16.12.2014

Чи варто об’єднуватись для захисту своїх трудових прав?

Від діяльності профспілок залежить наскільки ефективним буде захист прав працівників. Але часто через неготовіність профспілок це робити ситуація із захистом трудових прав в Україні залишається жахливою.

09.10.2014

Європейський Суд дозволив страйкувати пілотам. На черзі залізничники, лікарі, держслужбовці?

Працівники українських авіакомпаній отримали змогу публічно висловлювати обурення діями роботодавців та страйкувати. Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) у справі «Тимошенко та інші проти України» став на захист авіаторів, в той час як вітчизняні служителі Феміди раніше вважали: авіація – не місце для захисту трудових прав. Навіть у зв’язку з тривалою заборгованістю по виплаті заробітної плати, неналежними умовами роботи тощо.

03.02.2013

100% засновників нових профспілок в Луганську піддаються переслідуванням

Громадські організації Луганщини стверджують: 100% засновників нових профспілок в їх регіоні піддавалися переслідуванням з боку роботодавців. Зокрема це проявлялось в загрозах, безпідставних дисциплінарних стягненнях, звільненнях.

26.09.2011

Громадськість закликає владу не спотворювати законопроект про громадські організації

Громадські організації застерігають владу від зриву ухвалення демократичного законопроекту №7262-1 «Про громадські організації» та закликають Верховну Раду якнайшвидше ухвалити його без спотворення нинішніх демократичних норм.

12.05.2011

В Україні обмежують свободу на об’єднання! (відео)

У 2008 році Європейський суд справ людини визнав українське законодавство таким, що порушує право на об'єднання громадян. 21 квітня 2011 року Верховна Рада не розглянула законопроект 7262-1 "Про громадські організації". 12 травня черговий раз законопроект на порядку денному ВР...але шансів на прийняття дуже мало.

10.02.2010

Як гартуються НУО

Співпрацю органів державної влади та місцевого самоврядування із неурядовими організаціями не обговорюють хіба що ліниві. Активно приймаються, відміняються, лобіюються старі та нові законодавчі акти щодо забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики, розробляються та просуваються законопроекти щодо покращення становища організацій громадського сектору. Однак, видається, віз і нині там...

03.02.2010

ГУБОЗ МВС України перевіряє законність нанесення Вінницькою правозахисною групою шкоди міжнародному іміджу України

Другого лютого 2010 року до офісу Вінницької правозахисної групи завітав співробітник Головного Управління по боротьбі з організованою злочинністю МВС України у Вінницькій області Олександр Анатолійович Мамнич, який повідомив, що до Вінницького УБОЗ з Міністерства внутрішніх справ поступила вказівка щодо проведення перевірки законності діяльності Вінницької правозахисної групи, в частині поширення заяв, які наносять шкоду міжнародному іміджу України.

15.10.2009

Депутатський законопроект про громадські організації гірше урядового

Аналіз законопроекту про громадські об’єднання № 4633 свідчить про те, що даний законопроект не вирішує наявних проблем законодавчого регулювання діяльності громадських організацій. Зокрема, він зберігає низку норм, які не відповідають європейським вимогам щодо статусу неурядових організацій та рішенням Європейського суду з прав людини.

05.10.2009

Громадські організації просять Тимошенко виконувати свої обіцянки

Низка відомих українських громадських організацій направила відкритого листа до Прем’єр-міністра України Юлії Тимошенко, в якому звертає увагу глави уряду на невиконання частини 1 урядової програми щодо ухвалення нової редакції закону "Про об'єднання громадян" та блокування цього процесу депутатами фракції БЮТ.

24.09.2009

Депутати відмовилися розглядати законопроект про громадські організації

22 вересня 2009 року Комітет Верховної Ради з питань правової політики взагалі відмовився розглядати проект Закону України "Про громадські організації" (реєстраційний номер 3371 від 14.11.2008 року). Таку позицію публічно озвучив голова Комітету Сергій Міщенко, член фракції Блоку Юлії Тимошенко.

08.05.2009

Інститути громадянського суспільства та інститут громадських організацій в Україні: теоретико-методологічні та нормопроектні аспекти

Сучасні конституційні процеси в Україні характеризуються не лише своєю неоднозначністю, а й динамічністю. Йдеться не тільки про їх політико-правовий вимір, а передусім про розширення кола суб’єктів конституційно-правових відносин і оптимізацію їх правового статусу, удосконалення існуючих і утвердження нових інститутів держави і інститутів громадянського суспільства, котрі трансформуються з політичної у конституційно-правову площину й, тим самим, збагачують систему конституційного права та знаходять своє логічне продовження в системі чинного законодавства України.

25.12.2008

Громадським організаціям – новий закон

На даний момент базовим Законом, що регулює діяльність громадських організацій, є Закон України «Про об’єднання громадян» від 16 червня 1992 р. Законодавче регулювання діяльності громадських організацій піддається обґрунтованій критиці з боку представників третього сектора. Значною мірою внаслідок лобіювання ними зміни нормативної бази діяльності громадських організацій Кабінетом Міністрів України було внесено до парламенту проект закону «Про громадські організації».

05.12.2006

Система легалізації об"єднань громадян - орган цензури громадянського суспільства в Україні

Напевно кожна людина, що намагалася створити нову громадську організацію, стикалася з перешкодами (цензура статутних документів, «поради», відмова в реєстрації, банальне хабарництво, або інше), створеними державними органами реєстрації, що підпорядковані Міністерству юстиції. Держава, що так багато говорить про розвиток громадянського суспільства, системно придушує його прояви в зародках.

22.11.2006

В Чернігві обговорили питання оподаткування підприємств громадських організацій інвалідів

22 листопада заступник голови Чернігівської облдержадміністрації Наталія Білоус провела засідання Регіональної комісії з питань діяльності підприємств та організацій громадських організацій інвалідів у Чернігівській області.

04.06.2004

Чи будуть далі ліцензувати неурядові громадські організації?

Комітет Верховної Ради України у справах пенсіонерів, ветеранів та інвалідів рекомендує парламенту підтримати за основу проект закону про внесення змін до Закону України "Про соціальні послуги" (щодо учасників ринку послуг).

C