25.02.2013

Правозахисники: боротьба з дискримінацією відбувається тільки для замилювання очей ЄС

Коаліція з протидії дискримінації (КПД) стверджує, що антидискримінаційне законодавство в Україні створюється не для захисту прав людини, а лише для лібералізації візового режиму з Європейським Союзом. Адже черговий законопроект Мінюсту, від обговорення якого громадськість відсторонили, знову не містить достатніх ефективних механізмів захисту постраждалих.

30.01.2013

Дискримінація в Україні – поодинокі факти чи системна проблема, з якою може зіштовхнутися кожен?

Правозахисники стверджують: дискримінація в Україні – справжня проблема. Вона може торкнутися кожного, незалежно від статі, віку чи стану здоров’я. На необхідність подолання цієї проблеми звернули увагу одразу 40 країн-учасниць ООН під час проходження Україною Універсального періодичного огляду (УПО) в Женеві у жовтні 2012 року. Та чи дійсно жителів України дискримінують?

16.01.2013

Коаліція з протидії дискримінації навчила боротися за свої права людей з інвалідністю

12 січня 2013 року Прем’єр-міністр України доручив Міністерству охорони здоров’я разом з Міністерством регіонального розвитку розробити зміни до умов ліцензування аптек, а також медичних закладів, які б гарантували вільний доступ до приміщень людям з обмеженими можливостями. Цього разу ліцензійні вимоги до технічних умов приміщень медичних закладів повинні бути однозначними, добре продуманими, і їх виконання обов’язковим для всіх.

19.11.2012

Україні потрібно вдосконалювати антидискримінаційне законодавство – експерти

В Україні відсутні реальні механізми захисту від дискримінації, тому нещодавно прийнятий Верховною Радою закон «Про засади запобігання та протидії дискримінації» потребує кардинальних змін.

03.10.2012

Заборона пропаганди гомосексуалізму: захист дітей чи дискримінація?

Представники ЛГБТ-спільноти виступають проти ухваленого Верховною Радою в першому читанні законопроекту, який передбачає заборону пропаганди гомосексуалізму, спрямованої на дітей. Представники ЛГБТ-спільноти називають цей документ «гомофобним», таким, що суперечить Конституції України. Натомість ініціатори законопроекту стверджують, що його варто було ухвалити ще 20 років тому.

13.09.2012

Більше 150 організацій та громадських активістів просять Януковича ветувати антидискримінаційний закон

13 вересня 2012 року Коаліція з протидії дискримінації в Україні (КПД), яка об’єднує 34 громадські організації з різних регіонів України, направила звернення до Президента України Віктора Януковича із проханням накласти вето на закон № 10458 «Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні», прийнятий Верховною Радою 6 вересня 2012 року.

11.09.2012

Правозахисники збирають підписи для ветування Закону «Про засади запобігання та протидії дискримінації»

Очевидним є той факт, то як урядовцям, які розробляли законопроект, так і законодавцям, які його приймали, явно забракло часу для якісного вивчення загальновизнаних європейських стандартів у даній сфері та повного врахування всіх обставин соціальної дійсності.

05.06.2012

Депутати приймуть «бракований» закон проти дискримінації?

Депутати готові розродитися черговим мертвонародженим законом. Цього разу проти дискримінації. Однак і сам зміст законопроекту, і те, як йому торували шлях до законодавців, ризикує перетворити ухвалення документу на банальне окозамилювання та ігнорування думки громадськості, стверджує організація Проект “Без Кордонів”.

01.06.2012

Генпрокуратура вважає, що масових проявів расизму в Україні немає. Правозахисники наводять інші факти

Генеральний прокурор України заявив, що злочинів на грунті расизму в Україні майже немає. В свою чергу Європейська комісія проти расизму та нетерпимості (ЄКРН) в своїй доповіді відзначає що "масштаби проблеми є замаскованими, оскільки існує тенденція кваліфікувати злочини на ґрунті расової ненависті як хуліганство".

21.05.2012

Негарні заучки в гостях у Табачника

Близько десяти дівчат, які закінчили аспірантуру чи магістратуру, взяли свої дипломи, вдягнули найкращі сукні і прийшли до міністра Дмитра Табачника "на побачення". Сталося це через слова міністра про те, що в аспірантурі та магістратурі навчаються некрасиві дівчата.

14.05.2012

Люди з обмеженими можливостями: коли рівність принижує

Спробуйте порахувати кількість людей в інвалідному візку, яких ви бачили за останній місяць (а то й рік) на вулицях міста. Швидше за все, вам вистачить пальців однієї руки. Невже наше суспільство настільки здорове? Або ж є інші причини?

01.03.2012

Іноземні студенти в Україні: солодкі обіцянки та гіркі проблеми

Корупція, расова дискримінація та візові проблеми – це перелік основних труднощів, з якими стикаються іноземні студенти в Україні.

27.02.2012

Стратегія проти дискримінації: український уряд забув про секс-меншини

В урядовому проекті Стратегії з боротьби із дискримінацією відсутня згадка про протидію дискримінації за віком, сексуальною орієнтацією, ґендерною ідентичністю. Організації секс-меншин звертаються до Президента.

22.02.2012

Європейська комісія проти расизму та нетерпимості: в Україні не існує вичерпного антидискримінаційного законодавства

Європейська комісія проти расизму та нетерпимості (ЄКРН) оприлюднила сьогодні нову доповідь по Україні. Тимчасово виконуючий обов'язки Голови ЄКРН, Франсуа Сaнт'Анджело, зазначив, що незважаючи на те, що було досягнуто певних успіхів, деякі питання продовжують викликати занепокоєння у більшості галузей, на які поширюється мандат Комісії.

02.02.2012

Публікація тернопільської газети – гол у ворота України

Стаття «Нової тернопільської газети» не тільки демонструє порушення журналістських стандартів, але й погіршує імідж України напередодні Євро-2012.

C