03.11.2010

Знання – сила, а сила – в грошах: Табачник підготував сюрприз для абітурієнтів з села

Міністерство освіти вигадує чергові новації. Цього разу — щодо вступної кампанії-2011. Тепер замість двох тижнів документи прийматимуть місяць, а заяви можна подавати і в електронному вигляді, та вже потім приносити паперові документи. Для тих, хто бажає стати магістром або спеціалістом, вводять обов`язковий іспит з іноземної мови, а для іноземців, які закінчили українську школу за кордоном, - вступні екзамени, розроблені вишами.

21.10.2010

2,6 млн українців – інваліди

В Україні проблема інвалідності набула особливої гостроти. Упродовж п’яти останніх років населення України зменшилося на 2%, а кількість інвалідів зросла на 5,5% і на початок 2010 року становила 2,6 млн осіб, або майже 6% загальної кількості населення.

21.10.2010

Суд більше 4-х років не визнавав батьківства українського офіцера, який загинув в Іраку

На початку червня 2009 року до Криворізького міського об’єднання ВУТ «Просвіта» імені Тараса Шевченка, як до асоційованого колективного члена Української Гельсінської спілки із захисту прав людини, із заявою звернулася Олена Шубіна, мати Діани. У заяві вона висловила прохання надати їй правову та громадянську підтримку у справі з визнання батьківства загиблого в Іраку офіцера миротворця Олега Тихонова відносно їхньої спільно, народженої поза шлюбом, дитини - Діани Шубіної

27.09.2010

Пенсійний геноцид

— Що ти, синку, робиш? — запитав батько принишклого малого. — Візочка майструю, — відповів той. — Коли я виросту, а ти вже будеш старим і немічним, я посаджу тебе у візочок, відвезу до прірви та й скину, як ти скинув туди дідуся. (Українська народна казка)

19.08.2010

Поки українці вимирають, чиновники плодяться

Нас вже навіть не 46 мільйонів. І щомісяця кількість українців «тане». Навіть якщо на виконання президентської обіцянки про 50-мільйонну Україну запровадять державну програму «У кожну яйцеклітину по сперматозоїду», нічого з того не вийде. Краще б на верхах подбали про кадрову «кастрацію» чиновницької армії.

18.08.2010

Українська колонія європейського рівня (додано фотографії)

Цивілізоване суспільство починається з визнання найвищою соціальною цінністю людини з притаманними їй правами і свободами, що закріплено у статті 3 Конституції України та повинно стати фундаментальною засадою нашої держави. За умовами тримання людини в місцях позбавлення волі міжнародна спільнота та громадськість країни можуть зробити висновки про стан дотримання в країні прав і свобод людини та громадянина, гуманізації суспільства. Адже особи, які відбувають покарання, позбавлені волі, але не мають бути позбавлені інших громадянських прав та гідності.

10.08.2010

ДАІшники створили із штрафмайданчиків примусовий ломбард

За рейтингом показників, за якими оцінюється робота підрозділів ДАІ, одне з перших місць посідає кількість тимчасово затриманих транспортних засобів, доставлених на спеціальні майданчики і стоянки (далі - штраф. майданчики). Оскільки цей показник є критерієм для оцінки діяльності підрозділів МВС, то вимоги щодо його виконання дуже жорсткі. Чим жорсткіші вимоги до показника, то з більшою кількістю порушень прав людини він виконується.

10.08.2010

Студенти стали жертвами Азарова і Табачника

Нещодавно УГСПЛ звернулась до Міносвіти і науки з вимогою пояснити, чому вищі навчальні заклади стягують з студентів оплату за виготовлення дипломів. Адже Закон України «Про вищу освіту» передбачає державне фінансування цих витрат.

09.08.2010

Колонії Харківщини забезпечені хлібом

Усі установи виконання покарань у Харківській області будуть забезпечені хлібом у повному обсязі, незалежно від того, подорожчає борошно через дефіцит зерна, чи ні. Днями я мав нагоду побувати у 2-х виправних колоніях, що знаходяться в упорядкуванні управління Державного департаменту України з питань виконання покарань у Харківській області.

14.07.2010

Чи потрібно встановлювати кримінальну відповідальність за будь-яку крадіжку? Коментарі правозахисників

Міністерство внутрішніх справ спільно з Генеральною прокуратурою ініціюють введення настання кримінальної відповідальності за крадіжку майна незалежно від вартості вкраденого. Чим загрожує така ініціатива правоохоронних органів українцям коментують правозахисники.

07.07.2010

Як держава економила на пожежниках

Кабмін незаконно позбавив українських пожежників компенсації за недоотриманий формений одяг. Таке рішення прийняв окружний адміністративний суд м. Києва. За захистом порушених прав до суду звернувся колишній сержант служби цивільного захисту. Пожежник з 1992 по 2009 був змушений купувати спецодяг за власний рахунок.

06.07.2010

Дискусія про соціально-економічні права. Ніна Карпачова відповідає юристу УГСПЛ

В кінці травня цього року Українська Гельсінська спілка з прав людини опублікувала статтю юриста УГСПЛ Максима Щербатюка, в якій йшлося про те, що Уповноважений Верховної Ради з прав людини звернулася до Президента з вимогою ухвалити закон, який вже давно було ухвалено. Ніна Карпачова не погодилась з аргументами юриста, і звернулася з вимогою спростувати наведену інформацію. До вашої уваги текст листа Уповноваженого та реакція на нього Максима Щербатюка.

25.06.2010

Як зекономити на студентах. Рецепт від Кабінету міністрів України

Уже другий рік поспіль держава намагається перекласти витрати по виготовленню випускних документів про освіту на плечі самих студентів. З цією метою у 2010 році Кабінет Міністрів України затвердив Постанову № 358, якою передбачено передбачено, що видача дипломів про освіту, здійснюється не за рахунок бюджетних коштів, а навпаки за рахунок коштів осіб, які їх отримують.

24.06.2010

Чи «дограється» влада Кривого Рогу до катастрофи?

Будинку 40 років, і вже неозброєним оком видно, як він руйнується: на різних поверхах під лоджіями вже видно оголену арматуру, на стінах міжповерхових майданчиків у під’їзді – чимало тріщин, не менше їх – і у окремих квартирах, падають з висоти шматки бетону (добре, що поки що ніхто не постраждав)...

31.05.2010

Карпачова звернулася до Президента з вимогою ухвалення закону, який вже давно було ухвалено

Ніна Карпачова звернулась до Президента України з проханням ухвалити Закон "Про державну допомогу сім’ям з дітьми". Водночас пані омбудсмен не могла не знати про те, що Закон України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» вже давно існує, і ним передбачено всі ті види допомоги про які йдеться у її зверненні (!!!)

C