28.05.2015

Права людини в зоні АТО: чи гарантує держава право на життя?

Українська Гельсінська спілка з прав людини фіксує низку значних порушень прав людини, зумовлених військовим конфліктом на Сході України. Серед найвагоміших – ігнорування українською державою злочинів проти людяності та законів війни.

28.05.2015

УГСПЛ: Депутатам слід зайнятися правами людини замість нападок на омбудсмена

Країна переживає складні часи, коли права людини знаходяться під серйозною загрозою. Проблеми, що піднімаються у доповіді, вимагають негайного розгляду парламентом та вжиття невідкладних заходів для їх вирішення. Ігнорування такого важливого документу може свідчити про те, що права людини знаходяться на периферії інтересу українського політикуму.

27.05.2015

УГСПЛ підтримала проведення КиївПрайд 2015

Правління організації ухвалило рішення про підтримку заходу, адже «Права людини завжди на часі».

22.05.2015

Кіровоградській організації "Територія Успіху" 7 років

УГСПЛ вітає колег по асоціації, та бажає подальших успіхів в роботі.

20.05.2015

Триває робота на Національною стратегією у сфері прав людини

Наступна зустріч в рамках розробки національної стратегії буде присвячена справедливому правосуддю. Вона проходитиме 28 травня в креативному просторі «Часопис» (вул. Л. Толстого, буд. 3) з 10 до 14 год. До участі запрошуються всі бажаючі долучитися до обговорення.

20.05.2015

Результат моніторингового візиту до психоневрологічних інтернатів, в які були переселені підопічні з інтернатних установ зони АТО

27-28 квітня 2015 року відбувся візит чотирьох моніторів до Веселокутівського психоневрологічного інтернату (ПНІ) (Кіровоградська обл.) та Іллінського ПНІ (Дніпропетровська обл.) з метою визначення впливу переселення підопічних ПНІ із зони АТО на якість життя, стан дотримання прав як переселених осіб, так і тих підопічних, до яких приєднали нову групу і які раніше отримували послуги.

15.05.2015

Доповідь правозахисних організацій "Права людини в Україні 2014"

Ця доповідь присвячена стану з правами людини і основними свободами в Україні в 2014 році. Повний текст.

09.05.2015

Найцікавіші новини про права людини за квітень 2015 року

Пропонуємо до вашої уваги сьомий випуск дайджесту Української Гельсінської спілки з прав людини (квітень 2015 р.) в рамках програми USAID «Права людини в дії».

30.04.2015

У Києві презентували книгу «Півострів страху» - про те, що сталося з Кримом за рік

У Києві відбулася презентація видання «Півострів страху: хроніка окупації і порушення прав людини в Криму» (авторський колектив - Сергій Заєць, Олександра Матвійчук, Тетяна Печончик, Дар’я Свиридова та Ольга Скрипник). У книзі зібрані результати роботи українських правозахисних організацій, зокрема - аналіз порушень міжнародного права у зв’язку з окупацією Автономної Республіки Крим та Севастополя військами Російської Федерації, перелік основних рішень міжнародних органів, у яких дається оцінка цим подіям, а також документальні дані про порушення прав людини на тимчасово окупованій території Криму в період з лютого 2014 по березень 2015 років.

29.04.2015

Як порушувались права людини в 2014 році?

74 експерти правозахисних організацій з усіх регіонів України взяли участь в складанні Доповіді «Права людини в Україні 2014», яка надає фахову оцінку дотримання державою прав людини в умовах збройного конфлікту, економічної кризи та масштабних реформаційних процесів. Інформацію, розміщену в доповіді, щороку використовують Європейський Суд, Уряд США, Єврокомісія та інші міжнародні інституції.

23.04.2015

Правозахисники навчили активістів фіксувати порушення прав людини та воєнних злочинів на Сході України

Програма USAID «Права людини в дії», яка впроваджується Українською Гельсінською спілкою з прав людини, провела навчання, яке пройшли понад 30 активістів, які регулярно відвідуватимуть зону АТО з метою виявлення та фіксації порушень прав людини та воєнних злочинів.

22.04.2015

Правозахисник перевірив, чи є на Чонгарі пам’ятки про права осіб, що перетинають адмінкордон з АРК

Пам’ятки розміщені не біля віконець, через які відбувається спілкування громадян з прикордонниками, а подалі від них, щоб було менше шансів звернути увагу на ці написи. А шкода. Що вже говорити про більш серйозні проблеми ...Але про все детальніше

20.04.2015

Звернення правозахисних організацій України про загрози, викликані законодавчими ініціативами щодо скасування застави

Ми закликаємо відмовитись від ініціатив скасувати заставу, адже проблема практично відсутня, а запропоновані шляхи її розв’язання порушують Конституцію України та міжнародні угоди. Ми ще раз наголошуємо, що шлях інтеграції з ЄС передбачає повагу до прав людини і дотримання принципу верховенства права.

20.04.2015

Експерти закликають Верховну Раду законодавчо врегулювати статус корінних народів

Законодавче врегулювання статусу корінних народів України зможе посилити вплив України на ситуацію в Автономній Республіці Крим та привернути до кримського питання максимальну увагу міжнародної спільноти.

18.04.2015

Открытое заявление УХСПЧ о борьбе с «бытовым» сепаратизмом и опасности культурной деградации

В украинских СМИ появились сообщения о том, что на улицах городов Украины (Одесса, Запорожье, Харьков, Днепропетровск и др.) установлены рекламные щиты, «эксклюзивное» содержание которых указывает на серьезную общественную проблему в правовом и культурном аспектах. На щитах размещены призывы к борьбе с «бытовыми» сепаратистами простым методом: «увидел, услышал – звони». На указанный тут же номер горячей линии СБУ. Сообщается также, что эта «реклама» подается как «общественная инициатива» неких региональных медиа-центров.

C