14.02.2011

Кабмін заборонив приймати до вищих навчальних закладів МВС жінок. Ла Страда-Україна вимагає зупинити дискримінацію

У 2011 році накладається заборона на прийняття до вищих навчальних закладів МВС України громадян жіночої стати, а також низки інших груп громадян, що суперечить Конституції України, Законам України «Про міліцію», «Про освіту», «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків».

21.12.2010

Опубліковано дослідження Злочини на грунті ненависті в Україні за 2009-2010 роки

Організація "Європейський діалог" провела дослідження злочинів на грунті ненависті в Україні за 2009-2010 роки. Дослідження українською мовою можна скачати нижче. Дослідження було проведено з ініціативи та за фінансової підтримки Фонду "Пам'ять, відповідальність і майбутнє ". Автори дослідження Штефані Шиффер, Тетяна Катсберт і Сабіна Росман.

13.12.2010

Чернігівські неонацисти поздоровили правозахисників з Міжнародним днем прав людини, напавши на їх офіс (фото)

Біля 22 години 12 грудня 2010 року офіс Чернігівського громадського комітету захисту прав людини знову був атакований невідомими особами, що сповідують екстремістську та расистську ідеологію.

07.12.2010

Ксенофобія й антисемітизм в українському інтернеті: розпочато моніторинг рейтингових сайтів

За ініціативою народного депутата Олександра Фельдмана в Україні почато моніторинг рейтингових інтернет-видань на предмет проявів ксенофобії, антисемітизму й насильства. Правозахисники радять ініціаторам бути обережними.

17.11.2010

«В українській політиці є перепони, які жінкам неможливо подолати» - німецький експерт

Українкам непросто зробити політичну кар’єру. Незначна частка жінок у Верховній Раді – доказ тому, вважає Вальтер Кауфманн з німецького фонду імені Генріха Бьолля. «Менше 8% депутатів українського парламенту – жінки. Такі цифри самі за себе говорять.

21.10.2010

Проблема Євро-2012 - міліція пропагує нетерпимість і агресію

Проблеми расизму і ксенофобії у межах підготовки до "Євро-2012" в середу обговорювали у Львові. Представники влади наголошували, що системних проявів нетерпимості і расизму в Україні немає. Правозахисники ж стурбовані поведінкою українських правоохоронців, бо випадки ксенофобії з боку силових органів у 2010 році - почастішали.

18.08.2010

Дискримінація жінок в Україні: факти є, закони є, наслідків – жодних

Українки намагаються протистояти дискримінації за ознакою статі на робочому місці. Наприклад, коли догляд за дитиною гальмує кар’єру. Успішні приклади боротьби з цим явищем трапляються за кордоном, а не в Україні.

05.08.2010

Як ДАІ не забезпечує безпеки на дорогах

Співпрацівники ДАІ проявляли гідну подиву активність напередодні та й в День хрещення Русі. Тільки можете не шукати результатів у зменшенні катастрофічної кількості загиблих на дорогах. Ні, у правоохоронців було зовсім інше завдання.

05.08.2010

Б’ють не по паспорту...

Рівненські міліціонери спровокували міжнародний скандал. Під час операції «Нелегал» у кафе «Райський сад» вони безпідставно затримали двох азербайджанців, які цілком легально перебували в Україні, гостюючи у батька. Іноземці поскаржились президентам України та Азербайджану, в посольство та в правоохоронні органи. Гості стверджують, що у міськвідділі міліції на вул. Пушкіна їх били і принижували. Того ж дня у тому ж кафе рівненські міліціонери за нелегалів сприйняли й керівників компанії «Азеркорп-Автобан», яка будує об’їзну навколо Рівного.

10.06.2010

Звернення громадських організацій України до учасників та учасниць Всеукраїнської наради з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків в Україні

Ми схвильовані також досить поверховим підходом до розуміння ґендерної проблематики, який містить Державна програма економічного і соціального розвитку України на 2010 р. Серед основних завдань у сфері забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків визначені лише протидія насильству й торгівлі людьми. Не приділяється увага зменшенню ґендерного розриву у розмірах заробітної плати чоловіків та жінок, низькій представленості жінок в процесах прийняття рішень та іншим виявам ґендерної дискримінації.

28.04.2010

Обмеження права жінок на участь в державному управлінні як позитивна дія ?

За подіями навколо Чорноморського флоту та газовими угодами, рішенням Конституційного Суду та стрімким зростанням чисельності коліціянтів у Верховній Раді забулися слова прем'єр-міністра Азарова про те, що "не жіноча це справа - проводити реформи в Україні". Але цей вислів, який сколихнув громадськість не тільки в Україні, але й за кордоном, ще не канув в Літу.

09.04.2010

За кількістю жінок-вископосадовців Україна пасе задніх

За словами голови правління міжнародної благодійної організації «Український жіночий фонд» Наталі Карбовської така мізерна кількість жінок у владі є неприпустимою у країні, де 54% населення складають жінки. «Українські політики завжди дивували наших співвітчизників своїми неординарними заявами, але цього разу вони перевершили самі себе», - сказала вона, коментуючи висловлювання прем'єр-міністра України Миколи Азарова щодо відсутності жінок в уряді.

07.04.2010

Протидія кримінальним проявам расизму силами МВС України: мовою фактів

У 2008 році відносно іноземців було учинено 403 злочинних посягань, з яких 15 злочинів проти особи, у тому числі вмисних убивств – 12 (розкрито – 11), тяжких тілесних ушкоджень – 13 (10) та середньої тяжкості тілесні ушкодження – 9 (7). Крім того, учинено 38 хуліганських дій, з яких 34 розкрито.

02.04.2010

Чому я подала в суд на прем’єра Азарова?

«Навіщо ти це робиш? Чого ти хочеш добитися, окрім зайвих проблем та судової тяганини? А може, твоє рішення ще й негативно потім вплине на тебе? Бо судитися з тими, у кого вся повнота влади в країні, справа небезпечна? Чи взагалі, приймуть у тебе такий позов?» Ці та інші питання ставили мені і друзі, і колеги. Але рішення було прийняте фактично миттєво, відразу після того, як я прочитала вислів прем’єра з приводу того, що проводити реформи - то не жіноча справа.

23.03.2010

Правозахисники скаржаться Карпачовій на дискримінацію жінок Азаровим

Вперше в історії України Уповноваженому Верховної Ради України з прав людини подана скарга на Прем’єр-міністра України по факту дискримінації за ознакою статі!

C