з Академією адвокатури України започаткували спільний освітній проект. Його метою є продемонструвати майбутнім адвокатом перешкоди, які можуть виникнути на шляху встановлення справедливості щодо їх клієнтів, як з боку судів, так і правоохоронних органів.

13.03.2013

У Києві відбудеться 10-й Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA

Від 22 до 28 березня у Будинку кіно (вул. Саксаганського, 6) та кінотеатрі «Кінопанорама» (вул. Шота Руставелі, 19) проходитиме Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA.

12.03.2013

Правозахисники готують адвокатський спецпідрозділ на захист прав людини

Незабаром в Україні розпочне діяльність експертна команда правозахисників та борців за права людини, яка складається з професійних адвокатів. 25 юристів, яким вдалося пройти величезний конкурс (понад 10 осіб на місце) беруть участь в унікальній освітній програмі для адвокатів «Міжнародне право в правозахисній діяльності».

11.03.2013

Україна проігнорувала низку важливих рекомендації ООН. Правозахисники обурені

Українська влада вважає, що в країні немає проблем з вибірковим правосуддям, дискримінацією, та утиском прав жінок. А також не вважає за потрібне ратифікувати міжнародні документи в сфері захисту прав людини. Правозахисники обурені та просять уряд переглянути свою позицію.

07.03.2013

Активісти провели акцію солідарності з китайським правозахисником Лю Сяобо

7 березня у місті Києві відбулась акція міжнародної солідарності з ув’язненим китайським правозахисником Лю Сяобо. Із десятка пазлів учасники зібрали під Посольством Китаю в Україні велике зображення Лю Сяобо.

05.03.2013

ТОП-6 абсурдних рішень судів щодо заборони проведення мирних зібрань

Представники партнерства «За свободу мирних зібрань» озвучили ТОП-6 рішень судів, якими порушувалися права громадян на мирні збори. Укладачі рейтингу ознайомились з понад 50 рішеннями за 2012 рік, та обрали, на їх думку, найбільш абсурдні.

04.03.2013

Хто відшкодує українцям програні в Європейському суді мільйони?

Українська Гельсінська спілка змусить Україну відповідати за невиконання рішень суду. Так, представники організації виграли в Європейському суді з прав людини три справи, завдяки яким люди, постраждалі від дій держави, отримають 9 тисяч євро.

27.02.2013

Правозахисники: дотримання прав людини в 2012 році – ложка меду в бочці дьогтю

27 лютого 2013 року Українська Гельсінська спілка з прав людини оприлюднила щорічну доповідь правозахисних організацій «Права людини в Україні – 2012». Правозахисники відзначають з боку влади певні позитивні тенденції в сфері захисту прав людини. Проте всюди, де керівництво держави вбачало загрозу своїй владі або економічним інтересам, воно давало жорстку відсіч тим, хто, на її думку, заважав їй.

25.02.2013

Правозахисники: боротьба з дискримінацією відбувається тільки для замилювання очей ЄС

Коаліція з протидії дискримінації (КПД) стверджує, що антидискримінаційне законодавство в Україні створюється не для захисту прав людини, а лише для лібералізації візового режиму з Європейським Союзом. Адже черговий законопроект Мінюсту, від обговорення якого громадськість відсторонили, знову не містить достатніх ефективних механізмів захисту постраждалих.

22.02.2013

Тернопільські міліціонери купували коноплю щоб покращити статистику

Як з’ясував суд, міліціонери натрапили на чоловіка, який знайшов посів коноплі, і не знищив його, а надійно приховав. Отримавши таку інформацію правоохоронці декілька разів посилали до нього покупців, для купівлі наркотиків. Двічі таким покупцем був працівник міліції.

C