13.06.2005

Чужі, або де знаходиться херсонська мерія

Время от времени у херсонцев появляется непреодолимое желание выйти к горисполкому и высказать все, что они думают по поводу городской власти. И это, кстати, их Конституционное право (рос.).

02.06.2005

Заборонено забороняти!

Коментар Інституту “Республіка” щодо законопроекту про свободу мирних зібрань, в центрі уваги - заява начальника УМВС у місті Києві Віталія Яреми

31.05.2005

Виглядає, що київська влада не любить геїв, лесбійок та Конституцію України

„Кожна людина має право на свободу мирних зборів і свободу асоціації з іншими, включаючи право створювати профспілки і вступати до них для захисту своїх інтересів. Здійснення цих прав не підлягає ніяким обмеженням, за винятком тих, які встановлені законом і необхідні в демократичному суспільстві в інтересах національної або громадської безпеки, з метою запобігання заворушенням і злочинам, для захисту здоров'я або моралі чи з метою захисту прав і свобод інших людей,” – Європейська Конвенція з прав людини

20.05.2005

Мер Києва порушує права громадян на мирні збори

Форум порятунку Києва та Українська народна партія дуже переймаються тим, що нинішній мер міста Києва Олександр Омельченко залишився поза критики в українських ЗМІ і вирішили виправити це становище. Вони не лише розкритикували дії мера щодо забудівлі міста, і не лише звернулись до нього з вимогами залишити свою посаду, але й вважають його прямим замовником кривавих подій, що розгорнулись під стінами КМДА, що мали місце 30 квітня і продовжились незаконним затриманням лідера Форуму спасіння Києва Віталія Черняховського 14 травня.

21.04.2005

Чим боролись, на те й напоролись

Гарантоване Конституцією право громадян на мирні збори, проведення мітингів і демонстрацій продовжує порушуватися в Україні, незважаючи на те, що теперішня влада сама показала приклад як потрібно відстоювати свої інтереси – у наметах.

13.12.2004

Верховний Суд України підтвердив незаконність постанови виконкому, в якій обмежується право на мирні збори

8 грудня Верховний Суд України підтвердив незаконність рішення виконкому Сєвєродонецької міськради "Про затвердження місць проведення зборів, мітингів та інших акцій". Створений важливий прецедент, і, в майбутньому, визначення Верховного суду може бути використано як доказова база при заперечуванні рішень органів місцевого самоврядування про встановлення обмежень на проведення зборів, мітингів і інших масових акцій.

29.11.2004

У Луганську розганяють мітинг за Ющенка

Вчора, з черговим приїздом на Луганщину Віктора Януковича, тут остаточно "встановлена" демократія. Суто по „понятіям”. Мітинги, що проводили прибічники Віктора Ющенка, були розігнані молодіжно-кримінальними регіоналами, а їх учасники побиті.

25.11.2004

Примусова участь в мітингу в Севастополі – це порушення прав людини

У вівторок, 23 листопада, на майдані Нахімова в Севастополі, під гаслами «Ні політичному перевороту!» відбувся мітинг в підтримку кандидата від влади на посаду Президента України В.Януковича, на який примусово скликали людей.

13.09.2004

Соціальні протести для влади гірші за політичні мітинги опозиції

Інститут „Республіка” нещодавно підготував доповідь про дотримання в Україні права на мирні зібрання протягом травня-серпня поточного року, перша частина якої розміщена на сайті інтернет-видання „ЗМІНА”. Згідно з даними доповіді найбільше порушень цього конституційного права громадян з боку силових органів зафіксовано під час проведення масових заходів соціального спрямування.

06.08.2004

Затримано учасників пішого походу з Сум до Києва

17 сумських студентів наразі перебувають Недригайлівському районному відділі внутрішніх справ Сумської області. За повідомленням УНІАН одного зі студентів госпіталізовано. Доля інших поки що невідома.

15.07.2004

В Росії новий закон обмежив право на публічні демонстрації

Обсерваторія охорони захисників прав людини, що є спільною програмою Міжнародної Федерація з прав людини (FIDH) та Світова організація проти катувань (ОМСТ) виразила свою стурбованість з приводу нового закону, що був прийнятий Російської Думою 4 червня 2004 року і підписаний Президентом В.Путіним 21 червня цього, оскільки він значною мірою обмежує право громадянського суспільства на проведення мирних публічних демонстрацій.

14.06.2004

Витяги зі стенограми Громадських слухань щодо законопроектів про мирні збори та демонстрації

Відбулися 25 травня 2004 року. Організатори: Рада українських правозахисних організацій, Інститут „Республіка”, Харківська правозахисна група.

09.06.2004

Про невідповідність Конституції України проектів законів № 5242 та № 5242-2

Олексій Свєтіков, Луганське обласне відділення ВГО „Комітет виборців України”

04.06.2004

Парламент відхилив усі законопроекти щодо права на мирні збори

Сьогодні Верховна Рада України відхилила два законопроекти щодо права на мирні збори: проект 5242, поданий групою народних депутатів, та проект 5242-2, поданий президентом України. Країна залишається без законодавчого регулювання цього питання.

03.06.2004

Київська міська влада хоче незаконно припинити завтрашнє пікетування посольства Китаю

Українська Асоціація „Міжнародна Амністія” звернулася з відкритим листом до представників органів державної та місцевої влади, посольств іноземних держав та представництв міжнародних організацій, в якому зазначала про можливість неправомірного припинення завтрашнього пікетування посольства Китаю, що присвячене 15-й річниці подій на площі Тяньаньмень (Китай).

C