21.05.2010

Право на батьківство в рішеннях Європейського суду з прав людини

Дружина заявника вирішила перервати вагітність, незважаючи на заперечення чоловіка. Заявник скаржиться на порушення своїх прав як потенційного батька і права ненародженої дитини на життя. Він незадоволений тим, що дозвіл переривання вагітності надає матері право вирішувати чи робити аборт і не враховує жодних заперечень з боку батька. Окрім цього заявник стверджував, що надання жінці можливості здійснити аборт перешкоджає батькові створити сім’ю. Що ж вирішив Європейський суд з прав людини?

20.05.2010

Мінтрансз’язку вважає, що ініціатива МВС про запровадження іменних залізничних квитків суперечить законодавству та порушує права людини

19 квітня 2010 року Українська Гельсінська спілка з прав людини та ще 48 громадських організацій виступили зі звененням до Прем'єр-міністра та Міністра внутрішніх справ. В зверненні йшлося про те, що запровадження іменних залізничних квитків є неправомірним обмеженням свободи людини. Вчора до УГСПЛ надійшла відповідь він Міністерства транспорту та зв'язку України. В документі йдеться про те, що Мінтрансз'язку не погодилося з ініціативою МВС, адже запровадження іменних квитків могло обмежити свободу пересування громадян, та порушити право на приватне життя.

18.05.2010

Безробітного екс-нардепа держава до пенсії утримує

З року в рік Верховна Рада ухвалює кошторис своїх витрат, і щоразу ховає документ під грифом “не для друку”. На парламентському сайті вивішують лише текст постанови про затвердження кошторису, а найцікавіше – додатки до неї, не публікують. Навіщо, здавалося б, засекречувати статті парламентських витрат, якщо вони у бюджеті відкрито прописані: скільки на законотворчу діяльність, на візити депутатів за кордон, на санаторно-курортне і медичне обслуговування? Бюджетні суми хоч і красномовні, але не настільки, як подробиці у додатках до кошторису. У цих кошторисних таблицях, які у парламенті так старанно бережуть від сторонніх очей, – Верховна Рада в усій своїй “красі”.

13.05.2010

Профспілки лякають «рабовласницьким раєм»

Новий Трудовий кодекс перетворить найманих працівників на кріпаків та знищить незалежні профспілки, вважають їхні представники. Роботодавцям закон теж не подобається, бо не дає їм достатньо свободи. Та документ уже на фінішній прямій – Верховна Рада прийняла його за основу. Немає сумніву, що за нього проголосують в цілому – голосів у коаліції буде достатньо. Тож і профспілкам, і бізнесменам залишається хіба що змиритися...

12.05.2010

Замість відпустки, наручники…

Коли ветеран і інвалід праці 3-ї групи Євген Прийма, який до недавнього часу працював робітником на кар’єрі ВАТ «Північний гірничо-збагачувальний комбінат», вирішив піти у чергову щорічну відпустку, він і гадки не мав, що завершиться це перебуванням у наручниках, судовими репресіями та тривалим лікуванням.

11.05.2010

Виправлення пенсійної системи

Ми звикли до того, що пенсія — це виплати, які ми заробили тяжкою працею, і держава зобов’язана забезпечити її надання на рівні, що гарантує як мінімум гідне життя. Важко не погодитися з таким твердженням у цивілізованій державі у ХХІ столітті. З іншого боку, всі аналітичні дослідження вказують на поглиблення кризи пенсійної системи, яка впливає на всі державні фінанси та створює загрозу для економічного розвитку України.

29.04.2010

Право на батьківство в контексті використання репродуктивних технологій

Поруч з правом на сім’ю, яке є загальновизнаним і закріплене на міжнародному рівні, варто говорити також про окремий правовий інститут – право на батьківство, яке претендує на захист з боку держави і суспільства. Виникає питання – яким чином може реалізувати своє право стати батьком (матір’ю) особа, яка в силу певних причин не може природним шляхом зачати і народити дитину?

