03.08.2015

Звернення Правозахисного порядку денного щодо Постанови про порядок в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї

...Тим українська влада здійснює ряд кроків, які погіршують стан із захистом прав та свобод людини, руйнують зв’язок між півостровом та материковою частиною України та створюють додаткові труднощі як для громадян України, що стали жертвами окупації, так і для іноземців та осіб без громадянства, що легально перебувають на території України та дотримуються українських законів.

16.06.2015

Особливості нового порядку в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї

Правозахисники розглянули новий порядок порядку в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї та виділили позитивні, сумнівні та обов’язкові до опрацювання аспекти документу.

10.02.2015

Правозахисники: запровадження довідки з військомату для виїзду за кордон може завдати великої шкоди національним інтересам України

Ініціатива Генштабу ЗСУ, за якою військовозобов’язані повинні мати довідку з військкомату для виїзду за кордон і навіть для виїзду за межі адміністративних районів суперечить Конституції України і чинному законодавству, порушує права людини і може завдати великої шкоди національним інтересам України.

11.12.2014

Які інновації очікують українців при перетині адмінкордону з АР Крим?

Місяць тому правозахисники заявили про низку кричущих випадків незаконної діяльності українських прикордонників на адміністративному кордоні з Кримом. Мова йшла про факти вимагання довідки «чому громадянин України хоче переміщатися по Україні», знищення паспортів тощо. Державна прикордонна служба почула представників Української Гельсінської спілки з прав людини, та виступила з ініціативою створення спільної платформи щодо вирішення цих питань.

04.08.2014

Правозащитники требуют от украинских пограничников соблюдения закона

В Крымскую полевую миссию по правам человека, приемную ЦГП «Альменда», приемную Крым СОС и другие общественные организации поступают многочисленные жалобы жителей Автономной республики Крым (АРК), возмущенных действиями украинских пограничников. Речь идет об «особом» отношении, которое проявляют пограничники к жителям Крыма и города Севастополь при пересечении административной границы АРК.

23.05.2013

Відкрите звернення Української Гельсінської спілки з прав людини щодо масових порушень основоположних свобод у зв’язку з проведенням акції «Вставай, Україно!»

Українська Гельсінська спілка заявляє, що всі ці волаючі факти обмеження органами виконавчої влади свободи пересування й свободи мирних зібрань, гарантованої Конституцією України кожному, хто на законних підставах перебуває на її території, не мали ніяких правових підстав і є чистим свавіллям. Фактично країна зіштовхнулася в ці дні з неоголошеним надзвичайним станом, з масовими репресіями по відношенню до політичної опозиції.

08.11.2012

Пасажири готуються позиватися до Укрзалізниці

Укрзалізниця має не тільки брати кошти з пасажирів, але й відповідати за незручності, спричинені неякісним наданням послуг. Про це в зверненні до монополіста заявив постраждалий від реформ та «покращень» Максим Щербатюк, юрист Української Гельсінської спілки з прав людини. Звернення підписало понад 340 людей.

13.02.2012

Укрзалізниця і електронний квиток - речі несумісні з поїздкою

Враховуючи, що відправлення мого поїзду було доволі пізнім десь близьким до півночі я вирішив вийти «трохи» завчасно. Про що жодного разу не пошкодував. Проблеми почалися відразу як я переступив поріг вокзалу.

27.12.2011

УГСПЛ відстояла в Укрзалізниці потяг Львів-Київ (№ 360-359)

Напередодні святкування нового року Укрзалізниця зробила неочікувано приємний сюрприз для українців. У відповідь на звернення УГСПЛ про скорочення соціально значущих маршрутів поїздів було отримано відповідь, в якій чиновники зазначили наступне: "Враховуючи соціальне значення курсування зазначеного вами у листі поїзда № 360/359 Львів-Київ збережено.

22.09.2011

Громадськість оголосила найгіршу консульську службу в Україні

Громадська ініціатива «Європа без бар’єрів» оголосила рейтинг найгірших та найкращих консульських служб в Україні. А також розказала, де видають багато безкоштовних віз.

19.07.2011

Громадськість вимагає змінити сучасну практику реєстрації місця перебування громадян

Незабаром Президент України, Кабмін та Верховна Рада отримають звернення, щодо реформування сучасної практики реєстрації громадян. Над розробкою даного звернення і працювали учасники форуму громадських організацій «Які права має особа без паспорту?», що ініціювала громадська організація «Територія успіху» в м. Кіровоград.

10.05.2011

80% громадян доводиться стояти у чергах для отримання закордонного паспорта – дослідження

Складні процедури та додаткові фінансові витрати є основними проблемами, з якими стикається більшість українців під час отримання паспортів для виїзду за кордон. Такими є висновки громадського дослідження видачі закордонних паспортів у Львівській області 2010 року.

22.04.2011

Лукашенка очікують у Києві, а Білорусь закривають для українських активістів

В Україні триває громадянська кампанія "За відкритий в'їзд в Республіку Білорусь". Як розповіла DW координаторка київського відділу Комітету міжнародного контролю за ситуацією з правами людини в Білорусі Марина Цапок, громадських активістів непокоїть, що в Білорусі існують "списки нев’їзних" і що вони є абсолютно непрозорими.

C