12.10.2015

Злочини без покарання: чи реально в Україні притягнути до відповідальності злочинця-гомофоба?

В Україні правоохоронці та влада продовжують вперто ігнорувати злочини з гомофобних мотивів. Це, в свою чергу, призводить до зростання їх кількості. Все більше українців можуть стати жертвами радикальних угрупувань та їх прихильників. Адже якщо сьогодні радикальні організації можуть поставити собі за мету знищення однієї групи людей, завтра їх жертвою можете стати кожен, хто ходить не в ті кінотеатри, кафе, клуби чи книгарні.

15.09.2015

Правозахисники обіцяють покарати банки, які дискримінують кримчан

Банки ігнорують постанову суду, якою кримчан знову визнали резидентами. Про це заявляють представники правозахисних організацій, які отримали вже десятки звернень обурених переселенців. Фінансові установи продовжують дискримінувати кримчан, пред’являючи до них вимоги, з якими «нормальні» українці не зіштовхуються. Правозахисники переконані: НБУ міг дати вказівку продовжувати дискримінацію кримчан, обґрунтовуючи це своїм наміром оскаржити вказане рішення суду.

08.04.2015

Правозахисники закликають спростити процедуру отримання документів для ромів-переселенців

8 квітня, в Міжнародний день ромів, представники громадських організацій закликали владу звернути увагу на проблеми ромів-переселенців. Адже, як свідчить статистика, наразі вони є однією з найбільш уразливих категорій українців. Люди, які і в мирний час через своє етнічне походження належать до найбільш дискримінованих верств населення, тепер стають об’єктами подвійної дискримінації.

11.03.2015

Правозахисники: Постанова Кабiнету Мiнiстрiв №79 наступає на права переселенців

Програма USAID «Права людини в дії», яка впроваджується Українською Гельсінською спілкою з прав людини, провела прес-конференцію щодо ухвалення Кабінетом Міністрів України 4 березня 2015 дискримінаційної постанови №79, яка стосується питань оформлення і видачі свідоцтв про взяття на облік осіб, що переміщаються з тимчасово окупованих територій України , або з районів проведення АТО.

23.02.2015

Правозахисники: «Жовтень» може стати не останньою жертвою злочинів на ґрунті ненависті

Правозахисники стверджують: по розслідуванню підпалу кінотеатру «Жовтень» виникає багато запитань. Зокрема, чому правоохоронці не бажають визнати очевидне – злочин був скоєний на ґрунті ненависті. І, можливо, за підпалом стоять не лише затримані особи, а й конкретна організація, яка цьому не зупиниться.

21.01.2015

Нові жертви дискримінаційних дій Національного Банку України

Правозахисники зазначають: своїми нормативними актами Національний банк України поділив кримчан на три групи: ті, що проживають в Криму, внутрішньо переміщені особи, та громадяни, які вже давно виїхали з Криму, проживають на материковій Україні та мають кримську прописку. І проблеми, які через недалекоглядні дії НБУ несподівано виникли у третьої групи, вирішити неможливо. Причина – недосконалість законодавства.

01.12.2014

УГСПЛ переконана, що Конституційний Суд може вирішити низку проблемних питань в сфері психіатрії

Експерти Української Гельсінської спілки з прав людини надали Конституційному Суду правовий аналіз ситуації в сфері психіатрії в Україні. Адже Європейський Суд з прав людини (ЄСПЛ) неодноразово наголошував, що національне законодавство в цій сфері є неякісним та суперечить міжнародним стандартам в сфері психіатрії.

14.11.2014

Правозахисники притягнуть Нацбанк до відповідальності за дискримінацію кримчан

Правозахисники звернулися до суду з вимогою скасувати протиправні положення, які містить Постанова НБУ № 669 щодо кримських українців та вимагають компенсацію моральної шкоди в розмірі 16 тисяч гривень, адже наразі кримчани обмежені в можливості користуватися основними банківськими послугами: відкриття рахунків, обмін валюти, здійснення виплат тощо.

29.11.2013

Позитивні рішення на користь позитивних людей

Міжнародний день боротьби зі СНІДом, 1 грудня – це не просто привід наголосити на умовах життя та масштабах розповсюдження епідемії СНІДу в Україні. Необхідного поставити більш гостріше питання – як почуваються ВИЧ-позитивні громадяни, чи захищені їх права?

23.11.2013

Українські суди практично недоступні для маломобільних груп населення

Українські суди практично недоступні для маломобільних груп населення – саме такий висновок зробили координатори Всеукраїнської кампанії «Правосуддя без бар’єрів», оприлюднивши результати моніторингу 72 українських судів у 16 областях України. Окрім фізичних бар’єрів, є чимало безглуздих правил і заборон, які ускладнюють для громадян реалізацію свого права на справедливий суд.

15.11.2013

Правозахисники назвали найбільш злісних порушників принципів рівності та недискримінації

З нагоди Міжнародного дня толерантності, який у всьому світі відзначається 16 листопада, правозахисники оприлюднили імена осіб та організацій, які найбільш злісно порушували принципи рівності та недискримінації в Україні протягом року.

28.05.2013

Заява Коаліції з протидії дискримінації щодо маршу рівності, що відбувся у києві 25 травня 2013 року

Коаліція відзначає високий рівень професіоналізму, що продемонструвала столична міліція та спеціальні підрозділи, а також державна автоінспекція у справі забезпечення правопорядку під час Маршу рівності. Цього року правоохоронні органи держави засвідчили, що мають достатньо ресурсів та навичок, щоб гідно та ефективно забезпечувати правопорядок.

22.05.2013

Проект «Без Кордонів» заявляє про свою підтримку Маршу Рівності, запланованого на 25 травня у Києві

Марш Рівності оголошено як публічну правозахисну акцію з вимогами забезпечити рівні права та можливості для громадян України, які належать до ЛГБТ-спільноти. На сьогоднішній день, організатори Маршу стикаються з погрозами з боку радикально налаштованих опонентів, а також з проблемами при узгодженні місця і часу проведення маршу з КМДА.

18.04.2013

Олаолу Фемі звільнений з СІЗО після півтора років арешту за абсурдним звинуваченням

Нігерієць Олаолу Сунканмі Фемі у середу, 17 квітня, після вісімнадцятимісячного ув’язнення був звільнений з-під варти прямо в залі суду. Нагадаємо: луганська прокуратура пред’являє Фемі звинувачення у нападі з метою вбивства на компанію молодих людей. Звинувачення, на думку правозахисників, не витримують критики. Суд взяв до уваги аргументи низки громадських організацій та Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, і постановив змінити підсудному запобіжний захід з утримання у СІЗО під арештом на звільнення під поруку Всеукраїнської молодіжної громадської організації "Фундація Регіональних Ініціатив". Про це повідомляє Ініціатива "Справедливість для Олаолу".

04.04.2013

Міністерство охорони здоров’я дискримінує інвалідів

З кричущим випадком дискримінації зіштовхнулося подружжя з інвалідністю з Вінниці. Чоловік та дружина, які є інвалідами 2-ї групи, вирішили всиновити дитину, проте не змогли стати навіть кандидатами на усиновлення.

C