23.09.2010

Свободу зібрань в Україні обмежили у п’ять разів

За період з березня по вересень 2010 р. в Україні більш ніж у п’ять разів зросла кількість судових заборон на проведення мирних зібрань у порівнянні з аналогічним періодом 2009 р. Про це свідчать результати дослідження Інституту правового суспільства, що було проведене в рамках моніторингу ситуації з дотримання конституційних прав та свобод громадян України у зв’язку з півріччям перебування на посаді Президента В. Януковича та початком виборчої кампанії до місцевих органів влади.

16.09.2010

У Донецьку за спробу пройти до мерії судять

Право потрапити на прийом до мера Донецька потрібно відстоювати у суді. Донецька міськрада судиться з 21-річним Дмитром Верзиловим, головою Спілки ошуканих вкладників Донеччини. Тиждень тому пан Верзилов разом із іншими ошуканими вкладниками спробували потрапити на прес-конференцію донецького міського голови, щоб допоміг їм повернути кошти, вкладені минулоріч у кредитні спілки. Результат? Пікетувальники опинились у міліції.

12.08.2010

Протест робітників Полтавського ГЗК подавляється з допомогою автоматників і прокуратури - Заява ЦКК профспілки Народна солідарність

Вже понад 10 днів у місті Комсомольську на Полтавському гірничо-збагачувальному комбінаті триває безпрецедентна акція протесту робітників, котрі вимагають поваги до своїх людських прав та гідності, підвищення заробітної плати, зниження денних і місячних норм праці, а також повернення усім незаконно позбавленим їх робітникам соціальних та пенсійних пільг за т. зв. “першим” та “другим” “списками шкідливості”.

29.06.2010

Суд заборонив мешканці Севастополя пікетувати міськадміністрацію через спеку і загрозу нацбезпеці

Коли в Україні тільки створювалася система адміністративних судів, на них була покладена відповідальна місія - захищати простих громадян від свавілля влади. Насправді ж іноді виявляється, що суди виконують покладену на них місію з точністю до навпаки - захищають владу від простих громадян. Днями Окружний адміністративний суд Севастополя виніс постанову, яка заслуговує на те, щоб увійти в історію судових курйозів.

17.06.2010

«Парк Горького» — новий символ

Коли це інтерв’ю вже готувалося до друку, стало відомо, що харківські активісти знову збираються у Парку імені Горького. Тільки тепер уже біля височезного паркана, який з’явився там за лічені дні й обгородив велику територію лісу поблизу лижної бази «Темп». Що відбувається за парканом, широкій громадськості наразі невідомо. Зі слів працівників «Темпу» з’ясувалося, що це відтепер — приватна територія.

16.06.2010

Правозахисники розійшлися в оцінках законопроекту «Про мирні зібрання»

Дедалі гучніше лунають вимоги провести в суспільстві всебічне обговорення законопроекту «Про мирні зібрання». Тим часом між правозахисниками спалахнула дискусія навколо оцінки документу. Українська Гельсінська спілка з прав людини позитивно оцінила вилучення із законопроекту «Про мирні зібрання» небезпечних для суспільства норм: так, мирні зібрання не можна буде зупиняти за вказівкою чиновника або без рішення суду.

07.06.2010

Громадські організації звертаються до нардепів з вимогою надіслати проект закону Про організацію і проведенні демонстрацій до Венеціанської комісії та провести щодо нього парламентські слухання

Згідно розкладу засідань Верховної Ради України, 17 червня 2010 року Верховна Рада України розглядатиме у другому читанні проект Закону «Про порядок організації і проведення мирних заходів» (№ 2450). На нашу думку, цей законопроект не відповідає духу статті 39 Конституції України, яка гарантує свободу зібрань, та рішенням Європейського Суду з прав людини щодо свободи зібрань, які згідно українського законодавства є джерелом права в Україні.

