08.05.2008

Чому українці бояться людей з неслов’янською зовнішністю?

Все частіше в національних ЗМІ з’являються повідомлення про випадки нападу на іноземців. Чи насправді українці почали ставати ксенофобами і расистами? І якщо так, то чому з’явилися подібні тенденції? Учасники всеукраїнської конференції «Громадянські дії проти расизму та ксенофобії у сучасній Україні» що днями проходила в Києві, спробували відповісти на це питання.

19.03.2008

Тебе вбивають, а ти не хулігань!

19 лютого 2008 року, приблизно о 14 годині дня, озброєна ножами та балончиками зі сльозогінним газом група молодиків, переслідуючи заздалегідь сформовану мету вчинення нападу з мотивів расової ненависті, підстерегла на вході до супермаркету «Сільпо» в районі станції метро «Шулявська» громадянина Нігерії Даніеля Осамеора і, шукаючи достатнього приводу, розпочала його ображати «большой черной обезьяной» та переслідувати, розраховуючи, що таке цькування врешті-решт спровокує обрану ними самотню жертву на обурення.

21.01.2008

Гендерна дискримінація в сфері реклами (частина друга дослідження)

Реклама штовхає жінок на постійне підганяння себе під „ідеали” вроди, шлях до яких у молодих жінок часто призводить до анорексії, яку не випадково називають соціогенним психічним розладом. Адже рекламовані стандарти краси і стрункості можливі лише на рівні віртуального функціонування ляльки Барбі. Проте найбільш психологічно нищівною є пропаганда оцінки особистості жінки не через професійну кваліфікацію чи інші види майстерності, не через її знання, вміння, навички, а виключно через зовнішні дані.

14.01.2008

Гендерна дискримінація в сфері освіти

Вашій увазі пропонується перша частина дослідження «Гендер у соціально-психологічному вимірі», що було підготовлено та надано УГСПЛ Тамарою Говорун, доктором психологічних наук, професором, провідним спеціалістом Інституту психології імені Г.С.Костюка АПН України та Оксаною Кікінежді, кандидатом психологічних наук, доцентом, ст.н.співр. ТНПУ ім. В.Гнатюка.

28.09.2007

Про ніжну зиму або про сексистські мовні практики львівської та кіровоградської молоді...

Неприйнятним є той факт, що громадські організації, залучені у медійну діяльність, припускаються таких грубих порушень гендерної рівності у своїй діяльності.

16.05.2007

Ініціатива «Без кордонів»: Ксенофобські та расистські прояви в Україні

Випадки ксенофобських та расистських проявів, зафіксовані представниками громадських організацій та мас-медіа (2006-2007 рр.).

06.11.2006

Російський марш провели в Одесі

Серед організаторів заходу Союз православних громадян України, проросійська організація „Єдіноє отєчєство”, Союз євразійської молоді, Руський блок. Під час маршу вулицями Одеси його учасники несли і кілька прапорів Компартії України.

17.05.2006

Гомофобія: замах на особистість

17 травня у всьому світі відзначається як день боротьби із гомофобією, тож друкуємо статтю нашого читача, яка присвячена цій темі.

17.10.2005

Аналіз законопроекту „Про забезпечення рівності прав жінок і чоловіків та рівних можливостей їх реалізації"

Аналіз законопроекту „Про забезпечення рівності прав жінок і чоловіків та рівних можливостей їх реалізації"

12.10.2005

Вдаримо по волоссю

Кореянці з довжиною волосся більше ніж 7 сантиметрів ставлять під загрозу безпеку країни. Про це повідомляє Бі-Бі-Сі

11.10.2005

„Моніторинг дискримінації окремих категорій працівників – шахтарів у соціально-економічній практиці Луганської області”

Пропонуємо Вашій увазі звіт проекту виконаного у 2004 році Громадським комітететом захисту конституційних прав і свобод громадян міста Луганськ щодо дискримінації шахтарів у Луганській області.

02.06.2005

Як КМДА разом з МАУПом з гомосексуалами боролись. ХХХ

Подаємо лист Регіонального інформаційного та правозахисного центру для ґеїв і лесбійок "Наш світ" щодо можливого підґрунтя „неможливості проведення акції” проти дискримінації, який надійшов від КМДА. Ми відкриті до коментарів опонентів центру, прохання лише вести дискусію в площині прав людини та закону, а не власних сексуальних вподобань.

11.03.2005

Права жінок під загрозою?

На сьогоднішній день в Україні, за неофіційними даними, близько шістдесяти відсотків жінок страждають від насильства. Проте офіційної статистики не існує, а позиція уряду щодо цієї проблеми залишається для громадськості таємницею.

11.01.2005

Жінки отримали шанс мати однакові з чоловіками права

Верховна Рада України прийняла в першому читанні проект закону „Про забезпечення рівних прав чоловіків та жінок та рівних можливостей щодо їх реалізації”

12.10.2004

На Вінниччині розпочинається проект із захисту прав ВІЛ-інфікованих та хворих на СНІД

13 жовтня 2004 року в приміщенні конференц-залу готелю „ПОДІЛЛЯ” о 14 годині відбудеться прес-конференція та круглий стіл, присвячені початку спільного проекту Вінницької Правозахисної Групи, Вінницького обласного Центру СНІДу та Благодійного фонду „Позитив” з надання правової та соціальної допомоги хворим на ВІЛ-інфекцію.

C