06.08.2012

Чи будуть свобідними мирні зібрання в Україні?’

Інформаційне управління парламенту України 3-го липня 2012 року повідомило, що Комітет Верховної Ради з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин завершив роботу з підготовки до повторного другого читання законопроекту про порядок організації і проведення мирних заходів.

02.07.2012

Центр громадянських свобод звинувачує МВС у брехні

Центр Громадянських Свобод висловлює глибоке занепокоєння поширенням неправдивої інформації Відділом зв’язків з громадськістю Головного управління МВД України в м. Києві у виправдання неправомірного розгону мирної акції та незаконного затримання Назарія Боярського працівниками міліції.

01.07.2012

У Києві міліція зірвала акцію на підтримку Олеся Бєляцького

Сьогодні в Києві активісти правозахисних організацій проводили марафон листів для Алеся Беляцкий - акцію на його підтримку.

26.06.2012

В Запоріжжі заборонили проводити акцію на підтримку жертв катувань

Чиновники відмовилися реєструвати повідомлення про проведення акції та вказали, що заявку на проведення заходу потрібно було подавати за 10 днів.

21.06.2012

Проти мітингувальників в Україні - важка жандармерія ?

В Україні може з’явитися нова служба правопорядку на кшталт жандармерії. Правозахисники упевнені, що влада боїться масових заворушень і тому посилює МВС.

31.05.2012

Апеляційний суд зобов’язав Попова ознайомитись з Конституцією

Про це йдеться в окремій ухвалі від 16 травня 2012 року, яку отримала Українська Гельсінська спілка з прав людини (УГСПЛ). Суд примусив Київську міську раду протягом місяця привести у відповідність до Конституції положення про проведення масових заходів. Приводом до подібного рішення стало порушення КМДА права громадян на мирні зібрання.

04.04.2012

Активістку судять за студентський мітинг під Кабміном

Активістку громадського руху «Відсіч» Катерину Чепуру 4 квітня викликають до суду за організацію несанкціонованого мітингу перед Клубом Кабміну, де відбувалось громадське обговорення законопроекту «Про вищу освіту». Дівчина переконує: це був спонтанний протест, вона нічого не організовувала і навіть майже не брала участі, бо практично увесь час була на засіданні. А міліція наполягає на своїй правоті.

16.01.2012

Україна буде відповідати за порушення свободи мирних зібрань?

Європейський суд з прав людини передав на комунікацію до Уряду України справу одесита Михайла Шмушковича, котра підтримується Фондом стратегічних справ УГСПЛ.

22.12.2011

Тиск і наступ на соціальні протести – кожен третій протест зазнавав репресій

Якщо за позаминулий тиждень в Україні відбулося 40 протестів, то минулого тижня – вже 72. Ці протести зустріли негативну реакцію у 24 випадках, тобто кожен третій протест зазнавав тієї чи іншої форми репресії. Це – найвищий показник репресій за останні три місяці.

21.12.2011

Правоохоронці тиснуть на харківських чорнобильців

У Харкові допитали шістьох чорнобильців у зв’язку з порушенням кримінальних справ по факту підробки чорнобильських документів. Дії правоохоронців суперечать Кримінальному кодексу та Конституції, вважають правозахисники.

01.12.2011

Правозахисник – чорнобильці мають право протестувати

Правозахисники піддають критиці заборону протестів чорнобильців та невиконання судових рішень на користь виплати соціальної допомоги пільговикам. Самі чорнобильці не вірять, що у держави немає на це коштів.

03.11.2011

Суди дедалі частіше забороняють мирні зібрання в Україні

Як європейські стандарти можуть допомогти забезпечити свободу мирних зібрань в Україні? Про це у четвер зібрались порадитись у Києві представники ОБСЄ, члени Венеціанської комісії та українські правозахисники.

02.11.2011

Свобода мирних зібрань - вимір адміністративних судів

Центр політико-правових реформ опублікував результати дослідження практики адміністративних судів усіх рівнів у справах про обмеження права на мирні зібрання за останні три роки.

21.09.2011

Події на акції 15 вересня на Майдані Незалежності в контексті дотримання прав людини

15 вересня 2011 року акція протесту на Майдані Незалежності міста Києва закінчилася сутичкою з міліцією. Даний інцидент потребує належної правової оцінки. Будучи членом Комісії зі свободи мирних зібрань Громадської ради при МВС України, регулярно стежу за проведенням вуличних акцій. 15 вересня 2011 року я також був присутній на акції протесту на Майдані Незалежності.

26.08.2011

Нова брехня міліції: Вони труїли демонстрантів ’’Коброю’’ (відео)

Якби в Україні проводили конкурс за недолугістю відмазок влади, то безперечним переможцем у ньому стала би міліція. Досі країна сміється з розповідей про джип "Кадиллак Ескалейд", який Могильову подарували невідомі спонсори для "представницьких цілей". Потім вони розповідали, що швидка допомога, яка вбила київського таксиста, не належить до кортежу Януковича – аж поки це не визнав сам Янукович.

C