30.09.2013

Україну попросили відзвітуватися про стан справ зі свободою мирних зборів

Комітет Міністрів Ради Європи, який стежить за виконанням рішень Європейського суду з прав людини, попросив Україну відзвітуватись про стан виконання рішення у справі Вєренцова.

03.07.2013

Українцям заборонили пікетувати Президента. Що б не засмутити пересічних громадян

13 червня окружний адміністративний суд міста Києва заборонив всім без виключення громадянам України проводити акції на вулицях Банкова та Лютеранська. Заборона встановлена на 7 місяців. МВС вважає, що акції можуть викликати «невдоволення пересічних громадян та мешканців прилеглих будинків». Виходячи з тексту постанови можна припустити, що суддю залякали.

12.06.2013

Правозахисники закликають депутатів захистити свободу мирних зборів

Закликаємо народних депутатів України розглядати питання захисту прав людини, і свободи мирних зібрань зокрема, не із ситуативних політичних позицій, а керуватися принципом верховенства права.

12.06.2013

Міліція хоче переписати законопроект правозахисників «Про свободу мирних зібрань»

Партнерство «За свободу мирних зібрань» заявляє, що інформація надана заступником голови МВС Віктором Ратушняком, щодо заборони носіння масок законопроектом «Про свободу мирних зібрань» не відповідає дійсності. У законопроекті, який підготували правозахисники і запропонували для внесення народним депутатам, відсутня така заборона.

19.04.2013

Заява УСПЛ щодо поширеної в пресі інформації про позицію Спілки по свободі мирних зібрань

19 квітня багато ЗМІ поширили інформацію Всеукраїнської ініціативи «За мирний протест!» під назвою «У Януковича планують обмежити свободу протестів в Україні». З цього повідомлення складається чітке уявлення, що Українська Гельсінська спідка з прав людини підтримує звернення та виголошену позицію. Цим зверненням ми заявляємо, що УГСПЛ не має відношення до цього звернення, воно не розроблялося та ніяким чином не погоджувалося із нашою організацію.

15.04.2013

Правозахисники виступають за якнайшвидше ухвалення ліберального закону про свободу мирних зборів

11 квітня 2013 року було оприлюднене рішення Європейського суду з прав людини в справі Вєренцова проти України. Суд пропонує українській владі невідкладно врегулювати ухвалити закон, який регулював би порядок інформування про підготовку мітингу, визначав мотиви й порядок дій влади для обмеження такого права.

11.04.2013

Європейський суд з прав людини закликав Україну законодавчо врегулювати свободу мирних зібрань

Суд зазначив що справа Вєренцова «виявляє структурну проблему, а саме законодавчу прогалину стосовно свободи мирних зібрань, яка залишається в Україні з часів розпаду Радянського Союзу".

08.04.2013

Європейський суд з прав людини полегшить життя українським пікетувальникам? (оновлено)

За інформацією Української Гельсінської спілки з прав людини 11 квітня Європейський суд з прав людини оприлюднить рішення у справі Верєнцова. Воно може кардинально змінити судову практику України в сфері мирних зібрань та полегшити життя українським пікетувальникам.

18.03.2013

Міліція затримала активістів акції в підтримку Дмитра Гройсмана

Під Генпрокуратурою під час акції на підтримку Дмитра Гройсмана було затримано чотирьох активістів, яких звинуватили у невиконанні рішення суду, що заборонив протести під цією державною установою.В цей же час у Вінниці відбувалося чергове судове засідання, яке мало стати останнім.

05.03.2013

ТОП-6 абсурдних рішень судів щодо заборони проведення мирних зібрань

Представники партнерства «За свободу мирних зібрань» озвучили ТОП-6 рішень судів, якими порушувалися права громадян на мирні збори. Укладачі рейтингу ознайомились з понад 50 рішеннями за 2012 рік, та обрали, на їх думку, найбільш абсурдні.

19.02.2013

Вищий адміністративний суд зобов’язав киян сповіщати про проведення мирних акцій за 10 днів

Фактично можна розуміти, що своєю ухвалою ВАСУ дозволяє міським радам самостійно встановлювати строки подання повідомлень про проведення мирних акцій. Аж доки це не буде врегульоване відповідним законом. Ухвала оскарженню не підлягає.

13.02.2013

Навіщо потрібен Закон "Про свободу мирних зібрань". Відео

"Громадяни мають право збиратися мирно, без зброї і проводити збори, мітинги, походи і демонстрації..". Проте в 2012 рік влада через суди спробувала заборонити 358 мирних зібрань, і у 90% випадків їй це вдалося. Посадовці та суди використовують законодавство СРСР 80-х років Щоб це змінити - потрібен Закон!

11.02.2013

Пікетувати не можна розігнати

Низка громадських організацій непокоїться, що прийнявши новий закон, влада встановить додаткові обмеження, які заважатимуть людям реалізовувати право на мирні збори. І вважає що Конституція України та Європейська конвенція з прав людини є тими документами, які мають регулювати це право. Проте, чи дійсно цього достатньо українській владі та судам?

29.01.2013

Громадські організації стверджують – свобода мирних зібрань в Україні під загрозою зникнення

Право на мирні збори в Україні під загрозою зникнення. Так, в середньому по Україні на 100 акцій протесту припадає 19 репресій. За 2012 рік влада через суди спробувала заборонити 358 мирних зібрань, і у 90% випадків їй це вдалося. 124 особи було притягнуто до адміністративної відповідальності «за порушення порядку організації і проведення мирних зборів».

23.11.2012

Громадські організації закликають об’єднуватися для захисту свободи мирних зібрань

Розуміючи, що захист наших прав залежить від нашої рішучості та єдності, ми закликаємо наших колег об’єднати спільні зусилля задля захисту учасників мирних зібрань та для створення правових гарантій забезпечення свободи мирних зібрань!

C