03.08.2015

Завдяки подрузі судді куп’янський мажор уникнув покарання за смертельне ДТП

Пройшло 14 років з дня трагедії, проте винного у загибелі людей все ще не покарано.

22.07.2015

Правоохоронні органи покривають жорстокі вбивства у військових частинах

У військових частинах Дніпропетровської та Чернігівської областей сталися жорстокі вбивства військовослужбовців. Проте правоохоронні органи відмовляються проводити розслідування належним чином, щоб покарати винних. Ігнорування державою злочинів проти людяності та миру стає нормою сьогодення?

13.03.2015

Європейський Суд почав розгляд справи щодо насильницького викрадення та вбивства людей на Донбасі

В цій справі вперше піднімається питання відповідальності Росії за дії сепаратистів в зоні АТО. Справа об’єднує в собі 5 справ, які містять, зокрема, скарги на свободу від катувань, незаконне утримання в полоні та порушення права на життя.

05.05.2014

Заявление УХСПЧ о событиях в Одессе и восточных регионах Украины

Мы требуем тщательного и всестороннего расследования обстоятельств одесской трагедии, привлечения к ответственности виновных, в том числе должностных лиц одесской милиции, которые не приняли необходимых мер к задержанию и разоружению провокаторов, напавших на мирную демонстрацию.

22.02.2014

Заява Української Гельсінської спілки з прав людини з приводу загибелі людей

Міністр внутрішніх справ Захарченко надав наказ стріляти по людям бойовою зброєю. Стріляли прицільно на смертельне ураження. Ці дії недостатньо кваліфікувати як надмірне, непропорційне застосування сили у складних умовах соціального конфлікту. Ці дії мають ознаки злочину проти людяності. Відповідальність за такі дії не мають терміну давності.

17.10.2013

Європейський суд з прав людини визнав, що в Україні неефективно розслідують ДТП

До такого висновку суд дійшов, ознайомившись з матеріалами по справі «Зубкова проти України».Харків’янка Ніна Зубкова – мати хлопця-велосипедиста, який помер через зіткнення з мікроавтобусом. Вона зіштовхнулася з тим, що справу про смерть її сина фактично не розслідують.

19.07.2013

Суди позбавили людину шансів вижити

У Херсонської виправної колонії помер важко хворий Ігор Парфенюк. Адміністрація колонії просила суд про його дострокове звільнення. Але ВІЛ, гепатит С, та туберкульоз обох легень і кішківника не стали підставою для судів звільнити людину за станом здоров’я, дозволити їй отримати належну медичну допомогу. У задоволенні подання про звільнення було відмовлено.

10.07.2013

Чоловік, який звинувачував міліціонерів у катуваннях, безслідно зник перед початком судового розгляду

В рекомендаціях як поводитися з міліцією, правозахисники радять – ніколи не ходіть до відділку міліції, якщо вам не надходила повістка. Запрошення по телефону не підставою приходити у відділок. Також, навіть з повісткою, не ходіть туди самі. Беріть родичів, адвоката. Причина таких застережень проста – ви можете зникнути.

23.08.2012

Відкрите звернення звернення з приводу вбивства Володимира Гончаренка

Моторошно від думки, що й в сучасній Україні можна так легко позбутися людини, яка – чи з журалістським посвідченням, чи без - оприлюднювала незручну та, безумовкно, суспількно значущу інформацію.

17.08.2012

Заразна хвороба

На вбивство Володимра Гончаренка, відомого еколога, громадського діяча у Дніпропетровську влада фактично не реагувала. Жодних слів співчуття, жодних обіцянок розслідувати злочин, притягти винних до відповідальності. Не підозрюватимемо посадовців у раптовій відразі до брехні. Обійшлися без порожніх обіцянок, бо могли собі це дозволити. Національні ЗМІ не отруювали їм життя, жодних незручних запитань не ставили.

18.05.2012

Результатом акції до дня смерті Ігоря Індила стала робоча зустріч з прокуратурою Києва

Під час зустрічі керівництво прокуратури запевнило правозахисників про бажання співпрацювати, як в справі Ігоря Індила, так і в інших справах, де є порушення прав людини, зокрема побиття та катування осіб працівниками правоохоронних органів.

20.01.2012

Правозахисники: влада хоче спустити справу Гонгадзе на гальмах

19 січня має продовжитися засідання суду у справі екс-генерала міліції Олексія Пукача, обвинуваченого у вбивстві Георгія Гонгадзе. Правозахисники та адвокат стурбовані бездіяльністю генпрокуратури та закритістю процесу.

16.01.2012

Смерть у міліції. Чорний календар 2011 року

Чорний календар» смертей, до яких, на думку суспільства, призвели дії або бездіяльність працівників правоохоронних органів. За даними Асоціації українських моніторів дотримання прав людини (Асоціація УМДПЛ), пішли з життя 35 чоловік, в тому числі 7 повісилися, 5 - викинулися з вікна.

09.01.2012

Зрада

Не відпускають думки про двох хлопців. Одному сьогодні було би 36 років. Другому – тільки 21. Якби дали дожити. Ані Стивен Лоуренс, ані Ігор Індило не дожили до свого двадцятиріччя, загинули насильницькою смертю. Один на лондонській вулиці, другий у Шевченківському відділку міліції Києва. Об’єднує їх початкова зрада з боку влади.

07.12.2011

Міліція не довела непричетність до смерті протестувальника (відео)

Міліція не надала переконливих доказів того, що смерть чорнобильця Геннадiя Конопльова в Донецьку не стала наслідком дій правоохоронців.

C