16.08.2011

Заручники нерозв’язаних проблем у системі соціального обслуговування: регіональний аспект

Колегією Рахункової палати зроблено висновок, що Мінсоцполітики, Мінфін та місцеві держадміністрації не виконали законодавчо встановлені власні повноваження щодо надання людям похилого віку та інвалідам безоплатних соціальних послуг в належних обсягах.

03.08.2011

Свинство у білих халатах

Ця історія не є чимсь надзвичайним. Більше того, я впевнена, що фактично кожен стикався з аналогічною ситуацією не раз. Та й варто одразу розуміти, що мова йде про державну поліклініку, тому чекати якогось "сервісу" тут просто наївно. Але ця історія видається мені справжнім свинством, яке дуже точно ілюструє стан нашої сучасної медицини.

29.07.2011

Чи законно депутати обмежили права чорнобильців, дітей-війни та пенсіонерів вирішить Конституційний Суд

Нещодавно УГСПЛ звернулася до Уповноваженого з прав людини та керівників депутатських фракцій з вимогою вчинити дії для скасування п. 4 прикінцевих положеннь Закону «Про Державний бюджет України на 2011 рік». Згаданий пункт передбачає відміну конкретизованих обсягів соціальних прав і гарантій для чорнобильців, дітей-війни, пенсіонерів військовослужбовців. Станом на сьогодні відповідь надійшла тільки від БЮТ.

26.07.2011

Парламент реформує пільги, а уряд тисне на суди

Держава непослідовно реформує пільги та соціальні гарантії. Про це заявили учасники прес-конференції “Правда й міфи про реформування пільг і соціальних гарантій в Україні”, яка відбулася 26 липня в Києві.

29.06.2011

Влада б’є нижче поясу по дітях війни та чорнобильцях

Щоб покращити життя простих українців – треба прийняти зміни до цьогорічного бюджету, в один голос переконують нас переконували нас Президент і Уряд. І зміни були прийняті. Ось тільки до простих українців чомусь не були віднесені чорнобильці, діти війни та пенсіонери-військовослужбовці. Тишком-нишком їх практично позбавили багатьох соціальних гарантій.

22.06.2011

Луганський досвід: як змусити міськраду переглянути земельні рішення

Після трьох років судової тяганини Луганська міська рада готова розглянути на сесії місцеву ініціативу громадських активістів, яка передбачає проведення інвентаризації земельних рішень міської ради за останні роки.

14.06.2011

Податкова погрожує підприємцям тюрмою, щоб не закривались

Підприємці заявляють, що Податкова шукає різні причини для відмови у закритті бізнесу і, навіть, погрожує тюрмою. Усе це робиться для того, щоб не псувати урядову статистику.

14.06.2011

Повернути 20 тис. грн. за безкоштовну освіту зобов’язав випускницю вишу суд

Повернути 20 тисяч гривень за безкоштовну освіту зобов’язав випускницю житомирського вишу міський суд. Студентка–бюджетниця після закінчення навчання мала відпрацювати три роки у школі за розподілом. Проте, вакантних місць не було і дівчина лишилась безробітною.

09.06.2011

Суд встановив, що Кабмін дискримінує інвалідів

В Україні практично немає каналів, де люди з проблемами слуху можуть «чути» мову жестів чи бачити «біжучий рядок». Титрування на телебаченні майже відсутнє, а іноді такі важливі для глухих людей рядки просто закривають рекламою. Якщо ж «біжучі рядки» і з’являються, зовсім не факт, що вони відображають події на екрані.

31.05.2011

Варто знати: як отримати спадщину?

Що потрібно зробити, аби отримати спадщину? Хто може бути спадкоємцями? Коли здійснюється спадкування за заповітом, а коли за законом? Чи успадковується заробітна плата, пенсія, стипендія? На ці та інші запитання ви можете отримати відповідь в статті Максима Щербатюка, юриса Української Гельсінської спілки з прав людини.

26.05.2011

Допомога малозабезпеченим сім’ям – 2011

Все що необхідно знати малозабезпеченим сім'ям для того, аби отримати допомогу, можна знайти в статті юриста Української Гельсінської спілки з прав людини Максима Щербатюка. Кому надається допомога, хто включається до складу сім’ї при визначені права на допомогу, які необхіді документи, про все це та багато іншого читайте нижче.

26.05.2011

Соціальний захист ветеранів війни: святковий фарс, буденна профанація

Аудит ефективності використання коштів держбюджету на соціальний захист ветеранів війни в 2009-2010 роках вкотре показав, що рекомендації Рахункової палати роками системно не виконуються, а динаміка порушень залишається незмінною.

24.05.2011

Влада кинула напризволяще 15 тисяч людей. У селищі закривають єдину лікарню

Харківські можновладці закрили лікарню в селищі Борки - єдину в окрузі медичну установу з цілодобовим стаціонаром. Тепер мешканці Борки, та двох навколишніх селищ (Таранівськ та Гомольшанськ), в яких лікарні закрили ще раніше, практично позбавлені права на медичну допомогу.

23.05.2011

Розроблено рекомендації для захисту трудових прав моряків

Як зауважив директор програми “Верховенство права” Роман Романов, про права моряків переважно згадують тоді, коли вже щось трапилося – зазвичай у тисячах морських миль від українських кордонів, тому засоби допомоги є дуже дорогими й обмеженими.

12.05.2011

Додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров’ю чорнобильців

В цій статті юрист Української Гельсінської спілки з прав людини Максим Щербатюк детально розповідає, що потрібно знати чорнобильцям, аби отримати додаткову пенсію за шкоду, заподіяну здоров’ю.

C