16.03.2010

«Місце жінки – на кухні»...

...Якось загубилася ще одна дуже помітна риса нового уряду – а саме його виключно чоловіче обличчя. Жодної жінки! І не сказати, щоб у Партії регіонів не було представниць прекрасної статі, достойних урядових крісел. Але чомусь ні Ірина Акімова, якій пророкували портфель міністра економіки, ні та ж Ганна Герман, ні Олена Бондаренко, ні Раїса Богатирьова в уряд не потрапили... Пригадується у зв’язку з цим фраза “Місце жінки – на кухні”, сказана Віктором Януковичем у розпал виборчої кампанії. Фраза, хоч і “вирвана з контексту”, як стверджували прихильники кандидата-“регіонала”, виявилася щодо уряду Азарова пророчою.

03.03.2010

Європейський суд став на бік гомосексуалів

Держава не може дискримінувати гомосексуальні стосунки, посилаючись на необхідність захисту сім`ї, що створена чоловіком і жінкою - таке рішення ухвалив Європейський суд з прав людини у Страсбурзі.

26.02.2010

Україна стане базою ультраправого тероризму?

Неонацисти з усієї Європи приїдуть в Україну. Останні мають намір відвідати «Фестиваль німецько-слов’янського братства» 27-го лютого у Києві, організований ультраправими. У заході приймуть участь гурти «9 Вал» (Україна), «Сокира Перуна» (Україна), “Anti-system” (Росія), “Moshpit” (Німеччина) та інші. В анонсі заходу (http://www.reactor.org.ua/main/2728-27-lyutogo-nshc-v-kiyevi.html) вказано виступ «пропагандиста з Росії», тобто захід супроводжуватиметься публічними закликами до розпалювання міжнаціональної ворожнечі.

16.02.2010

В Чернігові шукали шляхи запобіганню ксенофобії

У Чернігові відбувся перший круглий стіл, організований Правозахисним Фондом імені Р. І. Марочкіної за сприяння Фонду Рози Люксембург, під назвою „Запобігання росту ксенофобії: у пошуках спільних стратегій”. Захід відвідали не лише активісти лівих, антифашистських і правозахисних рухів, а й представники націоналістичних організацій. Обговорення було насичене дискусіями і водночас учасники різних „таборів” визначили спільні позиції в оцінці ксенофобії як суспільного явища. Попри інформацію деяких неофашистських сайтів, представники націоналістів поводили себе досить толерантно.

15.02.2010

Національність і злочинність: штучний зв’язок

Одного ранку чорношкірий чоловік і двоє його білошкірих колег, сидячи в офісі неподалік автозаправки, почули жіночий крик: «Допоможіть! Грабують!». Вони кинулися за білошкірим злодієм, і чорношкірий чоловік, наздогнавши його, затримав. На цей час поліція вже прибула на місце злочину. Один із поліцейських, припустивши, що чорношкірий чоловік і є злодієм, схопив його за руку і наказав: «Підеш зі мною».

20.01.2010

Мінюст стверджує, що Сімейний кодекс дискримінує чоловіків

Міністерство юстиції виявило ознаки статевої дискримінації в окремих положеннях Сімейного кодексу України. Як повідомив Міністр юстиції Микола Оніщук, такі висновки зроблені за результатами гендерно-правової експертизи Сімейного кодексу, що була здійснена Міністерством юстиції. Висновок направлений на ознайомлення до Верховної Ради України як органу, що ухвалив указаний закон, а також до Міністерства у справах сім’ї, молоді та спорту як органу виконавчої влади, що забезпечує рівні права та можливості жінок та чоловіків.

18.01.2010

Примирення не починається зі списків взаємних звинувачень

Йосиф Зісельс — громадський діяч, віце-президент Конгресу національних громад України, голова Вааду України (Асоціації єврейських організацій і спільнот) колишній радянський політв’язень — відомий широкому загалу в Україні і за кордоном тим, що, не оминаючи складних історичних тем, націлений перш за все на конструктив. Тобто на пошук виходу зі складних ситуацій у міжетнічних відносинах і творення стратегії відносин мирних та взаємодоповнюючих. Передумови такої стратегії пан Зісельс окреслив ще під час ув’язнення в радянських концтаборах, де взаємодіяв із політв’язнями різних національностей, та в Раді національностей Народного руху України, яку очолював наприкінці 1980-х.  

