30.07.2015

Вагітна жінка відстояла своє право на працю

Роботодавець, дізнавшись, що співробітниця на третьому місяці вагітності, відмовляв їй у офіційному працевлаштуванні. Жінка не розгубилась і відстояла своє законне право на працю!

07.08.2015

68% справ проти України виграли юристи, що проходили практику в правозахисних організаціях

За словами судді Європейського Суду Ганни Юдківської 90% заяв від України визнаються неприйнятними і не розглядаються в Європейському суді з прав людини. Це при тому, що Україна – одна з лідерів по кількості звернень.

23.07.2015

Річний звіт Української Гельсінської спілки з прав людини за 2014 рік

Одними з головних принципів діяльності Української Гельсінської спілки з прав людини є прозорість та відкритість. Щороку ми публікуємо звіт в якому розповідаємо, чого нам вдалося досягти, з якими складнощами ми зіткнулися і що ми зробили для їх подолання, як ми допомагаємо людям та звісно, за які кошти існує організація. До вашої уваги звіт організації за минулий рік.

23.07.2015

Міносвіти закликали терміново вирішити питання з вступниками-переселенцями

Випускники з тимчасово окупованих територій, пройшовши тернистий шлях (екстернат, отримання атестатів, ЗНО та інше), зараз зіткнулися з тим, що не можуть вступити до українських ВНЗ.

22.07.2015

Правоохоронні органи покривають жорстокі вбивства у військових частинах

У військових частинах Дніпропетровської та Чернігівської областей сталися жорстокі вбивства військовослужбовців. Проте правоохоронні органи відмовляються проводити розслідування належним чином, щоб покарати винних. Ігнорування державою злочинів проти людяності та миру стає нормою сьогодення?

20.07.2015

Юристи об’єднуються для захисту прав учасників АТО

Українська Гельсінська спілка з прав людини та «Юридична сотня» підписали меморандум про співпрацю для спільного правового захисту учасників антитерористичної операції.

20.07.2015

Правозахисники через суд вимагають від Кабміну створити Інформбюро

Кабмін відмовляється виконувати зобов’язання по захисту людей, які знаходяться на окупованих територіях та територіях, де відбуваються військові дії. Правозахисники ж намагаються домогтися цього через суд та змусити урядовців дотримуватись положень Женевської конвенції.

20.07.2015

ЗВІТНИЙ МЕМОРАНДУМ з приводу розробки законопроекту про внесення змін та доповнень до Розділу ІІ чинної Конституції України, підготовленого Робочою групою Конституційної Комісії станом на 15 липня 2015 року

На жаль, такі ознаки як гендерна ідентифікація, місце проживання або сексуаль-на орієнтація не знайшли відображення в оновленому тексті норми. Ці ознаки розміщено в альтернативній версії статті про заборону дискримінації і будуть запропоновані від імені представника УГСПЛ як офіційний додаток.

16.07.2015

Заява адвоката Андрія Вишневського щодо розгляду його дисциплінарної справи

Насамперед хотів би сердечно подякувати поважним адвокатам, громадським організаціям, Уповноваженому Верховної Ради України з прав людини і всім, хто висловив слова підтримки моїй позиції та обурений подіями, що відбуваються навколо мого публічного висловлювання місячної давнини.

15.07.2015

УГСПЛ: переслідування адвокатів за критичні висловлювання ставить під сумнів спроможність української адвокатури виконувати свою місію

Українська Гельсінська спілка з прав людини висловлює стурбованість з приводу намагань керівництва Національної асоціації адвокатів України притягнути до дисциплінарної відповідальності директора Координаційного центру з надання правової допомоги Андрія Вишневського за висловлювання ним своїх думок і оцінок щодо стану справ в адвокатурі.

14.07.2015

Як місячний контракт може обернутись роками служби в АТО

До Української Гельсінської спілки з прав людини звернулось за допомогою близько 10 бійців АТО, з якими військкомат ще в липні минулого року уклав контракт про проходження військової служби в Збройних Силах України строком на один місяць. Проте із зони АТО їх не відпускають і досі.

08.07.2015

«Права осіб із проблемами психічного здоров’я: відповідність національного законодавства міжнародним стандартам. Контекст дотримання прав людини у психоневрологічних інтернатах»

Ми сподіваємося, що наданий аналіз проблем та розроблені рекомендації допоможуть органам влади під час напрацювання стратегічних документів та програм у сфері забезпечення прав осіб із проблемами психічного здоров’я.

16.06.2015

Особливості нового порядку в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї

Правозахисники розглянули новий порядок порядку в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї та виділили позитивні, сумнівні та обов’язкові до опрацювання аспекти документу.

07.07.2015

Найцікавіші новини про права людини за червень 2015 року

Пропонуємо до вашої уваги дев’ятий випуск дайджесту Української Гельсінської спілки з прав людини за червень 2015 р., який видано в рамках програми USAID «Права людини в дії».

01.07.2015

Правозахисники закликають депутатів покращити життя переселенцям

Група народних депутатів разом з представниками правозахисних організацій розробила проект Закону №2166 «Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення гарантії дотримання прав і свобод внутрішньо переміщених осіб». Даний законопроект спрощує та прискорює процедури для внутрішньо переміщених осіб щодо працевлаштування, отримання статусу безробітного, відновлення документів тощо

C