27.04.2010

Український парламент збирається закріпачити випускників

Верховна Рада cьогодні може розпочати процедуру легалізації закріпачення випускників педагогічних вишів. Законопроект No.6305, який передбачає прийняття постанови Кабінету Міністрів, що має зобов'язати випускників вищих навчальних закладів педагогічного спрямування відпрацьовувати в школі впродовж трьох років поспіль, сьогодні може бути прийнятий в другому читанні та в цілому.

22.03.2010

Земельна клептократія на Тернопільщині

Про моторошні факти обкрадання сільської громади державними чиновниками стало відомо під час виїзного прийому тернопільської приймальні УГСПЛ у селі Малі Чорнокінці Чортківського району, що на Тернопільщині.

15.03.2010

Кожна друга жінка зазнає насилля в сім’ї, – експерт

За деякими оцінками, насильство в сім’ї стосується чи не кожної другої жінки. І проблема тут полягає в стереотипах і в нерозумінні фахівцями – правоохоронними органами, суддями, державними службовцями. Особливо гострою ця проблема є для сільської місцевості, – повідомила 13 березня під час доповіді у Львові про насильство над жінками заступник голови «Західноукраїнського центру «Жіночі перспективи» Марта Чумало.

05.03.2010

А у вас, лікарю, шпатель не заразний?

- Рот відкрий! Язика покажи! – отоларинголог, габаритний дядечко з “льорнетою” на лобі запихає свій шпатель у горло. На кволі заперечення не реагує. “Чисто”, - констатує. За якусь мить шпатель “мігрує” за щоку. “Зі зубами теж все гаразд. Зазирнемо у вуха”, - підморгує весело. Огляд триває не більше хвилини. Стискаю в руках скерування на аналіз і одноразовий шпатель. Невикористаний.

04.03.2010

Переселенці з Польщі домагаються компенсацій за втрачене майно

Близько 2 тисяч громадян України вимагають від держави виплатити компенсацію за втрачене майно на території Польщі у період з 1944 до 1951 років, коли відбулась примусова евакуація українців з етнічних українських земель на територію УРСР. Судді Печерського суду Києва відмовляють людям у розгляді справ. Як повернути втрачене майно і як оцінити його вартість?

02.03.2010

Соціальне житло заборонять приватизовувати?

На минулому тижні Київрада ухвалила рішення "Про створення житлового фонду соціального призначення", який буде поповнюватися квартирами і кімнатами в гуртожитках, що не підлягають приватизації.

11.02.2010

Одна ампула коштує 2530 гривень. А їх треба шість...

“Прошу вас, допоможіть, у жінки рак останньої стадії, четверо дітей – голодують. Там пекло”, - казала жінка, яка зателефонувала до редакції. Пані назвала адресу і поклала слухавку… “Я дзвонила в опікунську раду Франківського району, там сказали: “Ми таким не займаємося”… Мені нічого не залишалося, як навідатися до цієї родини. Двері відкриває малолітній хлопець, кажу, що прийшла до мами. Веде у кімнату, по хаті бігає босий. У кімнаті чоловік тримає на руках дівчинку. На ліжку сидить жінка, видно, що молода, та хвороба її не шкодує…

01.02.2010

Він не хоче вбивати, але він хоче їсти

Історія, яку ви зараз маєте змогу прочитати – незвичайна. Колишній засуджений поскаржився до кіровоградської газети про те, що йому, після виходу з місць позбавлення волі, немає де жити та чого їсти. Головний редактор видання перейнявся розповіддю чоловіка і опублікував з ним інтерв’ю. Після появи публікації, управління державного департаменту з питань виконання покарань у Кіровоградській області звинуватило нещодавнього підопічного у споживацькому настрої та претензіях до суспільства. Його бажання їсти більше ніж один раз на день трактуються управлінням як відсутність покаяння за тяжкий злочин.

C