16.08.2012

Як нестача фінансування відбивається на якості лікування?

Районні лікарні на Сумщині профінансовані на третину, повідомляють лікарі. Проблеми, зізнаються, також у недоборі медперсоналу – зокрема й тому, що випускники медичних вишів воліють працювати або у Києві, або у приватних лікарнях, де вищі зарплати.

20.06.2012

Влада взялася за гуртожитки

Майже 140 тисяч українців, які мешкають у гуртожитках, матимуть змогу приватизувати своє житло протягом найближчих чотирьох років. Про це у вівторок повідомив Ігор Лисов, заступник голови парламентського комітету з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства та регіональної політики. За офіційними даними, нині у гуртожитках проживають близько півмільйона українських сімей.

20.04.2012

Хто письмово не заперечить, після смерті стане донором органів

Український уряд планує зробити вилучення органів померлих для подальшої трансплантації обов’язковим. Експерти радять не поспішати та провести всебічне обговорення, аби уникнути зловживань.

11.04.2012

Харківські лікарі «швидкої» заявляють, що у них немає ліків через «Євро-2012»

В Харкові вдалися до тотальної економії на ліках для бригад швидкої допомоги. Представники незалежних профспілок впевнені, що чиновники заощаджують гроші, аби забезпечити їх ліками на період «Євро-2012».

04.04.2012

Державна допомога в Україні – неефективна

Україна витрачає на державну допомогу майже в 4 рази більше, ніж країни ЄС, утім це скоріше шкодить, ніж рятує національну економіку та середньостатистичного українця. Вирішити питання можна впровадженням європейського досвіду. Якщо на це не буде політичної волі, з’явиться громадянська, переконують експерти.

24.03.2012

Влада закриває єдину лікарню на три сільради

Мешканці сіл, які фактично залишаються без медичної допомоги, вимагають залишити хоча б одну лікарню з цілодобовим стаціонаром.

01.03.2012

За оформлення закордонного паспорта в Житомирі беруть «потрійну» плату

Житомирська обласна громадська організація “Дозор” спільно з командою Демократичного Альянсу здійснили моніторинг процедури оформлення закордонних паспортів. В ході моніторингу виявлено ряд порушень та фактів, що містять ознаки шахрайства.

01.03.2012

Киянин Володимир Стріхар в трудовому спорі дійшов аж до Конституційного суду

Звичайний киянин Володимир Стріхар створив юридичний прецедент. Аби довести свою правоту в трудовому спорі, дійшов аж до Конституційного суду. Щоб там розтлумачили статті Трудового кодексу про термін подання позовної заяви проти роботодавця щодо виплати боргів із зарплати. Сповнений енергії пенсіонер судиться вже 8 років. Це при тому, що розмір невиплаченої зарплатні мізерний - лише 379 гривень.

28.02.2012

Міліція масово і системно порушує право власності українців

27 лютого відбулась прес-конференція, присвячена дотриманню права власності українською міліцією. Як стверджують представники правозахисних організацій, міліція з захисника власності громадян перетворилася в системного порушника.

17.02.2012

Обережно! Право власності тепер захищається не безстроково

Право власності тепер захищається не безстроково, а в межах трьох років. Наприкінці минулого року Верховна Рада України скасувала кілька законодавчих положень щодо позовної давності, які слугували додатковими гарантіями захисту порушених прав, в тому числі права власності.

13.02.2012

Рівненське відділення Фонду держмайна позбавлятиме людей житла?

Регіональне відділення Фонду державного майна України по Рівненській області хоче через суд позбавити рівнянина житла в гуртожитку, де він зареєстрований і законно проживає більше 25 років.

31.01.2012

Права пацієнта, чи можна їх захистити в національних судах?

Зазвичай українці, постраждалі від некваліфікованих дій лікарів, не сподіваються на успішне вирішення свого питання в національних судах. В міжнародних же органах розгляд скарг забирає багато часу. Але, виявляється, перспективи виграти справу і отримати компенсацію за спричинену шкоду є. Підтвердженням стала справа Маріупольських лікарів.

30.01.2012

У Харкові чорнобильці виступають проти рішення Конституційного Суду щодо соціальних виплат

Близько сотні чорнобильців у Харкові продовжують безстрокову акцію протесту на майдані Свободи. Вони називають порушенням прав людини дозвіл Конституційного Суду у справах про соціальні виплати право спиратися не лише на соціальне законодавство України, а також на нормативні акти Кабміну щодо ручного регулювання розмірів виплат.

20.01.2012

Хто відшкодує українському пацієнтові лікарську помилку?

В Україні прагнуть реалізувати Національний план дій з безпеки пацієнтів. У його межах днями запрацювала «гаряча лінія» для скарг на лікарів та неякісні ліки. Поки ж механізми захисту пацієнта дуже слабкі.

19.01.2012

Уряд винайшов новий спосіб тиску на чорнобильців

Ні для кого не секрет, що чорнобильці для сьогоднішнього уряду є великою проблемою. Фактично та ситуація, яка склалася, відображає неспроможність держави виконати те, що визначено законом. Держава усіма способами намагається зменшити розмір цих соціальних гарантій, передавши Кабінету Міністрів право встановлювати розмір цих гарантій в ручному режимі в залежності від фінансових ресурсів держави.

C