09.02.2004

Презентація нових проектів законів для неприбуткових організацій

Проект Закону України “Про соціальні послуги” та нова редакція проекту Закону “Про непідприємницькі організації” в остаточній редакції будуть презентовані 11 лютого у Києві. Презентація має підсумувати результати громадського обговорення та висновки робочої групи Громадської ради, думку незалежних експертів.

09.01.2004

В цьому році можуть примусово ліквідувати 80 відсотків усіх політичних партій

Парламент невдовзі розгляне низку змін до Закону України „Про політичні партії в Україні”. Комітети Верховної Ради України вже рекомендують прийняти їх за основу. Зміни стосуються підстав примусової ліквідації політичних партій в Україні і виглядають непереконливо.

29.12.2003

Відкритий лист до членів тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з розслідування діяльності міжнародних донорських організацій

Відкритий лист ініціативної групи представників засобів масової інформації, громадських та благодійних організацій Сумщини до членів тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з розслідування діяльності міжнародних донорських організацій.

26.12.2003

Поради "грантоїдам"

Бурхлива реакція, яку викликало створення Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з питань встановлення фактів закордонного втручання у фінансування виборчих кампаній в Україні через недержавні організації, що існують на гранти іноземних держав, добре обґрунтована історичним досвідом пострадянського суспільства. Пропонуємо вам деякі поради, які будуть корисними при застосуванні до вас цієї постанови.

25.12.2003

Починається податковий тиск на неурядові організації

В парламенті зареєстровано законопроект щодо змін до Державного бюджету на 2004 рік, який передбачає збереження існуючої ситуації оподаткування неприбуткових організацій. Нагадаємо, що відповідно до прийнятого бюджету, зупиняється дія статей, які надають пільги комерційним підприємствам при наданні благодійної допомоги неприбутковим організаціям.

08.12.2003

Держава вперше починає ліцензувати некомерційну діяльність

З 1 січня 2004 року набуває чинності Закон України „Про соціальні послуги”, який передбачає обов’язкове ліцензування організацій, що надають соціальні послуги, а також встановлює вимогу професійної придатності до надання таких послуг.

05.11.2003

Комітет з питань правової політики рекомендує парламенту прийняти за основу зміни до Закону України "Про об’єднання громадян"

Основною метою законопроекту, за словами одного із авторів законопроекту народного депутата Віталія Хомутинника, "є визначення чіткої процедури легалізації громадських організацій, їх спілок шляхом повідомлення про заснування, її строки, підстави та порядок прийняття легалізуючим органом рішення про відмову".

C