22.10.2014

Державна допомога переселенцям: з чого складається і як отримати?

01 жовтня 2014 року була прийнята Постанова КМУ № 505 від 01.10.2014 року «Про надання щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг». Постановою КМУ № 505 запроваджено механізм надання щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з окупованої території та районів проведення АТО.

17.10.2014

Правозахисники: закон про переселенців не хочуть ухвалювати політики, яким вигідне суспільне напруження

Прийняття Закону «Про захист прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» затягується чиновниками навмисно, припускають правозахисники. Адже напередодні виборів низка політиків зацікавлена в рості напруження в суспільстві, що викликано величезною кількістю вимушених переселенців з Криму та зони здійснення АТО.

06.10.2014

Безробітні кримчани часто не можуть отримати допомогу по безробіттю

Для кримчан вкрай болючою залишається проблема отримання допомоги по безробіттю у строки та в розмірах, які передбачені діючим законодавством. Про це свідчить характер їхніх звернень до громадської організації «Регіональний центр прав людини»

26.09.2014

Чому не працюють пільги учасникам АТО?

Учасники АТО мають право на пільги. Проте, не можуть ними скористатися . Про це свідчать чисельні звернення, з якими вони звертаються до юридичних приймалень Української Гельсінської спілки з прав людини (УГСПЛ). Варто наголосити - жоден з бійців АТО, які зверталися до УГСПЛ, досі не отримав статусу учасника АТО.

22.07.2014

«Влада вирішила затягти пояси на животах мам, а не депутатів та чиновників»

Сьогодні біля Верховної Ради України відбувся мітинг матерів щодо зменшення допомоги при народження та ліквідації допомоги по догляду за дитиною. Матері обурені діями держави щодо економії саме на дітях, а не на депутатах та чиновниках і вимагають повернути їм ці виплати.

03.07.2014

На які пільги мають право учасники АТО

До уваги учасників АТО та їх рідних. В цій статті перелічені всі пільги, на які мають право учасники бойових дій.

27.06.2014

Закон про статус тимчасово переселених осіб може призвести до гуманітарної катастрофи

Правозахисники закликали Президента накласти вето на закон про статус тимчасово переселених осіб, адже його прийняття загрожує мільйонам українців гуманітарною катастрофою та жодним чином не вирішує проблем переселенців.

27.06.2014

Правозахисники: скорочуйте пільги депутатам, а не родинам з дітьми (петиція відкрита до підписання)

1 липня 2014 року в Україні фактично припиняються виплати допомоги по догляду за дитиною до 3 років. Для багатьох людей залишається не зрозумілим ліквідація допомоги по догляду, яка по своїй суті була однією із найбільш адресних зі всіх видів допомог сім’ям з дітьми. Якщо уряд пішов на суттєве зменшення видатків на соціальну сферу, то в першу чергу скорочуватися мали б «професійні» пільги для депутатів, прокурорів тощо.

26.06.2014

Допомога по догляду за дитиною до 3 років скасована офіційно

Українська Гельсінська спілка з прав людини отримала від Мінсоцполітики листа із роз’ясненням про припинення з 1 липня 2014 року виплати допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

16.06.2014

ООН закликали Україну боротися з кризою, а не з соціальними гарантіями

На жаль, традицією українських урядовців, є так боротися з економічною кризою, що найбільше від цього страждають найменш захищені. І Комітет ООН ще раз підтвердив цю закономірність", - зазначив Максим Щербатюк, програмний директор Української Гельсінської спілки з прав людини..

08.06.2014

Про що не говорить уряд при анонсуванні підвищення допомоги при народженні

Остання заява Мінсоцполітки щодо підвищення на 10 тис гривень допомоги при народженні дитини, яку підхопили усі ЗМІ в мене викликала великий подив і сум з того, що позитивним інформаційним приводом зробили зміни, які в цілому мають досить негативний присмак і наслідки для більшості сімей з дітьми.

26.05.2014

В допомогу українським матерям, які знаходяться на окупованій території. Порівняльний аналіз українського та російського законодавства

Експерти Української Гельсінської спілки підготували порівняльну таблицю норм українського та російського законодавства, в якій можна знайти відповіді на найбільш актуальні запитання, які стосуються видів допомоги матерям. Зокрема щодо наданні відпустки по догляду за дитиною, розміру матеріальної допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами, допомоги при народженні дитини тощо.

25.04.2014

Шахтар-пенсіонер відсудив у держави дві тисячі євро за невиконання Гірничого закону

82-річний мешканець Горлівки, який 13 років пропрацював шахтарем, відсудив у Європейському суді з прав людини 2000 Євро за відмову держави компенсувати його витрати на комунальні послуги.

23.04.2014

Європейський суд вважає, що Україна дискримінує пенсіонерів та порушує їх право власності

Уявіть, що ви все своє життя пропрацювали в Україні. Сплачували податки, збори і т.п. А потім, років в 65 вирішили емігрувати, наприклад, до країни, де є море, гори і зима не така холодна. Звісно, ви хочете отримувати українську пенсію, адже ви чесно працювали і сплачували податки в бюджет. І громадянство у вас українське. Та тут виникають складнощі.

24.03.2014

Звернення до Кабміну щодо необхідності врегулювання проблем з пропискою українців, які були змушені залишити Крим

У зв’язку з агресією Росії по відношенню до України та захопленням АРК, зявилася велика кількість громадян України, які були змушені залишити своє постійне місце проживання у Криму. На сьогодні, вказані особи стикаються з великою кількістю проблем, пов’язаних зі зміною постійного місця проживання.

C