22.10.2009

Проблематика етнічного профайлінга в діяльності правоохоронних органів

Етнічний профайлінг як різновид расової дискримінації. Проблема стрімкого поширення расизму та ксенофобії в українському суспільстві протягом останніх років привертає все більшу увагу фахівців різного кола: представників правозахисної спільноти, науковців, політиків, державних службовців до пошуку шляхів її вирішення. В контексті обговорення цієї проблематики останнім часом все частіше почав згадуватися відносно новий для України термін «етнічний профайлінг», відомий також як «етнічно-вибірковий підхід».

14.09.2009

Гомофобний погром на форумі видавців

У знаному столичному видавництві "Критика" вийшла в світ перша на пострадянському просторі антологія сучасної світової квір-літератури "120 сторінок Содому". Збірник містить твори тридцяти авторів із п'ятнадцяти країн Європи та Америки. Перебігові прес-конференції намагалися завадити дві групи екстремістські налаштованих молодиків: одні, невідомі й одразу зниклі, закидали учасників помідорами під вигуки "Українська молодь проти содомії", другі, що відрекомендувалися представниками праворадикальної організації "Тризуб ім. Бандери"

15.06.2009

Як безбар’єрність з бар’єрністю вживаються

У вересні минулого року українська влада формально зробила важливий крок до захисту прав інвалідів, підписавши на черговій сесії Генеральної Асамблеї ООН Конвенцію про права інвалідів та Факультативний протокол до неї. З цього приводу голова комітету Верховної Ради у справах пенсіонерів, ветеранів та інвалідів, голова Національної асамблеї інвалідів України Валерій Сушкевич на недавній прес-конференції зазначив: «Україна засвідчила запобігання дискримінації всіх форм інвалідності. На рівні цивілізованого світу ми визначили перехід від моделі милосердя до дотримання прав. Настав час подивитися на стан прав інвалідів і їх забезпечення в Україні».

18.05.2009

Законопроект Тараса Чорновола передбачає кримінальну відповідальність за дискримінацію за мовною ознакою. Деяким виданням загрожує переслідування

Під загрозою може опинитися діяльність видань, які публікуються українською або російською мовами. Бо, спираючись на змінений закон, до них може звернутися автор, що пише, наприклад, румунською. І, при отриманні відмови надрукувати текст мовою оригіналу, цей самий автор зможе звернутися до суду, аби довести дискримінацію за мовною ознакою. І матиме шанс довести.

13.05.2009

Політичне захворювання

Психологи десь в середині минулого століття переконливо продемонстрували, як легко перетворити дітей двох команд у найлютіших ворогів. За лічені дні діти від усієї душі одне одного починають ненавидіти та самозабутньо шукати способи «розправи». З політиками ситуація водночас і схожа, і разюче відмінна, й не йдеться про абсолютно зайву фразу «від усієї душі». Пощади до суперників не знають, жодними засобами не гидують – усе як у дітей. Під запитанням одне – чи вони самі грають в команді, чи хитро маніпулюють гравцями, нацьковують їх одне на одного.

31.03.2009

Заява Української ради з питань біженців Всеєвропейський тиждень проти расизу повинен відповідати своїй назві!

Українська Рада у справах біженців вітає керівництво МВС України, яке у дні Всеєвропейського тижня проти расизму повідомило українську та європейську громадськість про плани та успіх відомства в царині протидії расизму та ксенофобії. Проте Рада хоче звернути увагу керівництва МВС на те, що на наш погляд українська міліція теж, на жаль, як і суспільство загалом, у великій мірі уражена расовою та етнічною нетерпимістю.

18.03.2009

Чи є расизм і ксенофобія проблемою для Криму та решти України?

Відповідь на це питання шукали під час «Круглого столу», що відбувся 16 березня у Сімферопольському «Інформаційному прес-центрі». Учасниками заходу виступили співголова Харківської правозахисної групи Євген Захаров, голова Комітету з моніторингу свободи преси в Криму Володимир Притула, помічник Міністра МВС з прав людини по Харківській області Юрій Чумак та помічники Міністра в АРК Марина Новікова й Арсен Османов, місцеві журналісти, правозахисники.

13.03.2009

В Києві стартувала рекламна акція, спрямована на боротьбу з расизмом

У Києві розпочалася рекламна акція «SOS! Расизм!». На вулицях міста було розміщено 100 сіті-лайтів з соціальною рекламою проти расизму та будь-яких проявів агресій проти іноземців та представників інших національностей, які проживають на території України. Про це 12 березня 2009 року на прес-конференції в УНІАН повідомила начальник Головного управління у справах національностей та релігій КМДА Ольга Власенко.

C