15.04.2015

Колишній міліціонер виграв в Європейському Суді понад 5 тисяч євро

Колишній міліціонер В’ячеслав Баришевський 2 роки просидів у СІЗО, в очікуванні на судовий розгляд. Вітчизняні судді розглядати його справу не поспішали. Звільнити ж його з під варти таж не вбачали необхідності.

08.04.2015

Правозахисники закликають спростити процедуру отримання документів для ромів-переселенців

8 квітня, в Міжнародний день ромів, представники громадських організацій закликали владу звернути увагу на проблеми ромів-переселенців. Адже, як свідчить статистика, наразі вони є однією з найбільш уразливих категорій українців. Люди, які і в мирний час через своє етнічне походження належать до найбільш дискримінованих верств населення, тепер стають об’єктами подвійної дискримінації.

03.04.2015

Хто і навіщо приховує рішення судів? (ФОТО)

Часто судове рішення в Єдиному державному реєстрі судових рішень (ЄДРСР) знайти неможливо: через неправильність написання прізвища судді, номеру справи чи дати. Так, на сайті можна найти рішення судів, винесені в трьохтисячному чи навіть в п’ятитисячному році (прінтскрін на картинці).

03.04.2015

Найцікавіші новини про права людини за березень від УГСПЛ

Пропонуємо до вашої уваги шостий випуск дайджесту Української Гельсінської спілки з прав людини (березень 2015 р.) в рамках програми USAID «Права людини в дії».

31.03.2015

Відкритий лист від адвоката до Генерального Прокурора: «Захистіть рядового Кудрявцева»!

У той час, як юристи Української Гельсінської Спілки з прав людини вирішують складну правову проблему з обґрунтуванням відповідальності Російської Федерації за діяльність на окупованих територіях різного роду «бєсів», виглядає так, що і до Української сторони у Європейського Суду можуть виникнути небезпідставні питання. А цього, зрозуміло, дуже би не хотілося, оскільки бюджетні кошти під час війни з лютим ворогом є куди витрачати.

25.03.2015

Збірка "Судові справи, які змінюють Україну". Частина друга

Українська Гельсінська спілка з прав людини презентувала другу частину популярної збірки «Судові справи, які змінюють Україну». Збірку видано в рамках проекту Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Права людини в дії.

19.03.2015

Правозахисні заходи на Міжнародному фестивалі документального кіно про права людини DOCUDAYS UA

Разом з кінопоказами Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини DOCUDAYS UA пліч-о-пліч іде правозахисна програма. Цьогоріч вона присвячена пропаганді, проте широко охоплює різні аспекти тематики прав людини. Важливий правозахисний майданчик країни запрошує активістів, режисерів, громадських діячів, журналістів та всіх охочих до дискусій , круглих столів, презентацій, тренінгів та перегляду кінострічок.

19.03.2015

Демобілізація – 2015

Загальний порядок звільнення в запас (демобілізації) військовослужбовців, які були призвані на військову службу під час мобілізації на особливий період.

17.03.2015

Правозахисники з США, ЄС та України об’єдналися для протидії Кремлю

Студенти Єльського університету разом з Українською Гельсінською спілкою з прав людини та Європейським правозахисним адвокаційним центром шукатимуть докази відповідальності Росії за дії на Донбасі.

16.03.2015

Сліпа жінка виграла суд у столичного забудовника

Інвалід першої групи по зору, киянка Г.П., виграла справу проти фірми-забудовника ТОВ «Капітал Ріелті ЛТД», який обманом хотів продати їй недобудовану квартиру.

13.03.2015

Європейський Суд почав розгляд справи щодо насильницького викрадення та вбивства людей на Донбасі

В цій справі вперше піднімається питання відповідальності Росії за дії сепаратистів в зоні АТО. Справа об’єднує в собі 5 справ, які містять, зокрема, скарги на свободу від катувань, незаконне утримання в полоні та порушення права на життя.

13.03.2015

Окупанти з так званих ДНР/ЛНР змушують підсудних відмовлятись від державних захисників

Як стало відомо УГСПЛ з власних джерел, система безоплатної правової допомоги на окупованих територіях повністю перестала функціонувати.Ув’язнених підсудних фізичним примусом або погрозами змушують писати відмови від призначеного раніше захисника, або й взагалі відмовлятися від послуг захисника.

13.03.2015

Чим вражатиме DOCUDAYS UA-2015?

Із 20 до 27 березня XІI Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA запрошує переглянути фільми з найкращих світових форумів документального кіно. Покази традиційно відбудуться на трьох фестивальних майданчиках – у Будинку кіно (вул. Саксаганського, 6), кінотеатрі «Кінопанорама» (вул. Шота Руставелі, 19) та кі-нотеатрі «Київ» (вул. Велика Васильківська, 19).

12.03.2015

Хто має право на пенсії для військовослужбовців (інфографіка)

11.03.2015

Правозахисники: Постанова Кабiнету Мiнiстрiв №79 наступає на права переселенців

Програма USAID «Права людини в дії», яка впроваджується Українською Гельсінською спілкою з прав людини, провела прес-конференцію щодо ухвалення Кабінетом Міністрів України 4 березня 2015 дискримінаційної постанови №79, яка стосується питань оформлення і видачі свідоцтв про взяття на облік осіб, що переміщаються з тимчасово окупованих територій України , або з районів проведення АТО.

C