25.08.2011

Аналітичний звіт «Дотримання прав громадян на свободу мирних зібрань в АР Крим»

З січня по червень 2011 р. громадською організацією «Євпаторійський центр регіонального розвитку» в рамках проекту «Дотримання прав громадян на свободу мирних зібрань в АР Крим» було досліджено рівень дотримання органами місцевого самоврядування Криму права на мирні зібрання.

15.08.2011

У Криму заборонили антиурядовий флеш-моб із квасом

Сімферопольський місцевий суд заборонив проведення у понеділок біля будинку Ради міністрів АРК флеш-мобу, організованого кримськими громадськими активістами через одну із соціальних мереж.

12.08.2011

У Сімферополі за флеш-моби будуть заарештовувати на 15 діб

Головне управління МВС у Криму попередило організаторів та учасників сатиричного флеш-мобу «Здрастуйте, Василю Георгійовичу!» Про адміністративну відповідальність за проведення акції. Міліція автономії вважає, що такі заходи можна проводити лише з дозволу міськради Сімферополя.

12.08.2011

Міліцію вже посилено тренують розганяти мітинги? (відео)

Українська міліція посилено тренується діяти під час масових акцій, зокрема – зупиняти вуличні заворушення. У спецпідрозділах "Беркут" такі навчання проходять щотижня, повідомляє Радіо Свобода.

08.08.2011

Суд не став притягати до відповідальності послідовницю Фалуньгунь

В липні 2011 року послідовницю Фалуньгун Олександру Гончаренко та її колегу затримала міліція. Приводом для таких дій правоохоронців стало вивішування плакатів з написом «Фалунь Дафа – це добре! Істина Доброта Терпіння – це добре».

26.07.2011

Європейський суд з прав людини розгляне справу львівського правозахисника в пріорітетному порядку

Як стало відомо УГСПЛ, Європейський суд з прав людини прийняв рішення розглянути справу львівського правозахисника Олексія Вєренцова в пріорітетному порядку.

17.05.2011

Перевізникам настійно «рекомендують» не везти людей до Києва

Громадські організації «Союз перевізників України» і «Союз водіїв», підтримуючи акцію «ВПЕРЕД», візьмуть участь у Весняному марші протесту, який відбудеться 19 травня під стінами Верховної Ради України в Києві. Тим часом, сьогодні надходять сигнали з регіонів, перевізникам наполегливо «рекомендують відмовитися від участі в акції, погрожуючи «проблемами».

05.04.2011

Судові заборони – обмеження свободи мирних зібрань чи втручання?

Минулого року, за даними правозахисників, значно збільшилася кількість втручань влади у реалізацію громадянами права на мирні зібрання.

25.01.2011

Вітання з минулого: МГБ виносить застережні приписи політичним активістам

Місцеві органи влади й раніше намагалися обмежити право своїх громадян на проведення мирних мітингів та демонстрацій, спираючись на безглузді аргументи або формальні приписи. На сьогодні їм на допомогу прийшла міліція, яка фактично ввела презумпцію винуватості політичних активістів, та відтепер намагається письмово застерігати політично активних громадян від участі у мирних заходах, погрожуючи різноманітними наслідками.

21.12.2010

У Криму правоохоронці переслідують чільного активіста Меджлісу

Прокуратура Криму висунула звинувачення у спротиві правоохоронцям керівнику секретаріату Меджлісу кримськотатарського народу Заіру Смедляєву. За справою, порушеною після мітингу кримських татар у 2006 році, йому загрожує до 4 років позбавлення волі.

24.11.2010

МВС: Не виноватые мы! Они сами пришли!

Саме так можна трактувати відповідь, що надійшла до УГСПЛ з Міністерства внутрішніх справ України щодо подій в Харкові в парку Горького. «Учасники акції протесту своїми навмисними діями заважали робітникам виконувати свої функції, блокували рух будівельного транспорту, демонстративно заходили до небезпечних зон падіння зрізаних дерев, чим наражали на небезпеку себе і оточуючих», звітує Міністерство.

17.11.2010

В діях колеги Вєренцова суд не побачив адмінпорушень, тому доручив прокуратурі шукати кримінал

В діях колеги Олексія Вєренцова Ігоря Танічкевича апеляційний суд адміністративних порушень не побачив. Про це повідомила Лідія Тополевська, президент Центру правових та політичних досліджень «Сім». За її словами Апеляційний суд Львівської області скасував постанову про притягнення до адміністративної відповідальності Ігоря Танічкевича. Натомість представники Феміди доручили прокуратурі перевірити, чи не скоїв Танячкевич кримінального злочину.

15.11.2010

Для термінового розповсюдження! Міліція збирається затримати людину, яка пікетує Епіцентр в Макієвці

Олексій Тарасов, незадоволений тим, що в макіївському торговому центрі "Епіцентр" йому продали неякісний товар і продавець відмовляється вирішити цю проблему, вийшов на пікет з плакатом "Эпицентр торгует браком". Прямо зараз він знаходиться на вулиці перед торговим центром, Біля нього знаходяться кілька міліціонерів, які протягом деякого часу спостерігають за подіями, не втручаючись в них. Однак працівники "Епіцентру" саме в цей момент пишуть заяву, як вони стверджують, про загрозу життю і безпеці.

28.10.2010

Апеляційний суд Львівської області встановив, що на мирні зібрання потрібен дозвіл влади. Інакше – адмінарешт

Олексій Вєренцов отримав три доби адмінарешту за проведення мирної акції під прокуратурою м. Львова та відмовою підкоритися міліціонерам, які вимагали акцію припинити. Таке рішення прийняв Галицький районний суд м. Львова, навіть не допустивши в судове засідання адвоката Вєренцова. Вчора стало відомо, що Львівський апеляційний суд теж вважає, що на мирні зібрання потрібен дозвіл влади. Його рішення є остаточним та оскарженню не підлягає.

21.10.2010

Львівський правозахисник незгоден з рішенням суду

Правозахисник Олексій Вєренцов і львівський пенсіонер Ігор Танячкевич оскаржують рішення Галицького суду Львова щодо їхнього затримання в Апеляційному суді Львівської області. 14 жовтня обидва чоловіки, згідно судового рішення, отримали три доби адмінарешту за «незаконне проведення акції протесту під стінами обласної прокуратури», але під вартою провели чотири доби.

C