10.02.2009

Українська держава та суспільство проти геїв та лесбійок. Короткий огляд за 2008 рік

В звіті зібрані деякі приклади порушень прав людини стосовно людей гомосексуальної орієнтацій в Україні за 2008 рік. Ці факти відображують порушення прав людини на рівність та недискримінацію, на інформацію, на свободу мирних зібрань та громадських об’єднань, на доступ до правосуддя. Надана інформація свідчить про розповсюдження в суспільстві гомофобії, яка проявляється в тому числі в діях деяких державних органів на цьому грунті, антигеївських висловлювань політиків, представників церкви та екстремістських груп.

10.02.2009

Пропонуємо ознайомитися з дослідженням Нетолерантна діяльність та організації в Україні

Нещодавно на сайті УГСПЛ була розміщена позиція Сергія Багряного, яку він висловив в статті «Українофобія – не расизм?». Майже вся стаття була присвячена аналізу дослідження «Нетолерантна діяльність та організації в Україні». До редакції сайту звернулися автори дослідження, і надали його для того, аби всі бажаючі могли ознайомитися з результатами, та зробити самостійні висновки.

05.02.2009

Українофобія – не расизм?

Члени Громадської ради при МВС занепокоєні змістом брошури, яку МВС рекомендує поширювати серед своїх працівників для роботи із запобігання злочинів, зчинених на підґрунті расової, національної або релігійної нетерпимості. Йдеться про "доробок" за авторства Кобзіна та Черноусова "Нетолерантна діяльність та організації в Україні. Результати соціологічного дослідження".

04.01.2009

Рекомендації ООН щодо боротьби з дискримінацією в Україні

УГСПЛ пропонує до вашої уваги книгу в форматі PDF 'Рекомендації ООН щодо боротьби з дискримінацією в Україні'

04.01.2009

Рекомендації Європейських інституцій щодо боротьби з Дискримінацією в Україні

До вашої уваги в форматі PDF представлено книгу 'Рекомендації Європейських інституцій щодо боротьби з Дискримінацією в Україні', підготовлену та опубліковану Українською Гельсінською спілкою з прав людини

04.01.2009

Рекомендації по подоланню дискримінації в Україні від УГСПЛ

Ці рекомендації ґрунтуються на вивченні рекомендацій міжнародних органів ООН, Ради Європи, ОБСЄ, узагальненні практики Європейського суду з права людини, ознайомленні з досвідом країн Центральної та Західної Європи, Європейського союзу, США та Канади, а також на аналізі фактів дискримінації й оцінці дій органів влади у цій сфері.

17.12.2008

В Україні все більше дискримінують за віком та станом здоров’я

Рівень дискримінації зростає, а держава намагається цей факт ігнорувати. На цьому наголошують представники Української Гельсінської спілки з прав людини. Правозахисники зазначили, що не існує навіть визначення в законодавстві самого поняття «дискримінація» та його ознак. Тому, фактично, люди що на собі відчули подібне явище, не мають змоги захиститися у суді.

15.12.2008

Чорна діра «українського антисемітизму»

Пишу ці слова в останньому місяці 2008 року в намаганні вирвати питання антисемітизму в Україні з орбіти чорної діри, де час і простір утратили свої контури. Розгляну причини, чому питання там опинилось, кому це вигідно, але завдання одне – припинити плутанину різних питань, щоб саме в часі та просторі йти далі.

15.12.2008

«Міжнародна амністія»: в Україні є расизм, дискримінації та тортури

Брюссель – «Міжнародна амністія» – загальновідома правозахисна організація, що має більше мільйона активістів та осередки у понад 140 країнах світу. Їх численні відкриті листи та петиції, надіслані лідерам країн, урядам та генеральним прокурорам, звільнили багато невинно засуджених, катованих та принижених. Східноєвропейський експерт цієї організації – Гізер Макджіл, каже, що якраз нині готується звернення до Генерального прокурора України. Про його зміст та, загалом, ситуацію із дотриманням основних свобод на сході Європи Гізер Макджіл розповів в інтерв’ю Радіо Свобода.

24.11.2008

Альтернативна доповідь щодо впровадження в Україні Конвенції ООН про ліквідацію всіх форм дискримінації жінок

Автори альтернативної доповіді провели дослідження ситуації стосовно того, як Україна виконує Конвенцію ООН з подолання дискримінації щодо жінок, зокрема, на регіональному рівні. Зібраний матеріал ілюструє факти дискримінації; наводить нормативно-правові документи, які використовуються на місцях; досліджує механізми утвердження гендерної рівності в областях і районах, а також тамтешні методи практичної роботи. Альтернативний звіт містить також рекомендації незалежних експертів для глибшого розуміння гендерних проблем та більш ефективного втілення вимог Конвенції ООН.

12.11.2008

Без ярликів

Звідки ростуть ноги у расизму і ксенофобії в українських ЗМІ, і як журналістській спільноті на неї відповідати.

08.10.2008

Коли країна хвора, починають кричати «Понаїхали тут...»

На Бориспільському летовищі сідає літак із Тбілісі – столиці країни, де українців вважають братнім народом і зустрічають з кавказькою гостинністю. Та перші пасажири тбіліського рейсу, ступаючи на українську землю, вже через кілька хвилин лаються: “Магіс деда ватіре” (щоб його мати плакала – груз.). Це прокляття вони буркотять на адресу українських прикордонників. Тих громадян Грузії, яких не зустрічають громадяни України, які мають поручитися, що людина житиме у них удома й вчасно покине Україну, садять назад у літак і примушують повернутися на батьківщину.

05.09.2008

Відкритий лист Харківської правозахисної групи до До Центрального правління Всеукраїнського Товариства «Просвіта» ім. Т. Шевченка

Останнім часом в Україні, на жаль, непоодинокими стали випадки поширення ксенофобських, расистських, а нерідко – неонацистських ідей.

04.06.2008

Расизм та ксенофобія в Україні – нові виклики у сфері захисту прав людини

Расизм і злочини на ґрунті ксенофобії не були характерними для українського суспільства досить тривалий час. Один з перших резонансних проявів ксенофобії в Україні датується липнем 2001 р., коли біженця з Руанди було забито на смерть поблизу його помешкання у Вінниці, що викликало офіційну стурбованість Верховного Комісару ООН з питань біженців. Цей випадок за часом співпадає із загальним поширенням злочинів, вчинених на ґрунті расової та релігійної ворожнечі, що стали відчутною проблемою у країнах постіндустріальної Європи через невирішеність питань у сфері міграційної та національно-культурної політики.

30.05.2008

Homo xenophobicus: злочини «ненависті»

Феномен неприйняття «іншого» та похідні від нього прояви ксенофобії, упередженості, ворожості та навіть гострих конфліктів на цьому ґрунті – як міжособистісних, так і колективних – спостерігається протягом всієї історії людства. Але в минулому столітті людству довелось пережити пароксизми нетерпимості та насилля, безпрецедентні за масштабами та формами, до цього ж підкріплені «науковим расизмом».

C