27.04.2011

Харківський суд покарав водія маршрутки, який побив інваліда

Кожен з нас колись був свідком грубого чи хамського поводження водіїв маршруток з людьми, яким держава надала пільги на проїзд. Пенсіонери та інваліди змушені користуватись своїм правом, соромлячись цього. Іноді навіть воліють заплатити гроші, щоб не почути принизливого: «Щось забагато вас розвелось, інвалідів/пенсіонерів». В Харкові сліпа людина спробувала відстояти своє право на проїзд, і за це була побита водієм маршрутки.

26.04.2011

Львівські суди завалені позовами від чорнобильців

Чорнобильці Львівщини стали значно активніше відстоювати свої права у судах. Утім, на виконання судових рішень доводиться чекати роками.

26.04.2011

Щорічна разова допомога ветеранам: скільки насправді Ви маєте отримувати?

Ставлення держави до ветеранів вже котрий рік викликає суперечливі враження. З одного боку, дивлячись телебачення, радіо і газети, ці літні люди можуть бачити певне піклування про них, зокрема через збільшення пенсій, урочисте нагородження тощо. Але з іншої сторони держава фактично обманює їх, не виконуючи свої ж зобов’язання щодо соціальних гарантій і допомог, які визначені у законах, а кидає їм лише крихти з того, що насправді мала б забезпечити.

21.04.2011

Допомога на поховання – 2011

Іноді в житті стаються трагічні події, під час яких актуальним є питання щодо грошової допомоги на поховання. Кому надається така допомога? Куди за нею звертатися? Які документи необхідно подати для її отримання? Про це читайте в статті юриста УГСПЛ Максима Щербарюка.

19.04.2011

Чорнобильська катастрофа: річниця нова – проблеми старі

Питання захисту прав потерпілих від аварії на ЧАЕС є важливим аспектом здійснення державою своїх зобов’язань у сфері забезпечення соціально-економічних прав в Україні. На жаль, держава вже багато років не виконує законодавчі положення, визначені Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». Така ситуація існує тривалий час. Фактично змін не відбувається. А відповідно продовжується порушення прав цих людей.

18.04.2011

Українська медицина: за що українці платять податки?

Український президент офіційно оголосив курс на реформування медичної галузі. Змінити хочуть насамперед принцип нарахування коштів на лікування хворих. Утім, поки що грошей бракує навіть на оплату роботи медпрацівників.

14.04.2011

Діти війни. Держава знає як з Вами боротись

Є багато проблем у соціально-економічній сфері в Україні на які держава просто закриває очі. Одна із таких проблем це доплати до пенсії для дітей війни. З часу прийняття закону, який запроваджував цей вид допомоги він фактично ні разу державою на виконувався.

13.04.2011

Допомога при народженні дитини: більше, але не одразу

В Україні збільшили грошову допомогу при народженні дитини. Тепер її нараховують від розміру прожиткового мінімуму для дітей. Зокрема, при народженні першої дитини держава загалом має надати близько 25 тисяч гривень. Але це робитимуть не відразу - терміни повної виплати зросли. Спочатку обіцяють лише третину, а решту - протягом двох років.

11.04.2011

Витончені тортури шахтарів

На сайті Луганського територіального управління Держгірпромнагляду з'явилася цікава інформація під заголовком: «Шахтарів-порушників правил безпеки в Луганській області одягають у сигнальні жилети і відправляють на роботи з прибирання території». Повідомляється, що на шахті «Дуванна» (Об'єднання «Краснодонвугілля») адміністрація офіційно ввела нову практику дисциплінарних покарань для робітників.

08.04.2011

«Безкарність одного злочину – вирок всьому суспільству»

Вона згадує цю історію і досі не розуміє, як це могло сталося. Як за один день щаслива, життєрадісна дівчина-студентка втратила найцінніше, що є в житті – здоров’я та дитину. Через автомобільну аварію Вікторія Щербина стала інвалідом першої групи довічно і живе на 800 грн. на місяць. Винуватець трагедії – (колишній начальник податкової) досі не сплатив ані копійки компенсації.

05.04.2011

Право студентів на безкоштовну освіту: можливості та проблеми

Студенти з багатодітних сімей борються з порушенням свого права на безкоштовну освіту. Держава, надавши таке право, на жаль, не передбачила механізму його реалізації. Саме тому його доводиться відстоювати, звертаючись до відповідних органів державної влади.

29.03.2011

Випробувальний строк: що потрібно знати

Чи знаєте ви, що проект Трудового кодексу передбачає збільшення випробувального строку з трьох до шести місяців? Це означає, що у недобросовісних роботодавців з’явиться більше можливостей використати працівника під час випробувального строку, а потім звільнити. Як запобігти таким зловживанням, читайте в статті юриста УГСПЛ Максима Щербатюка.

24.03.2011

«Спрощенці» борються за зміни до Податкового кодексу

Довкола нового Податкового кодексу в Україні знову розгорілися гарячі дискусії. Документ передбачає, що з 1 квітня юридичні особи не зможуть списувати як витрати кошти, сплачені фізичним особам – підприємцям. Останні ж не можуть бути одночасно «спрощенцями» та найманими працівниками у цих юридичних осіб. «Спрощенці» називають нововведення «податковим тиском», і на знак протесту організували всеукраїнський автопробіг.

22.03.2011

«Не показуйте мені кодекс, покажіть мені суддю»

Справедливість - моральна якість та чеснота, вразливість як на суспільне добро, так і на суспільне зло. Одним така моральна якість притаманна, іншим – ні. У Львівському районному суді два служителі Феміди в двох абсолютно аналогічних справах прийняли абсолютно протилежні рішення. Один суддя захистив багатодітну родину від свавілля державних органів, інший же у захисті відмовив.

15.03.2011

В Україні з’являться діти, яких не існує

Хто придумав не реєструвати дітей, які були народжені не в пологовому будинку? Хто зекономив на матерях, які народили чи народять вдома? Хто хоче затягати молодих батьків по судах? Правильна відповідь - Міністерство юстиції України.

C