03.06.2010

Українська Гельсінська спілка з прав людини стверджує, що міліція виконує незаконні вказівки

Останні події щодо придушення громадського протесту в Харкові свідчать про серйозне погіршення ситуації з дотриманням прав людини в країні. Вони викликають велику стурбованість через масовість незаконних дій органів місцевої влади та міліції, що можуть залишитися безкарними. Для працівника міліції є злочином стояти осторонь, коли на його очах наносять тілесні ушкодження людям!

02.06.2010

Харківська міліція затримує активістів під час пікету облдержадміністрації (відео)

Одного з активістів міліція заштовхала до машини. Після цього заявивши, що ніхто нікого не чіпав. Іншого вдалося відстояти.

31.05.2010

Відкрите звернення щодо оприлюднення законопроекту № 2450 „Про порядок організації і проведення мирних заходів”

У середині травня 2010 року профільний комітет з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин прийняв рішення про винесення законопроекту № 2450 в парламент на друге читання. Проте до сьогодні, тобто вже два з половиною тижні, текст законопроекту до другого читання не оприлюднений.

17.05.2010

У Харкові міліція затримала активістів демократичного альянсу та розігнала мирну акцію протесту (фото)

15 травня у місті Харкові міліція зірвала проведення мирної акції протесту «Знищимо в Харкові сміття», що була організована громадською організацією «Демократичний альянс». Правоохоронці заблокували рух колони, силою відібрали відеокамеру та знищили записи, на яких були зафіксовані дії міліції, зірвали прапори та змусили згорнути транспаранти. Голова Демократичного Альянсу та харківський активіст були затримані, а пікет перебрався під стіни Дзержинського районного відділу міліції.

14.05.2010

Порушення свободи мирних зібрань. Китай тисне на МЗС, а МЗС на КМДА? (в додатку лист МЗС для службового користування)

Заява Інституту "Республіка" щодо втручання посольства Китайської народної республіки у внутрішні справи України та порушення свободи зібрань в Україні. 28 квітня 2010 року Міністерство закордонних справ України (МЗС) повідомило Київську міську державну адміністрацію «що Посольство КНР в Україні звернулось до МЗС України з нотою, в якій йдеться про можливий марш протесту 13 травня ц. р. представників «Асоціації Фалунь Дафа» в м. Київ. У цьому зв’язку Посольство КНР в Україні звертається з проханням до Міністерства закордонних справ України та компетентних органів нашої держави здійснити заходи з метою недопущення згаданої акції та забезпечити безпеку діяльності дипломатів Посольства КНР в Україні».

16.04.2010

Заява інституту Республіка про масові порушення права на свободу мирних зібрань в Україні в березні-квітні 2010 року

На жаль, сподівання на те, що зі зміною керівництва МВС України поліпшиться стан справ з дотриманням прав людини, зокрема одного з основоположних прав – свободи зібрань, не виправдалися. Протягом березня – квітня 2010 року міліція всупереч українському законодавству неодноразово вчиняла протиправні дії проти учасників акцій протесту.

17.11.2009

Айн, цвай, поліцай...

Дежавю: не встигли відсвяткувати хоча б двадцятирічний ювілей незалежності, як нинішня влада вже повертається до “старих, добрих” методів контролю над людьми. Тоталітаризм в Україні, схоже, знову процвітатиме. Вітчизняні правозахисники б’ють на сполох: у державі планують обмежити свободу зібрань, мітингів, демонстрацій. Що там - “обмежити”, додають вони, очевидно, все котиться до того, що в країні можуть взагалі знищити будь-які масові волевиявлення.

04.11.2009

У Севастополі заборонили «Російський марш»

Сьогодні російські націоналісти відзначають День народної єдності російського народу. Відзначають проведенням «Російських маршів», заборонених на території сусідньої Росії. В деяких регіонах України в останні роки російські націоналісти теж проводили публічні заходи, в тому числі і в Севастополі. Тепер місцева влада виступила з ініціативою обмежити цього дня проведення маршів і демонстрацій в українському місті.

C