19.11.2011

Правозахисники орилюднили результати моніторингу проявів расизму в українському сигменті інтернету

За попередніми спостереженнями, що їх Проект «Без Кордонів» Центру «Соціальна Дія» проводив протягом 2008-2010 рр., і систематичніше — протягом квітня-травня 2010 р., расистські та ксенофобські сайти українського сегменту Інтернету не лише поширюють ненависть, а й координують діяльність окремих індивідів та груп, дають приклади для наслідування, і намагаються поширювати ксенофобські погляди за межі ультраправих кіл.

24.10.2011

Інваліди напередодні Євро-2012: до нас не дослухаються

Українські міста завершують підготовку до Євро-2012. Водночас, практично до всіх об’єктів є зауваження щодо доступності для людей з обмеженими фізичними можливостями. Про це, зокрема, свідчить приклад Львова.

20.10.2011

В Україні люди з обмеженими можливостями потерпають від безробіття

В Україні приблизно 2,6 мільйона людей з обмеженими можливостями. За останніми даними американського звіту про права людини, із них працевлаштовані 13% осіб. Натомість у Міністерстві праці та соціальної політики України повідомляють, що працює майже кожен четвертий українець з особливими потребами.

26.09.2011

«Бійся скінхедів та міліціонерів»

У мене задзвонив телефон. Той, хто дзвонив, представився як Б., біженець з Гвінеї, шукач притулку. Він попросив про зустріч, сказав, що хоче розповісти про свою історію «спілкування» з харківською міліцією. При зустрічі з’ясувалося, що Б. – молодий африканець, який вже кілька років живе в Україні, але ніяк не може звикнутися з пануючим в Харкові міліцейським свавіллям у відношенні до іноземців. «Ви напишіть про це! Може бути, великі міліцейські начальники не знають про всі ці порушення, а коли прочитають, накажуть їх зупинити», – благав Б.

23.08.2011

В Україні готується стратегія боротьби з дискримінацією

Стратегія визначатиме сутність державної політики у сфері протидії проявам дискримінації за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками, а також пріоритети та принципи у цій сфері.

03.08.2011

Альтернативна доповідь щодо виконання Україною Міжнародної конвенції ООН про ліквідацію усіх форм расової дискримінації

2 вересня Україна звітуватиме в Женеві у Комітеті з подолання расової дискримінації про виконання Конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації. Українська Гельсінська спілка з прав людини підготувала для Комітету Альтернативну доповідь. З її текстом можна ознайомитись тут

27.07.2011

Дискримінація по-українські: проблема існує, але її не існує

Якщо почитати звіт України до Комітету з подолання расової дискримінації, то складається враження, що наші чиновники тільки над цією проблемою і працюють. І дискримінація ця якщо не подолана, то уже майже не існує, так дрібниці. Громадські організації іншої думки.

27.07.2011

«Мова ворожнечі» на офіційних сайтах міліції – заохочування суспільства до дискримінації чи правова безграмотність?

20 червня Центральний районний суд міста Севастополь визнав винним у вчиненні кримінального злочину – розпалюванні міжнаціональної ворожнечі – лідера козачої громади «Соболь» Віталія Храмова і призначив йому покарання у вигляді штрафу на суму 23 тисячі гривень.

22.07.2011

Підготовано комплексний законопроект із протидії дискримінації

Коаліція з протидії дискримінації, що об'єднує понад 20 громадських організацій, підготувала комплексний законопроект “Про захист від дискримінації”. Про це повідомили учасники прес-клубу, що відбувся 21 липня в Києві. Захід організував Міжрегіональний центр ЛГБТ-досліджень “Донбас-СоцПроект” у межах проекту “Антидискримінаційна дія – на шляху до змін: розробки, популяризація, промоція” за підтримки програми “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження”.

15.07.2011

Гомофобія у стінах парламент

На розгляді парламентського комітету з питань свободи слова перебуває законопроект, мета якого – унеможливити «пропаганду гомосексуалізму». Правозахисники стурбовані проявами гомофобії у стінах Верховної Ради.

05.07.2011

Статева нерівність на робочому місці

Чоловіки є керівниками більшості українських компаній і лише на 14% підприємств головують жінки. Третина українських працівниць жіночої статі стикалися з ситуаціями, коли чоловіки мали переваги в розмірі оплати праці та при прийомі на роботу. Такими є дані соціологічних опитувань.

30.05.2011

Російська правозахисниця: Україна стає притулком для російських праворадикалів

До вашої уваги виступ співробітниці російського інформаційно-аналітичного центру "СОВА" Наталі Юдіної під час міжнародної конференції "Толерантність та ненависть онлайн: глобальний виклик".

05.04.2011

Міліція не бачить расизму в інциденті з побиттям громадянина Нігерії в київському метро

Київська міліція кваліфікує інцидент з побиттям темношкірого чоловіка, який стався між станціями метро Хрещатик і Арсенальна, як хуліганство без расистських мотивів, повідомляє LB.ua.

15.03.2011

Чи актуальне на сьогодні дослідження трудової дискримінації людей старшого віку?

Демографічна ситуація України вже протягом двох десятиліть залишається невтішною, а всі прогнози на майбутнє говорять про те, що до 2025 року українська нація суттєво скоротиться і постарішає. Із проблеми старіння населення витікає інша проблема — навантаження на ринок праці. За оцінками соціологів, на сьогодні на 100 працюючих громадян припадає 86, 2 пенсіонери, а до 2025 року їхні частки зрівняються.

04.03.2011

Кожен 5-й лікар відмовляє ВІЛ-позитивному в медичному обслуговуванні

Результати всеукраїнського дослідження «Індекс стигми ЛЖВ» стверджують – більша половина (51%) українців, хворих на ВІЛ/СНІД, стикалися з проявами дискримінації та стигматизації. Здебільшого це проявляється через плітки (30%), усні образи хворого (18%) та психологічний тиск з боку подружжя/партнера (12%).

C