27.12.2011

Азарову дозволили самому визначати розмір виплати пільговикам

Конституційний Суд України визначив, що Кабінет міністрів має право встановлювати розмір соціальних виплат у відповідності до фінансових можливостей держави. Таке рішення оголосив голова Конституційного Суду Анатолій Головін.

26.12.2011

Експерти: державна політика щодо пільг спричиняє соціальну напруженість

Держава дає громадянам соціальні гарантії й обіцянки, які нездатна виконати. Про це заявили учасники прес-конференції щодо системи пільг, яка відбулася 26 грудня в Києві. Захід провели програма “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження”, Українська Гельсінська спілка з прав людини (УГСПЛ) та Харківська правозахисна група.

07.12.2011

Хто зазіхає на гаманці новонароджених?

Батьки в Україні скаржаться, що уряд затримує виплату матеріальної допомоги при народженні дитини. Експерти вважають, що гроші незабаром надійдуть, бо уряд, мовляв, боїться розбурхати ще одне джерело протестів.

05.12.2011

Чи мають люди похилого віку доступ до правосуддя?

Доступ до правосуддя оцінювався у дослідженні за кількома критеріями: фізична доступність, у тому числі для людей з обмеженими можливостями, комфортність перебування в судових установах, доступ до інформації, фінансова складова, дотримання принципу рівності та деякі інші.

07.11.2011

Кабмін вигадав новий спосіб не виплачувати «судові» пенсії чорнобильцям і дітям війни

Кабінет міністрів України зареєстрував законопроект, що скасовує невідкладне нарахування пенсій і компенсацій за судовими рішеннями у повному обсязі.

31.10.2011

Приватний підприємець на лікарняному

Підприємці також люди. І, як інші смертні, хворіють. Але, на відміну від найманих працівників, лікарняних не отримують.

17.10.2011

Судді радились як допомогти державі. А хто допоможе людям?

Завжди показовими є зібрання суддів різного рівня і представників органів виконавчої влади, особливо якщо це стосується застосування законодавства пов’язаного із соціальними виплатами.

17.10.2011

В Україні – День боротьби з бідністю

17 жовтня світ відзначає День боротьби з бідністю. Згідно з минулорічним звітом ООН, за межею бідності живе кожен четвертий українець. Українські соціологи, однак, зазначають, що кількість людей, які перебувають на межі виживання, останніми роками зменшилась, навіть попри економічну кризу. Проте загалом українці стали жити бідніше.

23.09.2011

Держбюджет-2012: додаткові кошти для силовиків, скорочення соціальних витрат

Верховна Рада в четвер має взяти до розгляду проект держбюджету на 2012 рік. Провладні депутати називають документ "професійним й успішним". Опозиція застерігає: тепер бідні стануть ще біднішими.

19.09.2011

АМКУ зобов’язав КМДА навести порядок з платними медичними послугами в Києві

АМКУ зобов'язав Київську міську державну адміністрацію привести свої дії з регулювання тарифів на платні послуги, що надаються лікувально-профілактичними державними і комунальними установами охорони здоров'я, у відповідність до вимог законодавства.

01.09.2011

Як отримати допомогу по безробіттю? Тільки практичні поради

Як отримати допомогу по безробіттю? Куди звертатися, які документи надавати? Який розмір допомоги встановила держава? Про все це читайте в статті юриста УГСПЛ Максима Щербатюка. >

31.08.2011

1 вересня у суді: українські школи на Донеччині захищають своє право на існування

Влада так і не знайшла зрозумілих аргументів для закриття 4 українських шкіл на Донеччині. Тож, перед 1 вересня, напередодні нового навчального року, батьки учнів оскаржують в судах рішення місцевої влади.

26.08.2011

В Києві лікарі відмовляють в операції людям з вадами зору

Олені загрожує повна втрата зору через те, що єдиний в Україні заклад, лікарі якого погодились її оперувати, з невідомих причин перестав здійснювати операції з пересадки рогівки ока. Все почалося в лютому цього року, коли жінка готувалася до операції в Київському інституті мікрохірургії ока. Її вже поклали на «стаціонар», процедура мала бути проведена з дня на день. Проте, раптом Олену та всіх сусідів по палаті, хто також очікував на операцію, виписали.

26.08.2011

Україна реальна і бутафорська

Схоже на те, що відстоювання власних конституційних прав незабаром вважатиметься у нас видом антидержавної діяльності…

22.08.2011

Міський транспорт є, але люди похилого віку в Херсоні вимушені ходити пішки

Херсонська преса приділяє цьому питанню серйозну і постійну увагу, намагаючись дати об’єктивну оцінку, показуючи проблеми обох сторін, як перевізників, так і пенсіонерів, яким держава надала пільги, але не в змозі гарантувати їхнє фактичне отримання. Вашій увазі надається моніторинг Херсонської преси на тему транспортного забезпечення пільгових категорій громадян за перше півріччя 2011 року.

C