11.10.2013

Подружжя інвалідів, яким заборонили усиновлення, змусить чиновників змінити законодавство

За інформацією УГСПЛ Уповоноважений Верховної Ради з прав людини звернулася з поданням до Прем’єр-міністра України, в якому йдеться про необхідність скасування дискримінаційних норм, що регламентують інститут опіки в Україні.

07.10.2013

В Україні активісти профспілок часто стають жертвами репресій з боку роботодавця

Люди, які намагаються відстоювати трудові права в Україні, часто стають жертвами репресій роботодавців. Про це 7 жовтня, у Всесвітній день дій профспілок за гідну працю, заявили представники Української Гельсінської спілки з прав людини та Конфедерації вільних профспілок України.

25.09.2013

Якщо вас позбавляють законного майна, значить це комусь потрібно

«Ніхто не може бути протиправно позбавлений права власності» стверджує Протокол № 1 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та Конституція України. В усіх демократичних країнах світу це право є першим, яке захищається після природних прав людини. На жаль, в Україні, ми бачимо протилежну ситуацію – держава практично не сприяє утвердженню непорушності права власності. А суди виносять рішення, які позбавляють майна законних господарів.

12.09.2013

Європейський суд з прав людини може захистити право на страйк в Україні

Європейський суд з прав людини має вирішити, чи мають право на протест представники підприємств транспортної галузі. Так, справа за заявою працівників "Аеросвіту" проти України досягла завершальної стадії комунікації. Наступним етапом буде винесення рішення.

11.09.2013

Чи законне стягнення плати за виготовлення дипломів для студентів бюджетників?

Питання законності оплати студентами бюджетниками за виготовлення дипломів вже неодноразово ставали об’єктами особливої уваги ЗМІ. Нещодавно цієї темою також перейнялася і прокуратура. Зокрема, стало відомим, що прокуратура зобов’язала адміністрацію Національного транспортного університету повернути випускникам понад 15 тис. грн незаконно стягнених коштів.

09.09.2013

Кому вигідна заборона автономного опалення в Україні?

Кабінет міністрів України в кінці літа зробив подарунок усім людям, які встановили або планують встановити автономне опалення. А саме, вніс до Верховної Ради законопроект № 3142, яким планується запровадити комплекс обмежувальних заходів щодо переходу квартир на індивідуальне опалення і гаряче водопостачання.

02.07.2013

В авіації та залізниці працівники зазнають трудової дискримінації

В Україні досить поширеним явищем стало укладання письмових трудових контрактів в транспортній сфері, зокрема в авіації та залізниці. Роботодавці фактично примушують працівників підписувати такий контракт, положення якого несуть скоріш негативні наслідки, ніж позитивні.

29.04.2013

Держава позбавляє українців ефективного інструменту для захисту своїх прав

Найближчим часом українці не отримають ефективного інструменту для боротьби з бідністю та дискримінацією. Адже керівництво країни не захотіло ратифікувати Факультативний протокол до Міжнародного пакту про економічні, соціальні та культурні права, який був прийнятий Генеральною Асамблею ООН 10 грудня 2008 року.

29.04.2013

Правозахисники та пацієнти свідчать про порушення прав людини у сфері охорони здоров’я та наслідки впровадження медичної реформи в Україні

Новий звіт правозахисних організацій «Права людини в галузі охорони здоров’я — 2012» містить огляд порушень, які супроводжують впровадження медичної реформи в різних регіонах Україні. Андрій Роханський, упорядник звіту, голова ГО «Інститут правових досліджень і стратегій»: «Як завжди, на папері, медична реформа виглядає яскраво, сучасно, але як вона взагалі впроваджується на практиці - ми маємо знати зі свідчень очевидців реформи: пацієнтів, пенсіонерів, молодих матерів, лікарів, селян, молоді, інвалідів». Свідчення ж доводять: права людей у сфері охорони здоров’я систематично порушуються.

01.04.2013

Що робити коли в школі зобов’язують сплатити «добровільні» внески

«Добровільно-примусові» внески стали правилом у багатьох школах. Крім того, прозорість використання добровільних внесків залишається на дуже низькому рівні. Найчастіше батьки не знають куди і кому йдуть їх гроші. Цілі, які формально заявляються для збору коштів далеко не завжди відповідають розмірам коштів, які збираються. Також і звітність щодо використання цих коштів є на вкрай низькому рівні.

28.03.2013

Виплата зарплати працівникам «Аеросвіту». Місія нездійсненна?

Працівники «Аеросвіту» виступили щодо порушення їх трудових прав. Вони протестували щодо заборгованостей по заробітній платі, проти корупції,яка охопила усі сфери життєдіяльності, а також незаконної реорганізації компанії. Крім того, було піднято питання щодо відсутності у працівників транспортної сфери права на страйк.

19.03.2013

Як виконати рішення суду де боржником є держава

В останні роки виконання рішень судів де відповідачем є державний орган або державне підприємство стало справжньою проблемою. Чорнобильці, діти війни, пенсіонери, які мали на руках рішення судів про порушення права на ту чи іншу виплату фактично опинилися в безвихідній ситуації, коли рішення просто не виконувалось.

21.02.2013

«Хочеш чимось володіти? Будь готовий це захищати» (народна мудрість)

Право власності в Україні порушується чи не найчастіше. Про це заявили представники правозахисних організацій під час прес-клубу «Як звичайному українцю захистити своє майно?». З ними погоджуються і країни-учасниці ООН, які надали 157 рекомендацій, спрямованих на покращення ситуації з правами людини в Україні, в рамках найбільшого світового моніторингового механізму у сфері прав людини, відомого як Універсальний періодичний огляд (УПО) . Велика частина цих рекомендацій стосувалась, зокрема, встановлення верховенства права.

06.02.2013

Багатодітна родина виграла суд у Садового

Три роки судової тяганини знадобилося родині Кисельових для відновлення справедливості. Весь цей час Кисельови доводили Львівській міськраді, що маючи трьох дітей мають право на статус багатодітної родини і відповідні пільги. Чиновники з цим не погоджувались, за що сплатять родині компенсацію близько 5 тисяч гривень.

22.01.2013

ПОЗОВНА ЗАЯВА до Державного підприємства «Українська швидкісна залізнична компанія»

C