03.09.2015

Від потопу до пожежі: як бездіяльність ЖЕКу ледь не призвела до трагедії

Сьогодні нарікань на роботу ЖЕКів безліч. Незважаючи на те, що вони отримають від мешканців будинків щомісячно платню за свою роботу, якість їхніх послуг залишається на критично низькому рівні. Змінити ситуацію допомагають правозахисники.

01.09.2015

Кримчани знову резиденти (постанова суду)

Київський апеляційний адміністративний суд задовольнив апеляцію правозахисників. Пункт 1 Постанови НБУ № 699, яким НБУ визнав кримчан нерезидентами, з сьогоднішнього дня не діє. Справу виграв адвокат Регіонального центру прав людини за підтримки Центру стратегічних справ Української Гельсінської спілки з прав людини.

01.09.2015

Правозахисники звернулися до кримських школярів: "Часи Мордору обов’язково скінчаться" (укр. та рос. мовами)

Кримські громадські організації вітають вас з Першим вересня! Ми розуміємо, як вам важко, зберігаючи у серці відданість Вітчизні, продовжувати навчання на анексованій території. Але пам’ятайте: Українська держава з Вами і гарантує кожному з Вас право на освіту!

31.08.2015

УГСПЛ пропронує жертвам насильства біля ВРУ безкоштовну юридичну допомогу

Українська Гельсинська Спілка з прав людини (УГСПЛ) пропонує безкоштовний юридичний захист всім постраждалим від злочинів радикалів на мітингу біля Верховної Ради України 31 серпня.

31.08.2015

Портал «Правовий простір» запрошує скористатися безкоштовною онлайн консультацією юриста

Особливість он-лайн консультування – це живе спілкування з фахівцями різних галузей права. Надійшло запитання, і в режимі реального часу громадянин отримує відповідь. Оперативно та фахово.

31.08.2015

Мешканців населених пунктів, де нещодавно велись бойові дії, позбавляють компенсацій

Мешканцям селища Виноградного Донецької області, в якому донедавна велись запеклі бої, призупинено виплати для тимчасово переміщених осіб. А все тому, що Маріупольська міська рада змінила адміністративні кордони міста Маріуполь, включивши до них нові території, зокрема, і селище Виноградне. Відповідно — мешканців населеного пункту наразі позбавляють статусу вимушених переселенців та відповідних грошових виплат.

30.08.2015

Недобросовісний сусід намагався відсудити у літньої жінки земельну ділянку

Правозахисники допомогли літній жінці захистити її право на володіння земельною ділянкою, яку вона отримала у спадок від своєї матері. Непорядний сусід намагався через суд позбавити жінку спадку.

20.08.2015

Верховний Суд визнав, що Нацбанк перевищив повноваження дискримінуючи кримчан

Понад 10 місяців правозахисники з Регіонального центру прав людини (РЦПЛ) за підтримки Української Гельсінської спілки з прав людини, намагаються довести в суді, що Нацбанк дискримінує кримчан. Їх визнали нерезидентами та обмежили доступ до банківських послуг. І нарешті пленум Верховного Суду України підтвердив очевидні речі: Національний банк не мав повноважень цього робити.

14.08.2015

Правоохоронці зухвало ігнорують злочини на ґрунті ненависті

На чоловіка напали та жорстоко знущалися над ним тільки тому, що вважали його гомосексуалом. Заяви постраждалого правоохоронці проігнорували. Кримінальне провадження було відкрито тільки після втручання правозахисників.

13.08.2015

Українська Гельсінська спілка з прав людини надає консультації вихідцям з окупованого Криму та зони АТО

Юристам приймальні вдалося допомогти близько тисячі особам. Найбільш розповсюдженою проблемою, з якою звертаються переселенці зі Сходу України останнім часом, є компенсація шкоди, завданої майну та здоров’ю в зоні проведення АТО. Ця проблема поки що в стадії пошуку її ефективного рішення.

10.08.2015

Проблеми дотримання прав професійних спілок у контексті права на свободу асоціацій

Видання присвячене комплексному аналізу дотримання прав професійних спілок у контексті права на свободу асоціацій. Досліджено право на свободу асоціацій у документах міжнародних організацій. Здійснено аналіз практики Європейського суду з прав людини стосовно дотримання прав професійних спілок у контексті права на свободу асоціацій. Розкрита специфіка відображення міжнародних стандартів щодо захисту права об’єднуватися у професійні спілки у законодавстві та судовій практиці України. Розглянуті проблемні питання реалізації прав професійних спілок в Україні.

10.08.2015

Дослідження Української Гельсінської спілки з прав людини "Війна і права людини"

Ми сподіваємося, що наданий аналіз проблем та розроблені рекомендації допоможуть органам влади у вирішенні суто практичних питань, які стосуються життя та безпеки сотень тисяч людей.

06.08.2015

Найцікавіші новини про права людини за липень 2015 року

Пропонуємо до вашої уваги десятий випуск дайджесту програми USAID «Права людини в дії» за липень 2015 р., яка впроваджується Українською Гельсінською спілкою з прав людини.

03.08.2015

Завдяки подрузі судді куп’янський мажор уникнув покарання за смертельне ДТП

Пройшло 14 років з дня трагедії, проте винного у загибелі людей все ще не покарано.

03.08.2015

Звернення Правозахисного порядку денного щодо Постанови про порядок в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї

...Тим українська влада здійснює ряд кроків, які погіршують стан із захистом прав та свобод людини, руйнують зв’язок між півостровом та материковою частиною України та створюють додаткові труднощі як для громадян України, що стали жертвами окупації, так і для іноземців та осіб без громадянства, що легально перебувають на території України та дотримуються українських законів.

C