21.09.2009

Правовий висновок УГСПЛ щодо проекту закону «Про порядок організації і проведення мирних заходів»

Українська Гельсінська Спілка з прав людини виступила зі зверненням до народних депутатів України з проханням підтримати ідею проведення спільно з громадськістю спеціальних комітетських чи громадських слухань щодо проекту закону про мирні зібрання. На котрих би народні депутати, представники органів влади, громадських організацій та науковці отримали б можливість висловитися щодо цього законопроекту. Також правозахисники надали свій правовий висновок стосовно згаданого вище законопроекту. З його текстом можна ознайомитись тут:

11.09.2009

Більше трьох не збиратися!

Класик ще наприкінці 19-го століття описав образ правоохоронця - поліцейського, який взяв на себе функцію визначати, хто і як саме повинен реалізовувати своє право на мирні зібрання. Цей правоохоронець тоді вивів класичну формулу про те, що більше трьох збиратися не дозволено.

10.11.2008

Київська міліція побила мітингуючих проти підвищення тарифів на проїзд

Громадська організація "Фундація регіональних ініціатив" повідомляє про жорстоке поводження столичних міліціянтів з мітингувальниками. Зокрема, представники організації стверджують, що міліціонери у особливо грубій формі затримували мирних протестуючих, перехожих та журналістів.

20.10.2008

Заява Володимира Чемериса Генеральному прокурору про вчинений злочин (на підставі статті 97 КПК України)

17 жовтня 2008 року, починаючи з 16-00, громадська організація Інститут «Республіка» на підставі статті 39 Конституції України, проводила за адресою м. Київ, вул. Горького 12-б акцію протесту проти рейдерського захоплення приміщення правозахисної організації депутатом В. Грицаком, про що повідомила Київську міську державну адміністрацію. Акція проходила мирно без жодних ексцесів. Представники недержаної охоронної служби «Бекфайєр», які охороняли згадане приміщення не мали до учасників акції жодних претензій. Керівник цієї фірми у телефонній розмові повідомив мене, що він не заперечує проти перебування учасників акції ні біля, ні всередині приміщення, яке є власністю територіальної громади міста Києва і у якому знаходяться на правах оренди кілька громадських організацій (таким чином це приміщення є приміщенням громадського користування).

20.10.2008

Приватне замовлення «БЕРКУТУ» (Про події 17 жовтня навколо Інституту «Республіка»)

17 жовтня, близько 17-ї години, загони «Беркуту», чисельністю кілька десятків бійців, штурмували приміщення за адресою вул. Горького 12-б. Всередині цього приміщення знаходилося п’ятеро людей, які не збиралися чинити жодного опору міліції. Попри все, «Беркутові» потрібно було цілих 40 хвилин, аби зайти всередину приміщення і заарештувати всіх, хто там знаходився, в тому числі й тих, хто не мав жодного відношення до акції протесту, яку проводили ці люди. Затримали й тих, хто просто мав нещастя затриматись того дня на роботі і просто працював за комп’ютерами. Затримали брутально, із застосуванням рідного російського мату. Затримали й сімох журналістів.

25.07.2008

Заява Інституту «Республіка» Щодо систематичних порушень свободи зібрань в Україні

Громадська організація Інститут “Республіка”, яка проводить постійний моніторинг дотримання свободи зібрань в Україні, заявляє, що протягом 2008-го року в Україні відбувалися масові і систематичні порушення громадянських прав на мирні зібрання, гарантованих статтею 39 Конституції України та статтею 11 Європейської Конвенції про захист прав людини та основних свобод.

05.06.2008

Міська влада Бердянську намагалась перешкодити мирному зібранню та маршу християн

1 червня 2008 року прихожани кількох християнських громад міста Бердянська пройшли центральними вулицями міста у марші «За життя», в якому взяли учать біля 600 мешканців, та провели для дітей на Приморській площі урочистий концерт з нагоди відзначення Міжнародного дня захисту дітей.

30.05.2008

Органи місцевого самоврядування Донецька знову перешкоджають віруючим громадянам проводити мирні зібрання

Посадові особи виконавчого комітету Донецької міської ради перешкоджають віруючим громадянам міста проводити 1 червня 2008 року мирні збори зі спільною молитвою священнослужителів різних конфесій на площі Леніна у місті Донецьку.

06.04.2007

Правозахисники домоглися скасування Рішення Дніпропетровської міської ради, котрим обмежувалася свобода мирних зібрань

Володимир Чемерис та Андрій Шуляк, що представляють Інститут „Республіка”, подали позов про скасування Положення про проведення мирних заходів у м. Дніпропетровську, що було затверджене 21 серпня 2003 року рішенням виконавчого комітету Дніпропетровської міської ради. 30 березня було було задоволено у повному обсязі.

01.12.2006

Прокуратура зобов’язана всебічно розслідувати факт перешкоджання проведенню Маршу Свободи - рішення суду

29 листопада Шевченківський районний суд міста Києва (Суддя Павленко Оксана Петрівна) скасував як незаконну постанову Шевченківської районної прокуратури про відмову у порушенні кримінальної справи за статтею 340 Кримінального Кодексу України (незаконне перешкоджання проведенню мітингів, демонстрацій і т.д.) за фактом перешкоджання Маршу Свободи.

16.10.2006

Україна поліцейська?

Перше враження від побаченого на Хрещатику вранці 14-го жовтня 2006-го року: в Україні запроваджено надзвичайний стан.

20.09.2006

Чи збережеться свобода мирних зібрань?

Учора, 19 вересня, у Міністерстві юстиції України відбулося обговорення проекту закону про мирні зібрання в Україні з міжнародними експертами, правозахисниками та представниками правоохоронних органів. Основне питання правозахисників про те, чи буде збережена існуюча свобода мирних зібрань здається отримує позитивну відповідь.

11.05.2006

Заява інституту “РЕСПУБЛІКА” з приводу порушення київською міліцією права на мирні зібрання під час проведення "Маршу свободи" 6 травня 2006 року

6 травня 2006-го року київська міліція всупереч Конституції України, європейській Конвенції про захист прав людини і основних свобод та рішенню суду брутально перешкодила проведенню Маршу Свободи, метою якого було привернути увагу громадськості до проблеми розповсюдження наркотиків та СНІД.

08.05.2006

Проект закону про мирні зібрання Мін’юсту не відповідає європейським стандартам

Міністерство юстиції на виконання Указу Президента України щодо виконання зобов’язань України перед Радою Європи розробило законопроект „Про порядок організації і проведення громадянами зборів, мітингів, походів, демонстрацій та пікетувань”, який розміщений для громадського обговорення на сайті Мін’юсту в розділі „обговорюємо законопроекти”.

07.11.2005

Володимир Чемерис: 7 листопада для мене не свято, і ніколи ним не було

Володимир Чемерис: 7 листопада для мене не свято, і ніколи ним не було

C