01.07.2015

Пенсійний фонд програв справу юристам Української Гельсінської спілки з прав людини

Мешканець Рівненщини за допомогою юристів Української Гельсінської спілки з прав людини відстояв своє право на отримання пенсії за віком на пільгових умовах. У цьому йому безпідставно відмовляло Управління Пенсійного фонду України.

30.06.2015

Люстрація в Україні: політичне очищення чи інструмент помсти?

До вашої уваги стаття відомого міжнародного експерта та правника Костянтина Дегтярьова про ситуацію з люстрацією в Україні. У цій статті він робить огляд закону та окреслює ключові заперечення Венеціанської комісії, які, на його думку, є досить суттєвими та не можуть вважатися виключно технічними пропозиціями.

30.06.2015

Правозахисні організації закликають депутатів забезпечити виконання рішень Европейського Суду

Ми закликаємо Вас зробити все можливе, щоб включити до порядку денного пленарного тижня 30 червня-3 липня законопроект «Про внесення змін до Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» щодо забезпечення виконання судових рішень» (реєстр. №0913). Просимо вжити всіх заходів, необхідних для того, щоб цей законопроект був розглянутий та прийнятий Верховною Радою України у другому читанні як Закон України.

30.06.2015

Правозахисники перевірили пункти пропуску та місця прийому і обробки документів для видачі перепусток в зоні АТО (ЗВІТИ - ОНОВЛЕНО)

До вашої уваги аналітичний звіт за результатами моніторингового візиту УГСПЛ до пунктів пропуску та місць прийому та обробки документів для видачі перепусток в зоні АТО. В період з 22 по 27 травня 2015 року монітори відвідали м. Артемівськ та Великоновосілківський район Донецької області з метою перевірки незаконних обмежень свободи пересування, а саме свободи перетину “лінії дотику” для отримання перепустки та покращення цієї процедури після оновленого СБУ “Тимчасового порядку в’їзду на неконтрольовану територію та виїзду з неї громадян України та іноземців (осіб без громадянства) станом на 12.05.2015 року” в пунктах оформлення перепусток у Донецькій області. Візит відбувся в рамках програми USAID «Права людини в дії».

23.06.2015

З Кримінально-виконавчого кодексу хочуть вилучити норму що сприяє прозорості та відкритості?

Правозахисники обурені: з Кримінально-виконавчого кодексу вилучається норма, що представники громадськості, а також органів державної влади, які мають право без спеціального дозволу відвідувати кримінально-виконавчі установи мають право: відвідувати установи «без обмеження в часі», «ознайомлюватися з особовими справами засуджених, іншими документами тощо», «ознайомлюватися із звітністю, у тому числі й статистичною, проводити ревізії», «перевіряти додержання законодавства, оскаржувати протиправні дії (бездіяльність) посадових та службових осіб установ виконання покарань».

22.06.2015

Чому Україні слід утриматися від переслідування Голови Конституційного суду

Це притаманно судовій функції – приймати рішення з питань, щодо яких громадська думка може розходитися. Переслідування суддів у зв’язку з подібними рішеннями підриває незалежність судової системи і та роз’їдає верховенство права» - сказав Уайлдер Тайлер, генеральний секретар Міжнародної комісії юристів.

17.06.2015

Законопроект про зміни до закону щодо виконання рішень Європейського суду

Цей законопроект посилює механізми захисту прав людини і має бути ухвалений парламентом!

17.06.2015

Особливості нового порядку в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї

Правозахисники розглянули новий порядок порядку в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї та виділили позитивні, сумнівні та обов’язкові до опрацювання аспекти документу.

15.06.2015

ПриватБанк примушував чоловіка сплатити недійсний кредитний борг розміром у 100 тисяч гривень

Київська громадська приймальня Української Гельсінської спілки з прав людини добилася відклику судового позову щодо погашення заборгованості по неіснуючому кредиту. ПриватБанк намагався двічі стягнути оплату за кредитом та відповідні відсотки з людини, яка цей кредит не брала і жодних договорів з банком не укладала.

11.06.2015

Чоловіку дозволили написати апеляційну скаргу в обмін на свободу

Понад 71 тисячу гривень отримає від держави Руслан Яковенко за два зайві тижні перебування у Київському СІЗО та ультиматум, який йому там фактично поставили: «Або він пише апеляційну скаргу на рішення суду, і далі залишатиметься за гратами, або відмовляється від апеляційного оскарження, і тоді його звільнять».

08.06.2015

Проблеми дотримання прав людини у діяльності психоневрологічних інтернатів

Пропонуємо до вашої уваги висновки за результатами громадської експертизи діяльності Міністерства соціальної політики України, проведеної УГСПЛ. Метою експертизи є дослідження умов утримання та дотримання прав людини у психоневрологічних інтернатах України.

05.06.2015

Правозахисник: Треба менше думати про те, скільком українцям потрібна ваша допомога, а реально допомагати

Повертаючись до батьків-переселенців та їх дітей, хочеться від їх імені запитати у Вас, пане Міністр, чи цікавить їх інформація про те, скільки людей в Україні потребують допомоги?

03.06.2015

«Котел» для мирних мешканців: Перешкоджання евакуації мирного населення під час збройного конфлікту в Донецькій та Луганській областях

Пропонуємо до Вашої уваги спільний звіт УГСПЛ та Центру громадянських свобод щодо випадків перешкоджання евакуації мирного населення, підготовлений за результатами моніторингових візитів на Донбас навесні 2015 року під егідою Коаліції громадських організацій та ініціатив «Справедливість заради миру на Донбасі».

02.06.2015

Найцікавіші новини про права людини за травень 2015 року

Пропонуємо до вашої уваги восьмий випуск дайджесту (українською мовою) в рамках програми USAID «Права людини в дії», яка впроваджується Української Гельсінської спілкою з прав людини.

29.05.2015

Що потрібно зробити Уряду, аби рішення Європейського Суду в Україні виконувались

Українська Гельсінська спілка з прав людини розробила конкретні рекомендації, як покращити виконання рішень Європейського суду з прав людини. З текстом рекомендацій можна ознайомитись нижче

C