28.05.2004

Хочеш помітингувати?

25 травня Радою українських правозахисних організацій, Інститутом "Республіка" та Харківською правозахисною групою за підтримки міжнародного фонду „Відродження” було проведено громадське слухання щодо законопроектів про мирні збори та демонстрації.

24.05.2004

Зауваження та пропозиції Харківської правозахисної групи до законопроектів щодо свободи мирних зібрань

Проекти Закону №5242 “Про порядок організації і проведення мирних заходів та акцій в Україні” від 8 квітня 2004 року та №5242-2 “Про збори, мітинги, походи і демонстрації” від 23 березня 2004 року.

24.05.2004

Ключові принципи майбутнього закону про мирні збори та демонстрації крізь призму європейських стандартів прав людини

Володимир Яворський, виконавчий секретар Ради українських правозахисних організацій (РУПОР)

22.05.2004

Висновок Центру Політико-правових реформ на проекти законів про мирні збори та демонстрації

Андрій Кірмач, Експерт Центру політико-правових реформ

22.05.2004

Коментар до проекту Закону України „Про збори, мітинги, походи і демонстрації” (Проект № 5242-2)

Тарас Крупський, Коаліція громадських організацій України “Свобода вибору”

15.05.2004

Громадське слухання щодо законопроектів про мирні збори та демонстрації

Громадське слухання щодо законопроектів про мирні збори та демонстрації буде проведено Радою українських правозахисних організацій, Інститутом "Республіка", Харківською правозахисною групою за підтримки міжнародного фонду „Відродження” 25 травня в м. Києві в приміщенні Регіонального центру Академії правових наук України (вул. Пилипа Орлика, 3) з 10.00 до 13.30, реєстрація з 9.30, обід з 14.00 до 15.00.

13.05.2004

МВС закликає парламент прискорити прийняття закону, що регулює дії правоохоронних органів під час організації та проведення зборів, мітингів і демонстрацій

Під час парламентських слухань щодо подій у Мукачево представник Міністерства внутрішніх справ України звернувся до народних депутатів України з проханням прискорити прийняття закону, що визначає правові підстави дій правоохоронних органів під час проведення мирних зборів і демонстрацій.

12.05.2004

Відкрите звернення Інституту „Республіка” до народних депутатів України: не схвалювати законопроект Президента "Про мітинги, збори, походи і демонстрації"

Президент України 23 березня 2004 року подав до Верховної Ради проект Закону України “Про збори, мітинги, походи і демонстрації” (Проект N 5242-2). Проект визначений як невідкладний, профільний комітет - Комітет з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин.

12.05.2004

Заява учасників Форуму громадських правозахисних організацій України „Права людини на виборах” щодо забезпечення права на мирні збори в Україні

Конституція України гарантує громадянам право на мирні збори, мітинги, походи і демонстрації. Це право є природнім і невід’ємним. Відповідно до статті 39 Конституції обмежити це право може лише суд і лише у виключних випадках.

07.05.2004

Уроки Травня

1 травня – традиційний день для масових зібрань в Україні. Цього дня щороку відбуваються мітинги і демонстрації, організовані профспілками, громадськими організаціями та політичними партіями. Але 2004 року право громадян на першотравневі зібрання було значно обмежене порівняно з попередніми роками.

06.05.2004

Народні депутати проти законопроекту Президента про збори, мітинги та демонстрації

Комітет Верховної Ради України з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин розглянув проекти законів про порядок організації і проведення мирних заходів та акцій в Україні, внесений народними депутатами України Г.Удовенком, І.Миговичем та іншими і про збори, мітинги, походи і демонстрації, поданий Президентом України Л. Кучмою.

30.04.2004

Вперше за майже 80-річну традицію влада забороняє проведення демонстрацій на 1 травня

Шевченківський районний суд міста Києва заборонив проведення 1 травня у центрі Києва масових акцій, запланованих блоком „Наша Україна”, Прогресивною соціалістичною партією, Комуністичною партією робочих та селян, Союзом анархістів, київськими комітетами комуністичної та Соціалістичної партії, передають Українські новини. Напередодні Галицький районний суд заборонив проводити демонстрації у центрі міста Львова. Дані заборони є відвертим нехтуванням права людини на свободу мирних зборів.

28.04.2004

Відкрите звернення Інституту „Республіка” до народних депутатів України: не схвалювати законопроект Президента "Про мітинги, збори, походи і демонстрації"

Президент України 23 березня 2004 року подав до Верховної Ради проект Закону України “Про збори, мітинги, походи і демонстрації” (Проект N 5242-2). Проект визначений як невідкладний, профільний комітет - Комітет з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин.

09.04.2004

В Україні планують прийняти закон щодо проведення мирних зборів та демонстрацій

Парламентський Комітет з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин розглянув законопроекти про порядок організації і проведення мирних заходів та акцій в Україні.

16.03.2004

В парламенті зареєстровано проект закону про проведення масових зборів і демонстрацій

У Верховній Раді України 11 березня зареєстрований проект закону № 5242 „Про порядок організації і проведення мирних заходів та акцій в Україні”, авторами якого стали народні депутати І.Мигович, В. Пустовойтов, а також І. Хоменко (секретаріат Комітету парламенту з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин) та В.Дзьобак (Апарат Верховної Ради України). 

C