19.01.2016

Юристи УГСПЛ знову виграли справу в Пенсійного Фонду. Цього разу в Києві.

Юристи Української Гельсінської спілки з прав людини допомогли жінці відстояти право на пенсію за вислугу років, в якій незаконно відмовляв Пенсійний Фонд Києва. Рішення суду було винесено на користь пенсіонерки. Пенсійний Фонд України вкотре програв справу юристам УГСПЛ.

10.12.2015

Скільки ми переплачуємо за опалення, або "економічно-обґрунтований грабіж"

"Київенерго" здійснило чергову атаку на сімейні бюджети киян. У порівнянні з минулим роком оплата за опалення подвоїлась. Влада аргументує таке підвищення «економічною обґрунтованістю» тарифів. Та що стоїть за цією «економікою»?

09.12.2015

Пенсійний Фонд отримав наганяй від юристів Української Гельсінської спілки з прав людини

Пенсійний Фонд України вкотре програв суд Українській Гельсінській спілці з прав людини. Цього разу юристи УГСПЛ виграли стратегічну справу — Пенсійний Фонд Львова незаконно відмовляв жінці у перерахунку пенсії.

09.10.2015

Як знаходять роботу в україні люди з інвалідністю?

В Україні знайти роботу людині з інвалідністю важко, але можливо, причому на високооплачувані посади. Ключовим критерієм для бізнесу стає професіоналізм працівника. Держава ж замість заохочення застосовує "принцип батога" до тих підприємств, які не виконують квоту працевлаштування 4% осіб з інвалідністю.

07.10.2015

Львівський Пенсійний Фонд України спекулює на пенсіях?

Пані Тетяна, мешканка міста Львова, протягом трьох останніх років не може домогтися від Пенсійного Фонду України перерахунку пенсії, хоча має на це законне право. Як не банально це звучить — все уперлося в одну злощасну довідку. Яку, як виявилося згодом, жінка і не зобов’язана була подавати до Пенсійного Фонду.

17.09.2015

Щоб зекономити бюджетні кошти, постраждалих від Чорнобильської катастрофи незаконно позбавили прав

Понад 70 мешканців Чернігівщини, що отримали інвалідність через аварію на ЧАЕС, місцева влада незаконно позбавила статусу чорнобильців. Більшість з них хворіють на рак щитоподібної залози.

09.09.2015

Що робити, якщо вам не виплачують зарплату? (Інфографіка)

Поради від юристів-практиків Української Гельсінської спілки з прав людини.

03.09.2015

Від потопу до пожежі: як бездіяльність ЖЕКу ледь не призвела до трагедії

Сьогодні нарікань на роботу ЖЕКів безліч. Незважаючи на те, що вони отримають від мешканців будинків щомісячно платню за свою роботу, якість їхніх послуг залишається на критично низькому рівні. Змінити ситуацію допомагають правозахисники.

31.08.2015

Мешканців населених пунктів, де нещодавно велись бойові дії, позбавляють компенсацій

Мешканцям селища Виноградного Донецької області, в якому донедавна велись запеклі бої, призупинено виплати для тимчасово переміщених осіб. А все тому, що Маріупольська міська рада змінила адміністративні кордони міста Маріуполь, включивши до них нові території, зокрема, і селище Виноградне. Відповідно — мешканців населеного пункту наразі позбавляють статусу вимушених переселенців та відповідних грошових виплат.

30.07.2015

Вагітна жінка відстояла своє право на працю

Роботодавець, дізнавшись, що співробітниця на третьому місяці вагітності, відмовляв їй у офіційному працевлаштуванні. Жінка не розгубилась і відстояла своє законне право на працю!

01.07.2015

Правозахисники закликають депутатів покращити життя переселенцям

Група народних депутатів разом з представниками правозахисних організацій розробила проект Закону №2166 «Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення гарантії дотримання прав і свобод внутрішньо переміщених осіб». Даний законопроект спрощує та прискорює процедури для внутрішньо переміщених осіб щодо працевлаштування, отримання статусу безробітного, відновлення документів тощо

01.07.2015

Пенсійний фонд програв справу юристам Української Гельсінської спілки з прав людини

Мешканець Рівненщини за допомогою юристів Української Гельсінської спілки з прав людини відстояв своє право на отримання пенсії за віком на пільгових умовах. У цьому йому безпідставно відмовляло Управління Пенсійного фонду України.

19.03.2015

Демобілізація – 2015

Загальний порядок звільнення в запас (демобілізації) військовослужбовців, які були призвані на військову службу під час мобілізації на особливий період.

12.03.2015

Хто має право на пенсії для військовослужбовців (інфографіка)

19.01.2015

Боротьба за відновлення пільг вдовам рівненських військовослужбовців: перші результати

Проблеми із державною підтримкою членів сімей загиблих військовослужбовців не виникли із початком АТО в Україні, про що постійно повідомляється у ЗМІ. Насправді, з ними родини померлих вояків стикалися й раніше. Яскраве тому підтвердження – незаконне анулювання статусу особи, на яку поширюється чинність закону «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» рівненським вдовам військовослужбовців, що померли внаслідок захворювань, одержаних в період проходження військової служби ще до сумнозвісних подій на Сході нашої країни.

Cпеціальні проекти