21.02.2013
Право власності в Україні порушується чи не найчастіше. Про це заявили представники правозахисних організацій під час прес-клубу «Як звичайному українцю захистити своє майно?». З ними погоджуються і країни-учасниці ООН, які надали 157 рекомендацій, спрямованих на покращення ситуації з правами людини в Україні, в рамках найбільшого світового моніторингового механізму у сфері прав людини, відомого як Універсальний періодичний огляд (УПО) . Велика частина цих рекомендацій стосувалась, зокрема, встановлення верховенства права.
19.02.2013
Фактично можна розуміти, що своєю ухвалою ВАСУ дозволяє міським радам самостійно встановлювати строки подання повідомлень про проведення мирних акцій. Аж доки це не буде врегульоване відповідним законом. Ухвала оскарженню не підлягає.
15.02.2013
Незабаром в Києві з’явиться Будинок прав людини (БПЛ). Його засновниками стали 10 впливових правозахисних організацій України. Ініціатором виступила Українська Гельсінська спілка з прав людини.
13.02.2013
"Громадяни мають право збиратися мирно, без зброї і проводити збори, мітинги, походи і демонстрації..". Проте в 2012 рік влада через суди спробувала заборонити 358 мирних зібрань, і у 90% випадків їй це вдалося. Посадовці та суди використовують законодавство СРСР 80-х років Щоб це змінити - потрібен Закон!
12.02.2013
Алесь Бєляцький був номінований на Нобелівську премію миру 2013 року разом з російською правозахисницею Людмилою Алексєєвою. Ініціаторами виступили двоє норвезьких правознавців. Білоруський правозахисник в даний час відбуває тюремний термін в зв’язку зі сфабрикованими політично мотивованими обвинуваченнями в ухиленні від сплати податків.
11.02.2013
Низка громадських організацій непокоїться, що прийнявши новий закон, влада встановить додаткові обмеження, які заважатимуть людям реалізовувати право на мирні збори. І вважає що Конституція України та Європейська конвенція з прав людини є тими документами, які мають регулювати це право.
Проте, чи дійсно цього достатньо українській владі та судам?
07.02.2013
Питання реформи української судової системи є актуальним як всередині України, так і поза її межами. Так, тема незалежності судової гілки стала однією із найбільш часто згадуваних тем під час проходження Україною Універсального періодичного огляду (УПО) у Женеві наприкінці жовтня минулого року. Країни-члени ООН надали Україні більше 20 рекомендацій щодо покращення ситуації у цій сфері.
06.02.2013
Три роки судової тяганини знадобилося родині Кисельових для відновлення справедливості. Весь цей час Кисельови доводили Львівській міськраді, що маючи трьох дітей мають право на статус багатодітної родини і відповідні пільги. Чиновники з цим не погоджувались, за що сплатять родині компенсацію близько 5 тисяч гривень.
05.02.2013
Юристів, які надають безоплатну правову допомогу населенню, взялися навчати адвокати та держслужбовці. Для цього протягом року Українська Гельсінська спілка з прав людини (УГСПЛ) проведе ряд тренінгів та семінарів під час яких розглядатимуться актуальні юридичні питання та ефективні шляхи їх вирішення.
03.02.2013
Громадські організації Луганщини стверджують: 100% засновників нових профспілок в їх регіоні піддавалися переслідуванням з боку роботодавців. Зокрема це проявлялось в загрозах, безпідставних дисциплінарних стягненнях, звільненнях.
30.01.2013
Правозахисники стверджують: дискримінація в Україні – справжня проблема. Вона може торкнутися кожного, незалежно від статі, віку чи стану здоров’я. На необхідність подолання цієї проблеми звернули увагу одразу 40 країн-учасниць ООН під час проходження Україною Універсального періодичного огляду (УПО) в Женеві у жовтні 2012 року. Та чи дійсно жителів України дискримінують?
29.01.2013
Історичну конференцію під такою назвою проведено у місті Чорткові Тернопільської області. Конференцію приурочено до Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту та 70-х роковин тих трагічних подій на західному Поділлі.
29.01.2013
Право на мирні збори в Україні під загрозою зникнення. Так, в середньому по Україні на 100 акцій протесту припадає 19 репресій. За 2012 рік влада через суди спробувала заборонити 358 мирних зібрань, і у 90% випадків їй це вдалося. 124 особи було притягнуто до адміністративної відповідальності «за порушення порядку організації і проведення мирних зборів».
27.01.2013
Багато разів у практиці Європейського суду з прав людини йшла мова щодо звинувачень у порушенні прав і свобод з політичною метою. Частіше за все у такому контексті мова йшла про застосування статті 18 Європейської Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод
25.01.2013
Неприємні запахи стали нормою для багатьох мешканців України. Проте більшість навіть не підозрює, яку небезпеку становить для людини забруднене повітря. Головний біль, порушення функції печінки, шлунку і підшлункової залози, інші неприємності зі здоров’ям – все це може бути наслідком звичайного смороду.