02.10.2014

Європейський Суд захистив право українців на страйк

В рішенні Європейського суду «Тимошенко та інші проти України» вказано, що українські законодавство, що регулює право на страйк є неякісним та потребує термінових змін.

04.08.2014

Захисники парку Горького можуть отримати компенсацію за бездіяльність харківської міліції

Вищий адміністративний суд (ВАСУ) встановив, що в справі про бездіяльність міліції під час побиття активістів парку Горького відсутні докази правомірних дій міліції.

04.03.2014

Верховний суд України поставив крапку в справі Вєренцова

Вчора Верховний суд України нарешті відновив справедливість в справі Олексія Вєренцова та визнав, що міліція та суди порушили його право на свободу мирних зборів. Щоправда знадобилося для цього три роки судової тяганини та рішення Європейського суду з прав людини.

17.01.2014

Українці готують наймасштабніший судовий позов на захист мирних зібрань

Українські суди майже стовідсотково задовольняли клопотання влади про заборону мирних зібрань.

14.01.2014

Правозахисники запускають гарячу лінію з питань організації та проведення мирних зібрань

Відсьогодні кожен організатор та учасник мирних зібрань може отримати фахову юридичну та експертну консультацію.

10.01.2014

Суд не побачив порушень у примусовому залученні луганських школярів до участі у мітингах партії регіонів

Позивачам повністю відмовлено у задоволенні їхніх вимог – визнати незаконними рішення міської ради та обласної державної адміністрації і виданих на їх підставах наказів департаментів освіти про забезпечення участі дітей у мітингу, що відбувся 3 вересня 2013 року.

27.12.2013

Луганчани не змогли дізнатися про статки та незаконні оборудки Віктора Януковича. На мирну акцію напали

Дивує те, що провокатори діють, не ховаючи облич і не переймаються через затримання міліцією. Складається враження, що вони впевнені у тому, що легко уникнуть відповідальності.

03.12.2013

Заява правозахисних організацій щодо розслідування порушень прав і свобод людини, вчинених під час «Євромайдану»

Правозахисники створюють Незалежну громадську комісію з розслідування дій влади в Києві і інших місцях під час Євромайдану.

30.11.2013

Українська Гельсінська спілка з прав людини вимагає імпічменту президента та відставки уряду

Віроломство влади, проявлене останнім часом, цинічна брехня щодо відсутності намірів розганяти Євромайдан, сплановане і зорганізоване насильство з боку жандармів по відношенню до мирних громадян, на тлі показової відмови від європейської інтеграції, не залишає сумнівів у тому, що режим, очолюваний Віктором Януковичем, вирішив рухатися у бік тоталітарної моделі України.

30.11.2013

Рекомендації для тих, хто постраждав від розгону Євромадану

Що потрібно зробити в першу чергу, аби винні за розгін понесли за це відповідальність.

25.11.2013

Моніторинг порушень права на мирні збори при проведенні Європейських майданів (оновлюється)

Українська Гельсінська спілка з прав людини розпочинає збір інформації про порушення мирних зібрань по всій території України. Просимо повідомляти про всі рішення суду, які забороняють чи обмежують мирні зібрання, а також випадки фізичної розправи з активістами з боку міліції. Інформацію просимо надсилати за адресою: office@helsinki.org.ua або до фейсбук-сторінки UGSPL. Станом на сьогодні є така інформація:

14.11.2013

Європейський суд з прав людини знов вказав на необхідність закону про мирні збори

Україна програла в Європейському суді з прав людини ще одну справу про мирні збори. Цього разу на Україну скаржився депутат Одеської міської ради Михайло Шмушкович. За організацію малолюдного пікета біля Одеської міської ради він був незаконно оштрафований на 170 грн. За це Україна має виплатити йому 2000 євро.

08.11.2013

Правозахисники притягнуть до відповідальності організаторів мітингів за участю школярів

Замість уроків старшокласників гімназії № 30, так само, як і учнів більшості інших шкіл Луганська, відправили на участь у мітингу, присвяченому святкуванню річниці визволення Луганщини, організований місцевою владою спільно з Партією Регіонів. Правозахисники переконані – такі дії школи й управління освіти є прямим порушенням права на свободу мирних зібрань та звернулися до суду.

22.10.2013

Правозахисники: Закон «Про свободу мирних зібрань» може стати найліберальнішим в Європі

24 жовтня Верховна Рада має розглянути в першому читанні два законопроекти «Про свободу мирних зібрань». Обидва були підготовлені за участю правозахисних організацій та можуть вважатися найбільш ліберальними в Європі. Про це повідомили учасники партнерства "За свободу мирних зібрань"

10.10.2013

Законопроект «Про свободу мирних зібрань» буде розглянутий в першому читанні

Комітет Верховної Ради з прав людини, національних меншин та міжнаціональних відносин рекомендував до першого читання Законопроект «Про свободу мирних зібрань» за № 2805-а.

C